زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


چه دمنوشی برای سردرد خوب است؟

دمنوش به لیمو برای سردرد
دسته‌ها: Removal. برچسب‌ها: Removal.

معرفی دمنوش های مفید برای رفع سردرد عصبی

از گیاهان دارویی می توان برای درمان و رفع سردردهای عصبی استفاده کرد. بیشتر گیاهان دارویی دارای طبع گرم هستند. خیلی از گیاهان دارویی اضطراب و استرس را نیز رفع می کنند.

دمنوش برای میگرن و سردرد

خواص دمنوش بادرنجبویه

بادرنجبویه دارای طبع گرم و خشک است, برگ این گیاه، بهترین دارو برای کسانی است که هنگام نگرانی و اضطراب, ناراحتی معده پیدا می‌کنند؛ دم‌کرده آن نیز برای تهوع، مراحل اول سرماخوردگی ، خستگی عصبی و افسردگی مفید است و برای رفع سردرد با منشأ عصبی و ضعف حافظه کاربرد دارد.

همچنین بادرنجبویه برای آرام کردن اعصاب, تقویت معده و قلب بسیار مفید است و به هضم غذا کمک زیادی می‌کند و بو کردن بادرنجبویه، نشاط‎آور است و جویدن آن دهان را خوشبو می‌کند؛ دم‎کرده بادرنجبویه را برای تقویت معده و کبد می‎توان استفاده کرد.

خواص دمنوش به لیمو(ورون)

به‌لیمو نام یک گیاه دارویی معطر با بوی خوشایند لیمو است که برگهای آن با طبیعت گرم، دارای ‌خواص بسیاری است, از برگهای “به‌لیمو” در درمان سوء‌هاضمه، نفخ، سردردهای یک‌طرفه، دردهای عصبی، سرگیجه و علائم سرماخوردگی استفاده می‌شود‌.

خواص دمنوش بابونه چیست

گل بابونه از نظر مزاجی طبیعتی گرم و خشک دارد, بابونه با تقویت معده و رفع سوء هاضمه، موجب کاهش نفخ و اسپاسمهای گوارشی می‌شود و در درمانهای معده و کبد نقش مؤثری دارد؛ بابونه موجب تقویت اعصاب و حافظه شده و با خاصیت آرام‌بخشی و خواب‌آوری در درمان اضطراب و میگرن مؤثر است و با رقیق کردن خون و انبساط عروقی موجب تنظیم فشار خون می‌شود.

بابونه التهابات پوستی را کاهش داده و به درمان جوش و اگزما کمک می‌کند, با افزایش قدرت سیستم ایمنی به‌عنوان ضد‌درد، ضدالتهاب و ضداسپاسم عضلات و درمان مشکلات ادراری کاربرد دارد؛ دم‌کرده آن رفع خستگی می‌کند.

طرز تهیه دمنوش بابونه

یک قاشق مرباخوری (حدود 5 گرم) در یک فنجان آب‌جوش، دم کرده (پس از 3 دقیقه) 2 تا 3 بار در روز مصرف کنید.

منبع سلامت نیوز


همچنین بخوانید:

بهترین جوشانده ها برای درمان سرفه کدامند؟

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید