زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


آنتی هیستامین طبیعی چیست؟

چه خوراکی هایی ضدحساسیت هستند؟
دسته‌ها: داروها. برچسب‌ها: بازنشر.

آنتی هیستامین داروی ضد حساسیت

آنتی هیستامین نامی آشناست. دارویی که به عنوان ضدحساسیت از آن استفاده می کنند. اما بعضی از گیاهان نیست خواص آنتی هیستامین را دارند. با آنها آشنا خواهیم شد.

آنتی هیستامین گیاهی و طبیعی:

آنتی هیستامین از جمله داروهایی است که اغلب مردم آن را می شناسند و برای درمان آبریزش بینی از آن استفاده می کنند. برخی میوه ها و دمنوش های گیاهی به عنوان آنتی هیستامین های طبیعی می توانند در رفع حساسیت های فصلی, آب ریزش بینی و غلبه بر مزاج سردی و تری بسیار مفید باشند. در این مطلب با گیاهانی آشنا می شویم که خواص این دارو را دارد. یکی از این گیاهان «شاه تره» است ، گیاه خوشه ای با شاخه های سبز و گل های سفید مایل به صورتی رنگ است که میوه های کوچک و کروی دارد. این گیاه در مزارع، باغ ها و زمین های کشاورزی می روید و خواص بسیاری دارد.

آنتی هیستامین داروی ضد حساسیت

 

دکتر اکبری متخصص طب اسلامی ایرانی بیان کرد:آب ریزش بینی و ترشحات پشت حلق به تدریج با رفتن به فصل سرما زیاد می شود و این مشکل در افرادی است که مستعد آلرژی یا مستعد غلبه مزاج سردی و تری هستند اما اگر عادات صحیح غذایی را جایگزین عادت های غلط روزمره کنیم دیگر برای بر طرف کردن این مشکل آنتی هیستامین ها را مصرف نمی کنیم.

باید ها و نباید های مصرف مواد خوراکی برای رفع حساسیت ها:

زیاد مصرف کردن ماست و دوغ، مصرف غذاها و دمنوش ها و داروها با طبع سرد، کم تحرکی یا بی تحرکی، پرخوری و خوردن شیر سردبا موادنگهدارنده در صبحها فرد را دچار سوء مزاج سرد و تر می کند و ترشحات بینی و پشت حلق را موجب می شود.

برای کمک به جلوگیری از سوء مزاج سرد و تر و همچنین کمتر استفاده کردن آنتی هیستامین ها باجایگزین کردن گوشت گوسفند به جای گوشت گاو و روغن های کنجد و زیتون طبیعی به جای روغن های صنعتی که امروزه بیشتر با پارافین مخلوط شده اند می توانید به مصرف کمتر آنتی هیستامین ها کمک کنید.

مصرف میوه هایی مثل خرمالو، انجیر و انار میزان ترشحات را کم می کند. انار ویتامین بالایی دارد و 40 درصد ویتامین C روزانه را تامین می کند انار با خاصیت آنتی اکیسدانی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند همچنین به دلیل فیبر بالا، اسید فولیک، ویتامین A و E کم خونی را بهبود می بخشد و از همه مهمتر جایگزین مناسبی برای آنتی هیستامین ها برای کاهش ترشحات بینی و پشت حلق است.

آنتی هیستامین داروی ضد حساسیت

دمنوش گیاهانی چون زعفران، عناب، بابونه، دارچین، زنجبیل، نعنا، پونه، گل گاوزبان و چای کوهی و آویشن به جای چای روزانه نیاز به آنتی هیستامین را کم می کند و به طور کلی آنتی هیستامین های طبیعی شناخته می شوند.

 شاه تره گیاهی با خاصیت آنتی هیستامین ، گیاهی خوشه ای با شاخه های سبز و گل های سفید مایل به صورتی رنگ است که در درمان ترشحات و نزله ها بسیار کمک کننده می باشد همچنین هر 8 ساعت 1 استکان دمنوش آویشن در هنگام مریضی و حساسیت کلی از مشکلات را بر طرف می کند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید