زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: پوست مو زیبایی.

عوارض عمل نکردن کیست مویی را می‌دانید؟ آیا می‌دانید خطرات کیست مویی در پایین کمر در صورت عدم درمان چیست؟ سینوس پیلونیدال یا کیست مویی یکی از شایع‌های بیماری های نشیمنگاه است که در صورت عدم درمان ممکن است مشکلات جدی را برای فرد مبتلا به دنبال داشته باشد. این عارضه که علت اصلی آن بازگشت مو به داخل پوست است به دلایل متعددی ممکن است رخ دهد. دلایلی چون سایش پوست، نشستن‌های طولانی مدت، اضافه وزن، استفاده از لباس‌های نامناسب و… از اصلی‌ترین دلایل بروز کیست مویی به شمار می‌روند.

بزرگ‌ترین عوارض عمل نکردن کیست مویی گسترش عفونت و پیچیده‌تر شدن روند درمان است. به همین خاطر پزشکان به افراد مبتلا به این عارضه توصیه می‌کنند که به جای درمان‌های خانگی و خودسرانه به پزشک مراجعه کنند. از دیگر عوارض‌هایی که بی توجهی به درمان کیست مویی در پی خواهد داشت عبارت است از:

  • التهاب و تورم
  • درد شدید که حتی در ناحیه کمر نیز احساس می‌شود
  • آسیب پوستی
  • تخریب بافت بدن
  • آبسه‌های پی در پی
  • سخت‌تر شدن فرایند درمان کیست مویی
  • طولانی‌تر شدن دوره نقاهت بیماری
  • سرطان پوست
  • تب و لرز در صورت عفونت شدید
  • ترشحات چرکی بد بو و آزاردهنده

با توجه به موارد فوق عوارض کیست مویی در مردان و زنان در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند بسیار آزاردهنده و ناخوشایند باشد.

عوارض عمل نکردن کیست مویی

آیا کیست مویی خطرناک است؟

توجه داشته باشید که کیست مویی یک بیماری شایع نشیمنگاه است که هر فردی و در هر سنی ممکن است به آن مبتلا شود بنابراین کیست مویی به خودی خود یک بیماری خطرناک نیست. چیزی که کیست مویی را خطرناک و بسیار آزاردهنده می‌کند، عدم درمان به موقع این عارضه است. کیست مویی در صورت عدم درمان به مرور زمان دچار آبسه، عفونت و فیستول مقعدی می‌شود. عفونت ناشی از کیست مویی فرد را دچار دردهای شدیدی می‌کند که ممکن است کار را به درمان اورژانسی کیست مویی بکشاند.

یکی از نگرانی‌های افراد پس از ابتلا به کیست مویی، بروز سرطان به دلیل ابتلا به این عارضه است. تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه کیست مویی به سرطان منجر شده باشد دریافت نشده است و تنها در موارد بسیار نادری ممکن است کیست مویی منجر به سرطان شود پس نگرانی بابت این مورد وجود ندارد. اما به عنوان عوارض عمل نکردن کیست مویی می‌توان به تب و لزر شدید که ناشی از عفونت است اشاره کرد.

آبسه کیست مویی؛ از عوارض عدم درمان به موقع

یکی از بزرگ‌ترین عوارض عدم درمان به موقع کیست مویی آبسه این عارضه است. چنانچه کیست مویی با آبسه همراه شود پزشک سریعا باید آن را تخلیه کند. چنانچه کیست مویی آبسه نکند می‌توان جراحی را چندین روز به تاخیر انداخت. به عنوان مثال در زنان باردار که در ماه‌های پایان بارداری به سر می‌برند می‌توان علائم ناشی از کیست مویی چون درد و التهاب را با دارو و درمان‌های خانگی کنترل کرد تا فرد پس از زایمان برای درمان قطعی کیست مویی تحت درمان جراحی قرار بگیرد.

اما اگر کیست مویی آبسه کرده باشد دیگر نمی‌توان درمان را به تاخیر انداخت و باید سریعا به پزشک مراجعه کرد تا به صورت اورژانسی آبسه تخلیه شود. توجه داشته باشید که به تاخیر انداختن درمان کیست مویی تنها برای چند هفته مجاز است. اگر برای چندین ماه درمان را به تاخیر بیندازید عوارض کیست مویی دنبالچه بیشتر و شدیدتر خواهد شد.

عوارض عمل نکردن کیست مویی

احتمال ابتلا به نوعی سرطان پوستی از عوارض عدم درمان کیست مویی

از دیگر عوارض‌های احتمالی عدم درمان کیست مویی می‌توان به افزایش احتمال ابتلا به نوعی از سرطان پوست اشاره کرد. این نوع سرطان از منطقه آلوده و عفونی کیست مویی شروع شده و به مناطق دیگر نیز گسترش می‌یابد. هرچند احتمال بروز این سرطان‌های پوستی بالا نیست اما لازم است که نسبت به درمان به موقع کیست مویی هوشیارتر باشید تا احتمال بروز هرگونه عارضه جدی به حداقل برسد. درمان کیست مویی با لیزر یکی از بهترین شیوه‌های درمانی این بیماری نشیمنگاه به شمار می‌رود. عفونت و ترکیدن کیست مویی ممکن است عوارض جدی‌تری در پی داشته باشد.

علت درمان کیست مویی چیست؟

چرا برخی از افراد با وجود اطلاع از ابتلای خود به کیست مویی برای درمان این عارضه اقدام نمی‌کنند؟ از اصلی‌ترین دلایل این امر ترس از درمان یا خجالت است. زخم ناشی از کیست مویی در پایین کمر بروز می‌کند و ممکن است همین عامل موجب شرم و خجالت افراد برای مراجعه به پزشک باشد. ترس از دشوار بودن فرایند درمان کیست مویی و درد ناشی از آن نیز از دیگر دلایلی است که موجب سر باز زدن فرد مبتلا از مراجعه به پزشک می‌شود.

در صورتی که هرگونه التهاب پوستی و غیر طبیعی در ناحیه پایین کمر مشاهده کردید باید حتما به پزشک مراجعه کنید. جراحی کیست مویی با لیزر یک درمان سرپایی به شمار می‌رود که درد و دوره نقاهت ندارد. هرچه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید، عوارض کیست مویی دنبالچه سریع‌تر فروکش خواهد کرد.

هزینه عمل کیست مویی

عوارض عمل نکردن کیست مویی

روش‌های متفاوتی برای درمان سینوس پیلونیدال وجود دارد به همین خاطر هزینه کیست مویی نیز متغیر خواهد بود. کیست مویی را می‌توان به روش جراحی سنتی باز و بسته یا لیزر کیست مویی درمان کرد. تشخیص مناسب‌ترین روش برای درمان این عارضه به وضعیت و شدت گسترش کیست مویی بستگی دارد. جراحی با چاقو کیست مویی با بیهوشی یا بی حسی نخاعی صورت می‌گیرد. حفره‌ای که در این روش برای از میان برداشتن کیست مویی ایجاد می‌شود ممکن است به اندازه یک گردو یا پرتقال باشد.

درمان کیست مویی با لیزر یکی از بهترین روش‌های درمان است. هزینه درمان کیست مویی با لیزر از جراحی سنتی کمتر خواهد بود. در این روش بیمار پس از اتمام جراحی مرخص شده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت. پانسمان‌های مکرر نیز صورت نمی‌‌گیرد به همین خاطر هزینه جراحی کیست مویی با لیزر از جراحی سنتی کمتر می‌شود.

عمل سرپایی کیست مویی

اگر از جراحی کیست مویی می‌ترسید باید بگوییم که با وجود روش‌های درمانی چون لیزر درمانی فرایند درمان این عارضه بسیار ساده و بدون درد خواهد بود. در درمان کیست مویی با لیزر برش ظریفی ایجاد می‌شود و همزمان با برش اعصاب و عروق بریده نیز ترمیم شده و خونریزی کنترل می‌شود. اگر به تازگی دچار کیست مویی شده‌اید، نیاز است که برای درمان این بیماری در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک متخصص مراجعه کنید، کلینیک تخصصی بیتا کلینیک یکی از برترین کلینیک‌های درمان کیست مویی است. برای اطلاع از قیمت درمان کیست مویی به وب سایت بیتا کلینیک مراجعه کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید