زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: پوست مو زیبایی.

استرس باعث چروک شدن و پیری پوست می شود

هر چقدر هم که تغذیه شما خوب باشد و در معرض نور آفتاب قرار نگیرید با استرس و اضطراب می توانید پوستتان را چروک کنید و صورت خودتان را پر از جوش کنید!

اثر بد استرس بر پوست

همایون مژدهی آذر عضو انجمن متخصصین پوست ایران با اشاره به اینکه استرس در بروز و تشدید بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌های پوستی یکی از عوامل تاثیرگذار مهم تلقی می‌شود، اظهار کرد: ضایعات جوش غرور جوانی و نیز تمایل فرد به دستکاری جوش‌های صورت و بدنش در دوره‌های استرس افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه وجود استرس به تنهایی برای بروز ضایعات جوش غرور جوانی کافی نیست، افزود: اختلالات هورمونی، چرب بودن پوست، دستکاری جوش‌ها و بسیاری عوامل دیگر نیز در این امر دخیل هستند.

وی ادامه داد: در بروز ریزش موی سکه‌ای (ناحیه ای) که در آن موی یک ناحیه از بدن به صورت ناگهانی می‌ریزد و نیز در پیدایش ضایعات آفت داخل دهان نقش استرس و تنش‌های روحی بسیار مهم است.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: بسیاری از بیماری‌های پوستی مانند اگزما با استرس تشدید یافته و یا مزمن و مقاوم به درمان می‌شود یا بیماری پسوریازیس (صدف) که یک در صد جامعه را درگیر کرده و ضایعاتی به صورت زخم‌های کوچک و بزرگ پوسته پوسته و سرخ ایجاد می‌کند با تنش‌های روحی و استرس بد‌تر شده و گسترش پیدا می‌یابد.

مژدهی آذر با بیان اینکه استرس در کنار سایر علل و عوامل تاثیر گذار در بروز و تشدید بیماری‌ها قرار می‌کیرد؛ اظهار کرد: نقش تنش‌های روحی، روانی در بسیاری از بیماری‌های جسمی از جمله فشار خون، آسم، التهاب و زخم معده، سکته‌های قلبی و مغزی روشن است و در مورد بسیاری از مشکلات پوست و مو و مخاط نیز همین ارتباط وجود دارد.

وی یاد آور شد: یکی از راه‌های برخورد با بیماری‌ها داشتن برنامه مشخص برای کاهش تنش‌های روحی و پرهیز از عوامل استرس زای روز مره است.

استرس باعث خراب شدن پوست صورت می شود

منبع: باشگاه خبرنگاران

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید