زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: روانشناسی. برچسب‌ها: بازنشر.

چرا مردان به زنان خود خیانت می کنند؟

چرا مردان خیانت میکنند و چرا زمانی که خیانت میکنند عاشق همسرشان هستند؟این روزها یکی از علتهای ثابت طلاق خیانت مردان به زنانشان است. مردی که عاشق همسرش است و همسرش به او اعتماد کامل دارد اما به یکباره خانم می بیند،که شوهرش مخفیانه با زن دیگری رابطه دارد. دنیا روی سرش خراب می شود. کسی که تکیه گاهش است کسی که مرد زندگیش است به او خیانت کرده و این تازه شروع یک اختلاف نهفته پیشین است.

چرا مردانی که عاشق همسرشان هستند به زنانشان خیانت می کنند؟

 مشکلات جنسی و خیانت:

می‌گویند 70 درصد طلاق‌ها به‌خاطر مشكلاتی اتفاق می افتد كه در رابطه زناشویی وجود دارد. اما بررسی‌هایی كه در مورد خیانت مردهای متاهل به همسرشان انجام شده، برخلاف تصور رایج، نشان می‌دهد فقط مشكلات جنسی دلیل خیانت نیست. از نظر محققان، شاید رابطه‌ای به دلیل این مشكلات به بن‌بست برسد و به جدایی ختم شود اما تنها 8 درصد آقایان به‌خاطر كمبود‌های جنسی خیانت می‌كنند. این پژوهشگران می‌گویند محرك اصلی مردهای خیانتكار، نیازهای عاطفی است. با توجه به آمارهایی كه از دل این بررسی‌ها استخراج شده است، 84درصد مردها نارضایتی عاطفی را به‌عنوان دلیل خیانت كردن معرفی می‌كنند و می‌گویند شریك زندگی‌شان نمی‌تواند احساس خوبی راكه به آن نیازمند هستند در آنها ایجاد كند.

رفیق بد و خیانت :

شاید خواندن این مطلب به شما انگیزه بهتری برای كنترل معاشرت‌های همسرتان بدهد. البته قطعا منصرف كردن همسرتان از دیدن دوستانش به‌نفع شما و رابطه‌تان تمام نمی‌شود و تنها می‌توانید با هوشمندی، دوستان وفادارش را بیشتر از خیانتكارها به خانه‌تان دعوت كنید؛ چرا كه با توجه به یافته‌های پژوهشگران 77 درصد مردانی كه خیانت كرده‌اند، دوست صمیمی خیانتكاری داشته‌اند. این محققان تایید می‌كنند كه خیانت واگیردار است و اگر مردی با یك خیانتكار نشست و برخواست داشته باشد، احتمال خائن شدنش بالاتر می‌رود.

 آیا مردان خیانتکار از اشتباه شان آگاهند؟

درحالی‌ كه اغلب خانم‌ها تصور می‌كنند مردهای خیانتكار به هیچ چیز پایبند نیستند و به قول خودشان با «پر‌رویی» سراغ زن دیگری می‌روند، پژوهش‌ها حاكی از آن است كه 66 درصد مردها وقتی خیانت می‌كنند احساس گناه می‌كنند. پیش از این هم محققان ثابت كرده بودند كه خیانت، قلب مردها را ضعیف می‌كند و باعث می‌شود مردهای خیانتكار بیشتر در معرض مشكلات قلبی و مرگ ناشی از آنها قرار بگیرند. البته پژوهشگران می‌گویند این احساس گناه مردها را از خیانت منصرف نمی‌كند و انگیزه وفادار ماندن به شریك زندگی‌شان را در آنها افزایش نمی دهد. به همین دلیل از نظر محققان حتی اگر شوهرتان پشیمان شد، احساس گناه كرد و قسم خورد كه دیگر به شما خیانت نمی‌كند، نباید حرفش را جدی بگیرید؛ چراكه پشیمانی برای وفادار ماندن كافی نیست.

آیا زیبایی زن دیگر علت خیانت مردان است؟

برای به دست آوردن دل مردی كه می‌دانید به شما خیانت می‌كند، خودتان را توی باشگاه و دفاتر رژیم‌درمانی حبس نكنید. محققان می‌گویند، دلیل خیانت همسرتان به شما، نه به هم ریختگی ظاهری‌تان بلكه همانطور كه گفتیم مشكلات عاطفی میان شماست. این محققان می‌گویند، تنها 21 درصد مردان گفته‌اند كه جذابیت ظاهری معشوقه‌شان از همسرشان بیشتر بوده و كمتر مردی است كه برای به دست آوردن زنی زیباتر، دست به خیانت بزند.

برای جلوگیری از خیانت همسرمان چه کنیم؟

نمی‌توانید به همه زنانی كه در جلسه‌های كاری در كنار همسرتان می‌نشینند یا با او به ماموریت می‌روند، برچسب بزنید. اما محققان می‌گویند احتمال اینكه یك مرد مستعد خیانت با یكی از همكارانش رابطه عاطفی برقرار كند، كم نیست. پژوهشگران معتقدند، 40 درصد مردهایی كه خیانت كرده‌اند، در محیط كار با كسی كه به او علاقه‌مند شده‌اند، آشنا شده‌ و رفتن به كنفرانس، جلسه مشترك، ماموریت كار دست آنها داده است.

آیا مردان عاشق همرانشان هستند و خیانت میکنند؟

هیچ چیز به اندازه دوست داشته نشدن نمی‌تواند یك زن را ویران كند. اغلب زنانی كه با خیانت همسرشان مواجه می‌شوند، قبل از هر چیز می‌پرسند: «دوستش داری؟ من‌رو هم هنوز دوست داری؟» اما محققان می‌گویند دلیلی ندارد كه خانم‌ها نگران دوست داشته نشدن باشند. آنها دریافته‌اند كه اغلب مردها درحالی به شریك زندگی‌شان خیانت می‌كنند كه عاشقش هستند.

آیا مردان با دوستان همسرشان رابطه برقرار میکنند؟

كسی كه همسرتان با او وارد رابطه عاطفی می‌شود، غریبه نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد، جرقه یك عشق خارج از عرف ناگهان زده نمی‌شود و اغلب مردهای خیانتكار با كسی رابطه عاطفی برقرار می‌كنند كه مدت‌هاست او را می‌شناسند.

محققان در بررسی‌های‌شان ثابت كرده‌اند، برای محافظت كردن از زندگی‌ای كه دچار تنش و سردی شده، بهترین كار چند وقت فاصله گرفتن از یكدیگر است. آنها می‌گویند وقتی چنین فاصله‌ای ایجاد می‌كنید، زندگی مشترك‌تان را در برابر خیانت بیمه می‌كنید. پژوهشگران دیگری ثابت كرده‌اند كه خیانت كردن از نظر بسیاری از مردها، راهی برای محافظت از زندگی مشترك‌شان است. آنهایی كه دچار دلسردی و طلاق عاطفی شده‌اند، سعی می‌كنند به جای حل بحران‌های‌شان و برای حفظ زندگی مشترك‌شان خیانت كنند و جاهای خالی را با حضور كس دیگری پر كنند تا زندگی مشترك‌شان تمام نشود و با وجود همه خلأها سر جای خودش بماند.

بعد از خیانت همسرتان، به خاطر بچه های تان می مانید

تا دل‌تان بخواهد فیلم و سریال در مورد زنانی كه با وجود باخبر بودن از خیانت همسرشان سر خانه و زندگی‌شان مانده‌اند، ساخته شده است. محققان می‌گویند، این فیلم‌ها دروغ را روایت نمی‌كنند و در دنیای واقعی هم اغلب زن‌هایی كه همسر خیانتكار دارند، از لغرش‌های شریك زندگی‌شان باخبرند؛ اما به‌خاطر محافظت از فرزندان‌شان وانمود می‌كنند كه چیزی نمی‌دانند.

مردان خیانتکار همیشه برای خیانت کردن دلتنگ می شوند

بسیاری از مردهایی كه برای جبران خلأهای زندگی مشترك‌شان رابطه موازی‌ را تجربه می‌كنند، بعد از گذشت مدتی رضایت قبلی را از زندگی در كنار همسرشان پیدا می‌كنند و حتی گاهی قید كسی را كه به او دل بسته بودند به‌خاطر شریك زندگی خود می‌زنند. اما محققان می‌گویند، حتی وقتی زندگی مشترك به شرایط ایده‌آل برمی‌گردد و مردها از بودن در كنار همسرشان احساس رضایت می‌كنند، دل‌شان برای خیانت كردن تنگ می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران


*همچنین بخوانید:

چرا مردان تنوع طلب هستند؟

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید