زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: ارگاسم، بازنشر، و رابطه جنسی.
لرزش بدن بعد از رابطه ی جنسی

لرزش بدن بعد از رابطه ی جنسی

لرزش بدن در هنگام رابطه جنسی و نزدیکی، بعضی از مواقع در بدن خانم ها حس می شود. این لرزش ممکن است حین سکس و یا پس از نزدیکی اتفاق بیفتد. اما دلیل این لرزش چیست؟

در ادامه ی این مطلب از تک پزشک برای شما علت این اتفاق را بررسی کرده ایم.


لرزش بدن زن به هنگام برقراری رابطه جنسی

سوالات بسیاری برای ما ارسال شده است که :

در حین نزدیکی با همسرم، پس از مدتی تمام بدن همسرم شروع به لرزیدن می کند و چون این حس برای هر دوی ما ناشناخته است به ناچار مجبور به توقف نزدیکی می شویم که البته مدتی پس از توقف طول می کشد تا همسرم به حالت عادی بازگردد.

همچنین به علت ترس از بد شدن حال همسرم، پس از شروع لرزش نیز هیچ گاه رابطه را ادامه نداده ایم تا تجربه کنیم که در نهایت چه اتفاقی می افتد.

به نظر شما علت این لرزش چیست و چه عوارضی دارد و در صورت داشتن عوارض راه حل آن چیست و اگر با آن وضعیت به رابطه ادامه دهیم در نهایت چه اتفاقی می افتد؟


دلیل لرزش بدن هنگام نزدیکی

 لرزش هیستیریک  تا حدی غیر طبیعی نیست و میتواند از علائم نزدیک شدن به ارگاسم باشد،  یا ممکن است لرزش ارتوستاتیک باشد که معمولا به علت انقباض عضلات روی میدهد.  

اگر در حالت اول  با از بین رفتن تحریک لرزش از بین میرود ضرری ندارد و غیر طبیعی نیست و در حالت دوم باید استرس و ترس را به هنگام نزدیکی کنترل و از بین ببرید.

طی رسیدن به اوج لذت جنسی ممکن است فرد دچار myotonia یا لرزش یا گرفتگی عضلانی که بر تمام عضلات بدن تاثیر می گذارد، شود. تنش های زیادی طی ارگاسم به عضلات بدن وارد می شود و هنگام آزاد کردن عضلات ممکن است پاها شروع به لرزش کنند.
در صورتی که بعد از ارگاسم، گرفتگی لگنی دارید احتمالا در اثر آزاد شدن هورمون اکسی توسین است که هورمون احساس و عشق نامیده می شود. بخاطر این هورمون، دچار گرفتگی رحم و Myotonia  که موجب بروز انقباضاتی پس از ارگاسم می شود، خواهید شد.
در حالت کلی لرزش خفیف و یا گرفتگی لگنی پس از آمیزش طبیعی است و اصلا نگران این موضوع نباشید.
اکثر افراد پس از ارگاسم می توانند احساس آرامشی که از ۱۰ دقیقه تا چند ساعت باقی بماند را تجربه کنند. طی این زمان ممکن است لرزش یا گرفتگی را حس کنید.
در ادامه تک پزشک، برای شما دلایل دیگری از لرزش به هنگام برقراری رابطه ی جنسی آورده است:
  1. لرزش بدن، نشانه ای از ضربان قلب بالا

لرزش بدن به هنگام بالارفتن ضربان قلب، پدیده ای بسیار طبیعی است که حتی به هنگام ترس شاهد آن هستیم. بدن به هنگام ترس یا فرار، با ضربان قلب بسیار بالا مواجه می شود و برای نشان دادن این موضوع شروع به لرزیدن می کند.

لرزیدن، واکنش طبیعی بدن به خطر است. اما چرا به هنگام رابطه ی جنسی این موضوع مشاهده می شود؟

در حین رابطه ی جنسی ما در معرض خطر نیستیم، اما طبیعتا تمام افراد در طول رابطه ی جنسی افزایش ضربان قلب خود را حس می کنند.

این افزایش برای برخی زنان بسیار بیشتر از دیگران است و همین موضوع سبب می شود که واکنش طبیعی بدن به این موضوع را شاهد باشند که همان لرزیدن است.

برای اثبات این موضوع باید پس از آن که لرزش تمام شد ضربان قلب خود را چک کنید، و اگر بسیار بالا باشد نشان از همین موضوع دارد.

همچنین بخوانید: زنان چقدر از رابطه ی جنسی لذت می برند؟

  1. اسپاسم عضلانی

بسیاری از زنان به این نتیجه رسیده اند که برای رسیدن به ارگاسم به انقباض عضلات خود نیاز دارند و کشیدن ملافه ی تخت، فشار دادن بدن خود و شریک جنسیشان، شکستن ناخن هم نشانه ی این موضوع است.

یکی از این عضلات، عضلات تشکیل دهنده ی ران است که تا نزدیکی ناحیه ی تناسلی آن ها ادامه دارد و همین موضوع سبب فشار شدید به این عضلات می شود.

عضلات ران و عضلات باسن عمده ترین فشار را در این موضوع متحمل می شوند که به منظور ایجاد احساس بهتر حین رابطه ی جنسی بسیار موثر هستند.

فشاری که زنان به صورت خوداگاه و یا ناخوداگاه به عضلات خود وارد می کنند می تواند حتی منجر به درد شود، اما به لطف هورمون های ضددردی که حین رابطه ترشح می کنند این موضوع را متوجه نمی شوند.

اما پس از آن که به ارگاسم می رسند، با پایان یافتن انقباض عضلانی، فشار وارد شده به عضلات خود را به شکل لرزش نشان می دهد.

برای بررسی صحت این دلیل پس از شروع لرزش به این موضوع فکر کنید که آیا در طول رابطه بدن خود و مخصوصا عضلات ران خود را منقبض کرده اید یا خیر.

لرزش بدن در رابطه ی جنسی

لرزش بدن در رابطه ی جنسی


  1. ارگاسم ممکن است به تمام بدن کشیده شود

ارگاسم برای زنان شامل انقباض و رهاسازی سریع عضلات نزدیک دستگاه تناسلی است. این انقباض و آزادسازی عضلات ممکن است بسته به شدت ارگاسم به عضلات دیگر هم سرایت کند.

برای برخی هم این موضوع به صورت همیشگی وجود دارد و با هر ارگاسم عضلات پا و شکم آن ها هم درگیر می شود.

همین موضوع سبب مشاهده ی لرزش سریع و شدید در این نواحی خواهد شد که ممکن است برای شما ناآشنا باشد، اما پدیده ای بسیار طبیعی است.


  1. احساسات بسیار زیاد و شدید

در نهایت، دلیل می تواند این باشد که سیستم عصبی شما، غرق در سیگنال های شدید لذت باشد و اصلا متوجه این موضوع نباشد که چه فشاری را متحمل می شود.

وقتی بدن ما درد را حس می کند با ارسال سریع پیام به مغز، عملیات بازدارندگی را شروع می کند. دقیق به مانند زمانی که شما دستتان می سوزد و یا با جسمی داغ تماس دارید.

بدن به سرعت و به صورت غیر ارادی دست را عقب می کشد و این واکنش به حدی شدید است که شما متوجه آن نمی شوید اما دلیل آن را می دانید.

به هنگام رابطه ی جنسی هم، بدن مجموعه ای از سیگنال های لذت و درد را دریافت می کند و پس از آن که سیگنال های لذت قطع می شوند، سریعا و به شکل انفجاری شروع به بازدارندگی می کند که نمود آن همان لرزش بدن شماست.


سخن پایانی

در این مطلب از تک پزشک، برای شما دلایلی از لرزش بدن به هنگام رابطه ی جنسی آوردیم که شایع ترین آن ها بودند. لرزش بدن برای زنان به هنگام رابطه ی جنسی امری کاملا طبیعی است و نباید از آن ترسید.

اما اگر شرایط برای شما شامل موارد بالا نیست و برای شما اذیت کننده است حتما با پزشک مشورت کنید.

همچنین بخوانید: علت درد واژن چیست؟
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید