زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

 • آشنایی با جوانسازی واژن

لابیاپلاستی که آن را با نام جوانسازی واژن نیز می شناسید، یکی از انواع جراحی های گوناگونی است که به منظور زیباسازی واژن و جوانسازی آن صورت می پذیرد. از جمله مهم ترین جراحی های زیبایی موجود در این زمینه می توان به واژینوپلاستی، برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس، فرونوپلاستی، پرینوپلاستی، مونس پلاستی و… اشاره نمود.

لابیاپلاستی را در زبان لاتین تحت عنوان labiaplasty نام گذاری می کنند. این جراحی که مخصوص زنان است، باعث ایجاد تغییر در شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن شده و بدین ترتیب زیبایی آن را بهبود می دهد. تحقیقات انجام شده در این زمینه حاکی از آن است که درصد زیادی از افرادی که به انجام این عمل روی می آورند، تمایل زیادی به کاهش اندازه یا طول لبه داخلی واژن خود دارند.

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که آیا اندازه خاصی برای لبه های واژن تعریف شده است؟

جالب است بدانید که از نظر تئوری هیچ اندازه خاصی در این زمینه مشخص نشده و در حالت کلی می توان گفت بهترین حالت حالتی است که لبه های داخلی از لبه بیرونی خارج نشده باشند. جالب تر این که جراح در طول انجام عمل جراحی جوانسازی واژن مقدار اضافه کلاهک کلیتوریس را نیز برداشته و با این کار زمینه زیبایی بیشتر واژن را فراهم می سازد.

 • انواع لابیا
 • لابیا ماژور

منظور از لابیا ماژور یا به عبارت دیگر لابیا بیرونی دو لایه پوست قرار گرفته در تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی می باشد که تا پرینه امتداد یافته اند. این لایه ها موظفند ساختارهای حساس و داخلی واژن نظیر دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس را پوشش داده و از آن ها محافظت نمایند.

 • لابیا مینور یا لابیا داخلی

لابیا مینور در بین لابیا ماژور واقع شده و متشکل از دو لایه پوست قرار گرفته در دهانه واژن می باشد. جالب است بدانید که رنگ و اندازه این نوع لابیا از فردی به فرد دیگر متغیر است. لازم به ذکر است که لابیا مینور از زیر کلیتوریس شروع شده و به طرف پایین تا دو سمت دهانه واژن ادامه یافته است.

جوانسازی واژن

 • دلایل علاقه زنان به جوانسازی واژن

زنان به دلایل گوناگونی به انجام عمل جوانسازی واژن روی می آورند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • احساس درد در حین برقراری رابطه جنسی
 • برخورداری از ظاهری تمیز و در عین حال زیبا
 • اصلاح عدم قرینگی ظاهر واژن
 • پایین بودن سطح تحریک کلیتوریس به دلیل برخورداری از پوست اضافه بر روی کلاهک آن
 • احساس درد و ناراحتی در زمان انجام فعالیت هایی نظیر دوچرخه سواری
 • احساس ناراحتی در زمان استفاده از لباس های تنگ نظیر شلوارهای چسبیده
 • احساس کشیدگی، ساییدگی و سوزش در هنگام ورزش کردن
 • لابیاپلاستی با لیزر

همان گونه که تا بدین جا اشاره کردیم، لابیاپلاستی یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین جراحی های جوانسازی واژن در میان خانم ها می باشد. همچنین گفتیم که لابیاپلاستی که آن را کوچک کردن لابیا نیز می نامند، نوعی جراحی زیبایی برای بانوان است که در طول آن لب های خارجی واژن را قرینه سازی می کنند. لازم به ذکر است که این جراحی بدون بیهوشی و بستری انجام شده و با استفاده از بی حسی موضعی صورت می پذیرد.

گفتنی است که عمل لابیاپلاستی به سه روش قابل انجام است که در ادامه به بررسی مختصر هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 • تکنیک تریم

تکنیک تریم یکی از روش های انجام جراحی لابیاپلاستی است که در طی آن لبه های مینور به طور کامل کلامپ شده و برش خورد. این لبه ها در نهایت با استفاده از نخ قابل جذب بخیه می شوند. گفتنی است که انجام این عمل بین 35 تا 45 دقیقه زمان نیاز دارد.

 • وج تکنیک

تکنیک وج نیز یکی دیگر از روش های رایج موجود در این زمینه می باشد. در روش مذکور لبه های مینور با به کارگیری برش V برش داده شده و پس از آن با استفاده از بخیه های قابل جذب به هم نزدیک می گردند.

 • استفاده از لیزر واژینال

استفاده از لیزر واژینال پر طرفدارترین روش لابیاپلاستی است که در طول آن بافت لابیا با به کارگیری لیزر برش داده شده و در همین حین نیز انعقاد خون صورت می پذیرد. همین امر موجب می شود که خونریزی در این روش بسیار کم بوده و استفاده از بخیه نیز لازم نباشد.

حال ممکن است از خودتان بپرسید که کدام یک از روش های فوق الذکر برای انجام جراحی لابیاپلاستی مناسب تر است؟

جالب و در عین حال لازم است بدانید که می توان هرکدام از روش های مذکور را به منظور انجام عمل لابیاپلاستی مورد استفاده قرار داد. آنچه موجب انتخاب یک روش خاص از میان این روش ها می شود، ظاهر لابیاها و تصمیم پزشک می باشد.

 • هزینه جوانسازی واژن

لازم به ذکر است که عمل زیبایی لابیا برای همه افراد یکسان نبوده و از فردی به فرد دیگر متغیر می باشد. همین امر موجب شده است که تعیین دقیق قیمت این عمل زیبایی میسر نباشد. اگر می خواهید برآورد دقیقی از هزینه عمل خود داشته باشید، بهتر است به پزشک معالج مراجعه نموده و توسط وی معاینه شوید. دکتر سونیا کاظم زاده یکی از باتجربه ترین متخصصان فعال در این زمینه می باشند که بهترین خدمات را در ازای دریافت مناسب ترین قیمت در اختیار مراجعان خود قرار می دهند. اگر شما هم به دنبال یافتن پزشکی متخصص و باتجربه به منظور انجام جراحی لابیاپلاستی هستید، ما به شما دکتر سونیا کاظم زاده را پیشنهاد می دهیم.

 • عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نیز همچون سایر عمل ها بوده و از همین رو می تواند عوارضی را در پی داشته باشد. گفتنی است که این عوارض پس از گذشت مدتی کوتاه بهبود خواهند یافت. ایجاد تورم در ناحیه جراحی شده و آسیب جزئی به رگ ها و بافت ها در آن رایج ترین عوارض مشاهده شده در این زمینه هستند که جای هیچ گونه نگرانی ندارند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید