زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


لیست داروهای مثبت کننده تست اعتیاد

داروهایی که اعتیاد کاذب ایجاد می کنند؟
دسته‌ها: داروها. برچسب‌ها: اعتیاد و بازنشر.

تست اعتیادداروهایی وجود دارد که مصرف آن ها ممکن است تا چند روز سبب آن شود که تست اعتیاد مثبت دیده شود و از این رو باید بدانید که مصرف غیر عمدی این داروها ممکن است سبب اشتباهاتی در نمونه ی شما شود.

در این مطلب تک پزشک لیستی از این داروها را برای شما ارائه کرده است که در ادامه مطلب آورده شده است.


داروهایی که آزمایش اعتیاد را مثبت می کنند

خیلی از افراد به دنبال راهی هستند که تست اعتیاد آنها منفی شود و در آزمایش تقلب می کنند و در اینترنت به دنبال راهی برای منفی کردن تست اعتیاد جستجو می کنند در حالیکه بعضی از افراد که صادقانه آزامایش اعتیاد می دهند در کمال تعجب تست اعتیاد آنها مثبت می شود. در این مطلب داروهایی را معرفی می کنیم که تست اعتیاد را مثبت می کنند.

یکی از آزمایشاتی که لازم است قبل از استخدام، انجام شود آزمایش عدم اعتیاد برای استخدام است البته برای ازدواج هم تست اعتیاد ازدواج گرفته می شود یا در برخی از امور اداری دیگر تست اعتیاد لازم است.

نکته مهمی که در مورد تست اعتیاد وجود دارد این است که مصرف بعضی از داروها موجب مثبت شدن کاذب این تست می شود. در این صورت نیاز است آزمایش مجددا تکرار شود.

به همین دلیل، توصیه میکنیم دو روز پیش از انجام تست اعتیاد، از مصرف برخی از داروها خودداری کنید.


لیست داروهای مثبت کننده ی تست اعتیاد

داروهایی که ممکن است نمونه ی اعتیاد را مثبت نشان دهند به چند دسته تقسیم می شوند که برای هر آزمایش باید داروی مورد نظر را بشناسیم:

 1. اپیوئیدها (تریاک و…)

به مجموعه ترکیبات شیمایی طبیعی و صنعتی مسکن شبیه به مرفین گفته می‌شود که در سیناپس گیرندهای عصبی اپیویید را تحریک می‌کنند.

عملکرد همگی آن‌ها در بدن همانند کار انتقال‌دهنده‌های عصبی ضد درد (اندورفین‌ها) است که از طریق تأثیر بر سلسله اعصاب مرکزی موجب تخفیف احساس درد در بدن می‌شوند. در زیر داروهایی که تست این ماده را مثبت می کنند آورده شده است:

ماده مورد بررسیدارو
آمفتامین و متامفتامین (شیشه و …)دکسترومتورفان
دیفن هیدرامین
کدئین، مورفین
ریفامپین
وراپامیل
کینین
فلوروکینولون ها

 1. آمفتامین و متامفتامین (شیشه و …)

مت‌آمفتامین به گروهی از داروها به نام “آمفتامین‌ها” تعلق دارد که محرک‌های قوی دستگاه عصبی مرکزی هستند. در زیر داروهایی که تست این ماده را مثبت می کنند آورده شده است:

ماده مورد بررسیدارو

آمفتامین و متامفتامین

آمانتادین
بوپروپیون
کلرپرومازین
دزیپرامین
دکستروآمفتامین
افدرین
ایزوکسوپرین
لابتالول
متیل فنیدیت
فنیل افرین
فنیل پروپانول آمین
پرومتازین
سودوافدرین
رانیتیدین
ریتودرین
سلژیلین
تپوریدازین
ترازودون
تریمیپرآمین
سرترالین

 1. فن سیکلیدین

داروی روان‌گردان و منفک کننده است. این ماده در اواخر دهه ۱۹۵۰ به عنوان داروی بیهوشی ساخته شد ولی به دلیل عوارض جانبی آن، همچون روان آشفتگی و گمگشتگی، مصرف آن در اواخر دهه ۱۹۶۰ بیشتر تحت سو مصرف قرار گرفت. در آن سال‌ها این ماده به نام سرنیلان و به عنوان یک داروی بیهوشی برای حیوانات مورد مصرف قرار می‌گرفت.

ماده مورد بررسیدارو

فن سیکلیدین

دکسترومتورفان
دیفن هیدرامین
ایبوپروفن
ایمی پرامین
کتامین
مپریدین
تیوریدازین
ترامادول
ونلافاکسین

 1. ضد افسردگی های سه حلقه ای

ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای (به انگلیسی: Tricyclic Antidepressants) گروهی از داروها هستند که کاربرد اصلی آن‌ها در اختلال افسردگی است.

ماده مورد بررسیدارو

ضد افسردگی های سه حلقه ای

 

کاربامازپین
سیپروهپتادین
دیفن هیدرامین
هیدروکسی زین
کوئتیاپین

 1. کانابینوئید (حشیش و…)

مهمترین کانابینوئید فیتوکنابینوئید تتراهیدروکانانبینول (THC)، ماده روانگردان اولیه در شاهدانه است. Cannabidiol (CBD) یکی دیگر از اجزای مهم گیاه است. حداقل کانابینوئید 113 متفاوت از کانابیس وجود دارد که اثرات متفاوتی را نشان می دهد.

ماده مورد بررسیدارو

کانابینوئید

 

افاویرنز
ایبوبروفن
ناپروکسن
پیروکسیکام
امپرازول
پنتوپرازول
لانسوپرازول
تولمتین
پرومتازین

 1. باربیتورات

باربیتورات نام عمومی همهٔ داروهای دژم‌کننده (تضعیف کننده) و دپرسانت‌های سیستم عصبی مرکزی است. توان باربیتورات می‌تواند از میزان آرام‌بخش تا بی‌هوش‌کننده متغیر باشد. مصرف طولانی‌مدت باربیتورات می‌تواند وابستگی فیزیکی و روانی ایجاد کند.

نمونه این آزمایش با دو داروی زیر مثبت خواهد شد:

 1. ایبوپروفن
 2. ناپروکسن

 1. ال اس دی

اِل‌اِس‌دی (LSD) با نام شیمیایی لایزرژیک اسید دی اتیل آمید (به انگلیسی: Lysergic acid diethylamide) که در فرهنگ عامه با نام اسید نیز شناخته می‌شود، معروف‌ترین سایکواکتیو در دسته روان‌گردان‌ها است. واژه LSD نخستین بار از کلمه آلمانی Lysergsäure diethylamid برگرفته شده است.

این ماده به‌طور گسترده برای مصارف تفریحی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌طور معمول ال‌اس‌دی بلعیده یا روی زبان نگه داشته می‌شود. این دارو همچنین بر روی حبه قند یا بلاتر هم قرار داده می‌شود.

ماده مورد بررسیدارو

ال اس دی

 

آمی تریپتیلین
دی سیکلومین
ارگوتامین
پرومتازیم
سوماتریپتان

 1. متادون

یک داروی سرکوب کننده صنعتی می‌باشد که غالباً به عنوان یک داروی نگهدارنده برای مهار اعتیاد به افیون‌ها مانند تریاک و هروئین و مرفین به کار می‌رود.

ماده مورد بررسیدارو

متادون

 

کلرپرومازین
کلومیپرامین
دیفن هیدرامین
ایبوپروفن
کوئتیاپین
تیوریدازین
وراپامیل

 1. کوکائین

با نام غیررسمی کُک نیز شناخته شده، یک داروی محرک قوی اعتیادآور است که از برگ‌های گیاه کوکا بومی آمریکای جنوبی استخراج می‌شود.

از این ماده به طور گسترده برای انگیزه‌های تفریحی غیرقانونی و در پزشکی از آن برای بی‌حسی موضعی پیش از عمل جراحی استفاده می‌کنند. این محرک به شکل‌های گوناگون تهیه می‌شود و شکل خیابانی آن پودری کریستالی ریز و سفید رنگ است.

نمونه ی کوکائین با مصرف سه مورد زیر مثبت خواهد شد:

 1. آموکسی سیلین
 2. چای برگ کوکا
 3. بی حس کننده های موضعی حاوی کوکائین

 1. الکل

نمونه ی مصرف الکل ممکن است برای بسیاری، اهمیت زیادی داشته باشد و از این رو باید بدانید که تست الکل در خون میتواند با الکل های زنجیر کوتاه مانند ایزوپروپیل الکل مثبت شود.


 1. بنزودیازپین ها

این ماده با مصرف داروی سرترالین که از داروهای ضد افسردگی محسوب میشود مثبت خواهد بود.


همچنین بخوانید: داروهای خواب آور کدامند؟
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


99 دیدگاه

 1. سلام من کاربامازپین مصرف میکنم،ایا تست اعتیاد و مثبت میکنه؟ چند روز قبل از ازمایش نخورم؟توروخدا جواب بدین

 2. سلام ميخواستم بدونم نوافن ازمايش ازدواج رو مثبت ميكنه البته يك روز قبلش خورده بوده

 3. سلام خواهش میکنم جوابه منو بدین من دیروز ازمایش ادرار عدم اعتیاد قبل ازدواج داشتم ۴ ساعت قبلش ی قاشق شربت دیفن هیدرامین و دوتا قرص سرماخوردگی خوردم با توجه ب این ک تو این آزمایش مورفین رو چک میکنن امکان داره تستم مثبت شه؟

 4. سلام. من تصادف کردم و گردنم کاملا به عقب برگشت ولی خدا را شکر نشکست اما درد. وحشتناکی داشت.دکتر ناپروکسن250 داد تا بعد از عکس و ام ار ای ببینه داستان چیه ولی فردا برای تست مجبورم حاضر باشم جواب ممکنه مثبت باشه با ناپروکسنّ ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام من داروی کلومیپرامین 75 ..کلونازپام.مصرف میکنم…خواستم بپرسم آزمایش اپیوم مرفین رو مثبت میکنند؟.ممنون

  • سلام عزیز من خودم به درد شما دچار بودم و خوشبختانه یا متاسفانه کلونازپام در ازمایش دیده میشود وغیر از ازمایش اعتیاد اور شدید و بدون تجویز پزشک قطع نکن ضمنا با تعداد بالای مصرف تهوم زا و در اقایان در نعوظ و تشکیل نطفه هم تاثیر میگزارد

 6. سلام من قرص کنکور ۲.۵ برای فشار خون مصرف میکنم میخاستم بدونم آیا تست اعتیاد و مثبت میکنه یا نه؟
  و اینکه تست اعتیادش برای استخدامه و شامل تست همه مخدرهاس

 7. سلام دکتر برای من داروی. APO-ALPRAZ 0/5ml شبها ۱ عدد ولی پر صورت نیاز ۲عدد و کپسول ولتادک ۱۰۰ هر ۱۲ساعت یک عدد تجویز کرده ایا تست اعتیاد من رو مثبت نشون میده اگه نشون میده چه موادی رو نشون میده.با تشکر.

 8. سلام من قرص کنکور ۲.۵ برای فشار خون مصرف میکنم میخاستم بدونم آیا تست اعتیاد و مثبت میکنه یا نه؟

 9. سلام من یه مدت b2مصرف میکردم ولی الان دو روزه دارم ناپرکسن و باکلفن و بخواطر افسردگی روزی یک عدد امی تریپتلین مصرف میکنم میخواستم آزمایش عدم اعتیاد بدم نمیدونم مثبت میشه یا نه لطفا جواب بدین

 10. سلام من بخاطر کهیر بدنم روزی یک عدد ب تجویز متخصص هیدروکسیزین ۲۵ مصرف میکنم آیا این تست اعتیاد مرا مثبت میگند اگر اره هست جواب لطفا بگید چمد روز باید بگزره تا منفی بشه اگرم جواب منفیه ک هیچ و درضمن در هیدروگسیزین چ چیزی وجود دارد لطفا؟

  • سلام و خسته نباشید
   سوالم در مورد تاثیر ریتالین در مورد آزمایش قبل استخدام میخواستم بدونم آیا تاثیر گذار هست و از چن روز قبل باید مصرف قرص را قطع کرد با تشکر.

 11. سلام من قرص آسنترا ۱۰۰ وکلومیپرامین ۲۵ دکتر برایم تجویز کرده آیا در تستها تاثیر می گذارد و آن ها را مثبت می کند؟

 12. سلام من دوهفته هر روز دو عدد استامينوفن كديين بالا مصرف ميكردم.چند روز مصرف نكنم تا تست مورفين مثبت نشه؟؟

 13. سلام.میخواستم اگه محبت کنید بفرمایید قرص آتروپین و هیوسین توی تست تی ال سی وتست کامل اعتیاد مثبت میکنه؟ ممنونم

 14. ببخشید قهوه داروی لاغری وشراب توی تست نشون میده چند روز طول میکشه پاک بشه بدن انسان
  باتشکر محمد

 15. سلام تروخدا جواب منو بدين،من هرشب كلونيدين ميخورم با گاباپنتين ٣٠٠ و زولپيدم چيار كنم كه اينارو نخورم و توي جواب آزمايشم منفي بشه كه آبروم نره

 16. سلام خسته نباشيد
  من هقته ي گذشته به علت درد شديد پريود تو بيمارستان پتدين با دوز ٢٥تزريق شد و يك عدد استامينوفن كدئين مصرف كردم و طي هفته گذشته يك ورق مفناميك اسيد خوردم
  تاريخ سي ام بود ،و تاريخ چهارم ازمايش ازدواج دارم
  نتيجه چطور ميشه ؟؟

 17. سلام.قرص آلپرزولام نیم و کلرودیازپوکساد مرفین دارند؟؟؟…
  لطفا راهنمایی کنید؟؟؟..
  سپاس ازمدیرکانال

 18. سلام تو تست تنفسی الکل تا چن روزبعد تو پزشکی قانونی قابل تشخیص؟ایا دستگاه مقدار کمش رو بعد ۴ روز تشخیص میده ؟خواهش میکنم زود ج بدید

 19. دراثرمصرف مسکن ریلایف نتیجه آزمایشاتم مثبت شده سم به قران که در مدت 4 ماه هیچگونه مواد مرفینی استفاده نکرده ام اما کسی حرفم را باور نمی کند تفتیش مواد هم نشان نمی دهد چگونه می توانم ثابت کنم

 20. با عرض سلام و خسته نباشید. من چند ساله که قرص b2 مصرف میکنم و الان 3 هفته است که به خاطر استخدام از روزی یک عدد رسوندمش به یک هشتم یک قرص. حالا سوالم اینه که آیا کلا b2 آزمایش عدم اعتیاد رو مثبت می‌کند و حتی‌ با این مقدار کم؟ واینکه مثل متادون تو افراد مصرف کننده طولانی تا دو هفته توی ادرار نشون میده یا نه کلا چه کوتاه مدت یا بلند مدت ٣ روز نشون میده؟

  • متادن ماندگاریش بالاست گول نخورین من الان۲۱روز هنو تست مرفینم مثبت هستش لطفا برین دارخونه تست بخرین دونه ای۳هزار هستش با ابروتون بازی نشه

 21. سلام
  من اسمارتیز m&m رنگ قرمز و سبزشو استفاده میکنم
  میخواستم بدونم مشکل ایجاد میکند یا نه؟

 22. سلام
  توروخدا زودتر جواب بدین که آیا قلیان جواب آزمایش رو مثبت نشون میده؟ خیلی ضروریه و عجله‌ای

 23. سلام من بخاطر دندون درد یک عددقرص RELIEFخوردم
  وبخاطراستخدامی بایدآزمایش عدم اعتیادبدم
  چه تاریخی میتونم آزمایش بدم که جواب آزمایش ام مثبت نباشه(چندروز بعدازمصرف قرص)؟

 24. سلام آیا قرص زولپیدوم……. وقرص گاباپنتین عدم اعتیادرامثبت می‌کند؟؟؟؟؟ خواهشا جواب بدین

 25. سلام من ۵ ساله ارگوتامین هر روز میخورم بهش اعتیاد شدید پیدا کردم که اگر یک روز نخورم سرم منفجر میشه و تپش قلبم میاد پایین تا چند وقت دیگ هم میخوام برم آزمایش برای ازدواج چه باید بکنم؟؟؟؟فکرش درگیرم کرده لطفا جواب بدید

 26. سلام من مدت زيادي كدئين ميخوردم خيلي زياد براي ازمايش اعتياد سه روزه نخوردم هيچي كيت ازمايش استفاده كردم دوتا خط ظاهر شد ولي خط پاييني خيلي كمرنگ بود اگه ازمايش بدم مثبت ميشه؟

 27. حسام الدین مراد در

  سلام من دو سالی هست که متادن مصرف میکنم همراه متادن قرص کلونیدین هم مصرف میکنم مصرف متادنم روزی ۱۰سی سی بوده بعضی وقت ها هم میشد که یک روز هم متادن مصرف نمیکردم برای گواهینامه پایه دوم باید تست بدم؟العان یک هفته هست که متادن مصرف نکردم میخواستم بدونم تست متادن تا چند روز تو ادرار را نشون میده ایا قرص کلونیدین تست را مثبت میکنه؟اگه تست را مثبت میکند تا چند روز تست ادرار را نشون میده ممنون پاسخ دهید

 28. سلام من حساسیت دارم سیتریزن خوردم البته روز قبلش هم سردرد شدم ژلوفن خوردم امروز رفنم ازمایش عدم اعتیاد گفتن مشکوک بوده فرستادن ازمایشگاه میخوام بدونم اونجا مشخص میشه یا نع در ضمن دکتر اصن سوال نکرد قرص خوردی یا نع اصن گوش نمیکرد

 29. احسان احسانی در

  کلونیدین،وزالپلون،ترانکوپین،الانزاپین.،دپاکین تست اعتیادرا مثبت می کنند لطفا جواب دهید به تفکیک قرص ها

 30. با عرض سلام و خسته نباشید بنده مدتهاست (حدود۴سال) برای اثبات فرمایشات شما در مورد تاثیر قرص بر جواب آزمایش اعتیاد ، با اداره محل خدمت خود درگیرم ولی هنوز نتوانستم موفق شوم، لذا از شما تقاضا دارم درصورت امکان یک کتاب یا مقاله ویا هر منبع موثق دیگری که لیست داروهای فوق در آن ذکر شده است و مورد تایید وزارت بهداشت هم باشد به بنده معرفی کنید تا به عنوان مدرک به اداره خود ارائه دهم.

 31. سلام من دیشب یک دونه قرص اگزاز پام خوردم وامروز صبح جهت آزمایش پیش از ازدواج رغتم مرکز بهداشت آیا جواب آزمابش مثبت؟

 32. من تو خدمت بخاطر فشار ومشکلاتی که داشتم طبق تجویز دکتر بیمارستان بعثت برا خواب کلوناز پام تجویز کردن برای دوماه.الانمن باید برا ازدواج ازمایش بدم نتیجه رو مثبت میکنه یانه.وچند روز عدم مصرف تستو منفی.ممنون میشم راهنماییم کنید .از دوتا پزشک پرسیدم بیشتر گیجم کردن تا کمک

 33. سلام من قرص باکلوفن ۲۵ میخورم برای استخدام مشکل ساز نمیشه از خودم کیت ۳کاره گرفتم مشکلی نداشت برای تست خون یا استخدامی مشکل نداره لطفا جواب بدید دلشوره کشتم

 34. من مدتی قرص فلووکسامین باتجویز پزشک مصرف کردم الان درتست گفته اند شما ترامادول مصرف میکنید درصورتی که فقط فلووکسامین وپروپرانوا 20 مصرف کردم حال بایدتعدبدم ترامادول مصرف نکنم ایا درقرص فلووکسامین ترامادول مثبت میشود

 35. سلام سیتروزین و لوراتادین باعث میشه جواب ازمایش مثبت باشه؟اگ اره از چند روز قبل نباید این قرص هارو خورد؟

 36. ابراهیم در

  باسلام و خسته نباشید من سه شنبه صبح قرص اس امپرازول وبیسموت و ظهر یک عدد رانیتیدین ۱۵۰ خوردم ۵ شنبه صبح آزمایش اعتیاد داشتم برای استخدامی بیمارستان
  جواب آزمایشم مثبت میشه؟؟؟ خیلی نگرانم و ناراحتم
  توروخدا جواب بدید

 37. سلام.من به خاطر باشگاه بدنسازی که میرم امپول تستسترون تزریق کردم…اگه بخوام ازمایش تست اعتیاد بدم ایا نتیجه مثبت میشه؟؟؟

 38. سلام لطفا پاسخ بدید خیلی فوریه .من امروز ازمایش ازدواج دادم دیشب به علت سر درد شدید یک عدد استامینوفن ساده مصرف کردم نه کدئین ایا برای ازمایش التیاد مشکلی پیش میاد یعنی مثبت میشه؟

 39. سلام بنده امروز ازمایش قبل ازدواج دادم و ازمایش اعتیادم مثبت شد در صورتی که هیچی مصرف نمیکنم و ورزشکارم هستم و تنها قرصی ک روز قبل آزمایش مصرف کردم قرص اکساندرلون بوده.آیا این قرص مثبتی میاره؟خواهش میکنم کمکم کنید داره زندگیمون از هم میپاشه

 40. سلام ترخدا چند روزه جواب سوالمو پیدا نکردم لطفا واضح توضیح دهید ایا قرص ب ۲ در ازمایش ازدواج در خون نشون میده چند روز طول میکشه تا از خون خارج شود با تشکررررر

 41. سلام من برای ازدواج ازمایش دادم شب قبلش برای رفع گرفتگی کمرم قرص متاکاربمول خورد ایا این مشکلی برام درست نمیکنه

 42. محمدرضا در

  نه خیالت راحت باشه نشان نمیده من خودم 2سال پیش از اداره فرستادند برای تست که 6ساعت قبلش 70سیسی خورده بودم.من روزی 100سی سی میخوردم وچیزی نشان نداد

 43. سلام من دپاکین ۵۰۰ واس میگرن مصرف میکنم
  جواب اعتیاد آزمایش ازدواج مثبت میشه ؟ اگ مثبت میشه شما چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ چون میترسم اگ ۷۲ ساعت نخورم یه وقت واسم مشکلی بوجود بیاد

  • با سلام
   دوست عزیز در لیست بالا دپاکین وجود ندارد و برای اطمینان از این امر حتما با متخصص مشورت کنید.
   تندرست و پیروز باشید

 44. سلام امروزتست اعتیاددادم اما۲۴ساعت قبل یه عددقرص سرماخوردگی خوردم ایاتستمومثبت میکنه

  • با سلام
   دوست عزیز کاملا بستگی به این دارد که قرصی که مصرف کرده اید چه بوده است و محتویات تشکیل دهنده ی آن چیست.
   اگر یکی از فراورده های کدئینی در آن باشد ممکن است مثبت نشان داده شود.

 45. سلام من چند ساله که با تجویز پزشک قرص والپروات سدیم ۲۰۰ مصرف میکنم و چندوقت دیگه تست اعتیاد برای استخدامی دارم آیا این قرص ممکنه باعث مثبت شدن تست بشه؟؟؟

 46. لطفا بگید قرص ونلافاکسین و والپروات سدیم در آزمایش ازدواج مثبت نشون میده؟؟
  چجوریه؟؟؟

 47. سلام ببخشید سیلد نافل تست عدم اعتیاد مثبت میکنه اگر میکنهدجند روز قبل ازمایش باید خورده نشه ممنون.

 48. سلام من خاهرم ازدواج کرده اما احساس میکنم خاستگارb2 مصرف میکنه ازمایشگاه نشان میده؟
  چون خوندم میگن نه‌….
  لطفا اطلاع بدین ممنون

نظر خود را بیان کنید