زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


آیا اسهال برای بدن مفید است یا مضر؟

اسهال چه تاثیراتی بر بدن ما دارد؟
دسته‌ها: درمان علائم پیشگیری بیماری. برچسب‌ها: بازنشر.

آیا اسهال برای بدن مفید است یا مضر؟

یکی از بیماریهایی که در تابستان ممکن است برای هر فردی رخ دهد گرمازدگی است که ممکن است همراه با اسهال باشد. شاید تفکرتان این باشد که اسهال نشان دهنده یک بیماری مزمن باشد اما جالب است بدانیم اسهال ممکن است مانع از ابتلا به بسیاری از بیماری ها شود.


اسهال و رابطه آن با بدن

اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که در طول سال چندین بار به اسهال دچار می شوند و همیشه از عذاب آور بودن آن صحبت می کنند؛ باید بدانید که همین مشکل گاهی غیرقابل کمک بسیاری به سلامت شما می کند. شاید قدری عجیب به نظر برسد.

آخرین تحقیقات دانشمندان نشان داده است: اسهال می تواند مانع ابتلا به بسیاری از بیماری ها شود.

در برخی موارد اسهال می تواند نشانه ای از یک بیماری خطرناک باشد؛ نشانه ای که در تشخیص زود هنگام آن نقش شایانی ایفا می کند. از طرف دیگر، در چنین مواقعی بسیاری از میکروب هایی که در بدن ایجاد شده اند و به عفونت های خاموش بدل شده اند خارج می شوند.

دلایل مختلفی از جمله: مصرف بیش از حد کافئین، برخی بیماری های عفونی، مصرف برخی داروها و الکل می تواند زمینه ساز ابتلا به اسهال شود.

فارغ از علت ابتلا به اسهال، این مشکل می تواند مانع از تجمع نوعی خاص از باکتری موسوم به پاتاگون در بدن شود و روده را از وجود آن پاک کند. بنابراین، اسهال با وجود تمامی درد و سختی که به انسان تحمیل می کند نقش کلیدی در پاکسازی دیواره های روده ایفا می کند.

منبع: بهداشت نیوز


همچنین بخوانید: انواع اسهال و درمان آنها
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید