زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


ریزش مو

ریزش مو می تواند نشان دهنده بیماری باشد

اگر به یکباره دچار ریزش مو شده اید و یا موهای شما بسیار نازک شده است میتواند نشانه بعضی از بیماری ها باشد که باید به آن اهمیت دهید. بیماری های که علائم آن ریزش مو و نازک شدن آن ها می باشد را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

کم خونی:

اگر شما به صورت غیرمنتظره متوجه ریزش موی سر خود شده اید، این می‌تواند نشانه کم خونی فقر آهن باشد. یک تست خون می‌تواند سطح آهن در خون شما را مشخص نماید. مکمل‌های آهن و تغییر در رژیم غذایی با استفاده خوراکی‌های غنی از آهن این نوع ریزش مو را کنترل می‌کند. ریزش مو علاوه بر این به صورت موقت می‌تواند به تحولات غیرمنتظره در سطح استروژن پس از بارداری و یا پس از توقف استفاده قرص‌های ضد بارداری رخ دهد.

کم بودن پروتئین:

پروتئین، جزء ضروری برای ساختن مو‌ها هست، در نتیجه اگر به مقدار کافی پروتئین استفاده نکنید، متوجه ریزش و نازک شدن مو‌ها می‌شوید. کسانی که دارای مشکلات معده -روده‌ای می باشند و یا کسانی که جراحی بای پس معده را انجام داده اند امکان دارد دارای مشکلاتی در جذب پروتئین باشند. این مشکلات را پزشک می‌تواند معالجه کند. اما این را بدانید که زیادتر نازک شدن موها، حتی در زنان، می‌تواند ارثی باشد.

شوره سر:

وجود پوسته زرد و یا سفید در بین موهایتان، و یا حتی ابروها، نشانه درماتیت سبوره هست. شامپو‌های ویژه شوره و کورتیزون‌های تجویزی توسط پزشک می‌تواند معالجه کننده شوره سر باشد. شوره سر می‌تواند به دلیل مخمر و یا التهاب پوستی رخ دهد. شوره سر، طبق معمول در زمستان بدتر می‌شود.

ریزش مو

استرس:

هر کسی می‌داند که استرس مو‌های سر را خاکستری می‌کند.

سندرم کوشینگ:

مو‌های شکننده نشانه‌ای از مبتلا شدن به سندرم کوشینگ هست. این سندرم در اثر افزایش ترشح هورمون کورتیزول از غده فوق کلیوی رخ می‌دهد و علائمی مثل افزایش فشار خو، خستگی و کمردرد را بهمراه دارد. برای بعضی اشخاص معالجه این سندرم احتیاج به جراحی، شیمی درمانی و پرتو درمانی دارد.

مریضی تیروئید:

کسانی که دچار کم کاری تیروئید می‌شوند، امکان دارد متوجه افزایش ریزش مو‌ها و تغییر در ظاهر آن‌ها گردند. کم کاری تیروئید به معنای آن هست که غده تیروئید شما بدرستی کار نمی‌کند و این اختلال می‌تواند منتج به خستگی، عدم تحمل سرما، درد مفاصل، درد عضلانی، چهره پف کرده و افزایش وزن نیز بشود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید