زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


بوی بد دهان از چیست؟

برای رفع بوی بد دهان چکار باید کرد؟
دسته‌ها: درمان علائم پیشگیری بیماری. برچسب‌ها: بازنشر.

چرا دهانتان بو می دهد؟

بوی بد دهان یا نفس بد بو را اصطلاحاً در پزشکی هالیتوزیس می گویند که می تواند بر اثر رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد شود و یا اینکه نشانه ای از یک بیماری دیگر باشد. همچنین بوی بد دهان می تواند بر اثر خوردن بعضی از انواع غذاها و یا عادات بد بهداشتی، بدتر شود. بطور کلی، تمام غذاهایی که خورده می شوند هضم و تجزیه آنها از همان دهان شروع می شود. وقتی غذاها هضم شده و سپس جذب بدن و خون می شوند. در نهایت از طریق گردش خون به ریه ها رفته و در نفس شما ظاهر می شوند.

علت بوی بد دهان چیست

بوی بد دهان دلایل مختلفی دارد که با اشاره به هر یک راهکارهایی هم برای آن معرفی می کنیم.

عفونت دندان و لثه:

افرادی که دچار عفونت های لثه و دندان هستند به دلیل ترشحات بزاق دهان که همراه با عفونت است باکتری های پراکنده در دهان این بوی بد را ایجاد و تشدید می کنند.

برای رفع بوی بد دهان چه باید کرد

برای از بین بردن این بوی بد کافیست مقداری رب انار را به لثه ها بمالید و تا چند ساعت چیزی نخورید به مرور زمان لثه ها از عفونت تخلیه می شوند و بوی بد دهان کم تر می شود این کار بهتر است شب قبل از خواب انجام شود.

 همچنین برای برطرف کردن عفونت و درد دندان پودر دندان بهترین پیشنهاد است.

درمان خانگی بوی بد دهان،پودر دندان چیست؟

برای این کار باید 100 گرم سماق را با 25 گرم پوست انار و 10 گرم میخک و 75 گرم نمک مخلوط کرده و به دندان بمالید بعد با مسواک به دندان ها کشیده و بعد دهان را آبکشی کنید.

عفونت سینوس:

همانطور که می دانید سینوس ها  به محیط داخل دهان راه دارند و می توانند عفونت و باکتری ها را به آنجا منتقل کنند که این یکی از اصلی ترین دلایل بوی بد دهان است.

بوی بد دهان

مشکلات دستگاه گوارش:

معده ای که کار خود را به خوبی انجام ندهد در کنار درد بوی بدی هم به دنبال خواهد داشت که برای درمان می توانید عرق نعناع مصرف کنید. درمان دیگر هم که بسیار توصیه می شود مخلوط کردن شوید خشک و با آب در حال جوش و بعد از اتمام جوشیدن مخلوط کردن با عسل است.

درمان بوی بد دهان در صبح چیست؟

همچنین با مصرف این مواد غذایی می توانید بوی بد دهان را برطرف کنید.
دانه های شنبلیله , دارچین, شیر ,هل , چای یاس و مرکبات.
منبع: نمناک
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید