تغذیه و تناسب اندام

برای درمان آسم و پیشگیری از آسم این خوراکی ها را بخورید

برای درمان آسم و پیشگیری از آسم این خوراکی ها را بخورید

نوعی نوشیدنی که بسیار تلخ است بر روی موش های آزمایش شده است و باعث شده که اسم این موش ها بهبود پیدا کند.

درمان آسم با نوعی نوشیدنی تلخ

محققان دریافتند وجود یک طعم‌دهنده در آب تونیک قادر به جلوگیری از آسم و همچنین درمان آسم در موش بوده است.

نتایج این بررسی برای 300 میلیون نفر فرد مبتلا به آسم در جهان مفید است.

محققان دانشگاه تکنولوژی سیدنی در استرالیا اظهار کردند: کلروکین و کینین، به عنوان ترکیباتی که منجر به تحریک جوانه‌های چشایی تلخ می‌شوند در پیشگیری و کاهش علائم آسم در موش‌ها موثر هستند.

آنها عنوان کردند: تاکنون داروی موثر ضد آسم که پیشرفت بیماری را مورد هدف قرار دهد یافت نشده است.

پاوان شارما، یکی از محققان این بررسی اظهار کرد: پژوهش ما در حال حاضر بررسی بر روی گیرنده‌های چشایی برای شناسایی گروه جدید داروهاست که گزینه درمانی موثر آسم در آینده خواهد بود.

کلروکین و کینین ترکیباتی هستند که برای درمان مالاریا استفاده شده و همچنین در آب تونیک یافت می‌شوند و به آن طعم تلخ می‌دهند.

به هنگام استنشاق این دو ترکیب، پروتئین گیرنده چشایی دو (TAS2R)  فعال می‌شود.

نتایج تحقیقات گذشته نشان داده است آگونیست TAS2R، ترکیباتی که منجر به فعال شدن گیرنده‌ها می‌شوند در تسکین مجاری هوایی ریه‌ها موثر هستند، اما محققان این آزمایش را که منجر به جلوگیری از التهاب آسم می‌شود، مورد بررسی قرار نداده بودند.

این بررسی بر روی موش با دوز اسپری آسم کلروکین یا کینین انجام گرفت.

این اسپری نه تنها التهاب مجاری هوایی در موش را تسکین می‌دهد، بلکه دیگر علائم آسم از جمله تجمع موکوس و تغییرات ساختاری مجاری تنفسی را هم محدود می‌کند.

برای این مطالعه فعالیت‌های بسیاری انجام شده، اما نیاز به انجام بررسی‌های بیشتری است تا این ترکیبات تلخ در انسان موثر واقع شوند.

این بررسی در Scientific Reports منتشر شده است.


موز، خطر آسم را کاهش می دهد!

متخصصان تغذیه اطفال در انگلیس تاکید کردند والدین باید در صبحانه کودکان خود موز، آب سیب و آناناس را بگنجانند چون این میوه‌ها خطر ابتلا به آسم را کاهش می‌دهند.

نتایج یک مطالعه جدید در کالج سلطنتی لندن نشان داده است که مصرف یک عدد موز در روز به میزان قابل توجهی خطر بروز علائم آسم را در کودکان کاهش می‌دهد.

متخصصان این کالج اطلاعات رژیم غذایی مربوط به 2640 کودک 5 تا 10 ساله را جمع‌آوری کرده و علائم بروز آسم را در این کودک دنبال کردند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، آنها دریافتند در کودکانی که روزانه یک عدد موز خوردند احتمال بروز مشکلات تنفسی و علائم آسم تا 34 درصد کمتر شد. بعلاوه در کودکانی که روزانه یک لیوان آب سیب نوشیدند خطر بروز علائم این بیمار آلرژیک تا 47 درصد کاسته شد.

از سوی دیگر، متخصصان تاکید دارند کودکانی که در رژیم غذایی آنها فیبر خوراکی کمتری گنجانده شده احتمال بروز مشکلات تنفسی ناشی از دود سیگار بیشتر است.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن