زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مقالات خواندنی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

اگر تا به حال به طور جدی فکر کرده اید آیا باید طلاق بگیرم؟ جستجوی نشانه هایی که ازدواج شما به پایان رسیده است می تواند به شما کمک کند حرکت بعدی خود را رقم بزنید. به راستی چه زمانی باید طلاق گرفت؟ حل مشکلات در روابط بسیار دشوار است و حتی بهترین زوج ها بارها و بارها به خود و رابطه شان فرصت می دهند تا بتوانند مشکلات را حل کنند. وقتی ارتباط قطع می شود یا اعتماد از بین می رود، همه چیز جدی می شود و می تواند منجر به طلاق شود. با ما همراه شوید و به خواندن ادامه دهید.

چه مواقعی طلاق خوب است؟

دلایل بی شماری وجود دارد که به شما کمک می کند تا در یابید چه زمانی برای طلاق گرفتن مناسب است.

 • خیانت
 • امور مالی
 • ازدواج بدون رابطه جنسی یا صمیمیت
 • یا شاید نبودن در کنار هم برای شما آسان باشد

صرف نظر از دلایل، از کجا می دانید آنچه را که پشت سر می گذارید فقط یک وصله خشن یا ماندگارتر است؟ آیا از احساسی که احساس می کنید مطمئن هستید؟ آیا شما بیشتر از آنچه واقعاً هستند، سود می کنید؟ آیا ازدواج شما قابل نجات است؟ یا ازدواج درست شدنی نیست؟

تصمیم گیری برای خاتمه دادن به ازدواج خود به خوبی می تواند در میان بزرگترین تصمیماتی باشد که در زندگی خود با آن روبرو خواهید شد و برای سال‌های زیادی بر شما تأثیر می گذارد خصوصاً اگر فرزند دارید.

و در حالی که پاسخ ساده ای به این سوال وجود ندارد که چه زمانی برای طلاق خوب است؟ علائم خاصی از طلاق و مواردی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا باید ازدواج کنید یا چه موقع طلاق بگیرید.

آیا باید طلاق بگیرم؟ آیا ابتدا برای نجات ازدواج خود تمام تلاش خود را کرده اید؟

شاید تنها مهمترین سوالی که از خود بپرسید این نباشد، بلکه باید گفت، آیا من ابتدا همه توانم را انجام داده ام تا بتوانم ازدواج خود را به حالت عادی برگردانم؟ این برای بسیاری از افراد معنای زیادی دارد.

برای برخی، این می تواند خواندن کتاب های خودیاری باشد، برای دیگران می تواند حضور در جلسات مشاوره فردی یا ازدواج، واسطه گری در ازدواج، یا حتی تلاش برای حضور در جلسات مشاوره طلاق باشد.

شما خود را مدیون ازدواج می دانید خصوصاً اگر این یک رابطه طولانی مدت باشد و یا در آن کودکانی حضور داشته باشند.

اگر صادقانه بگویید که تمام تلاش خود را برای نجات ازدواج خود به کار برده اید و هنوز احساس می کنید که امیدی به آشتی نیست، این احتمال وجود دارد که این یکی از بزرگترین نشانه های طلاق شماست.

آیا باید طلاق بگیرم؟ آیا قبلاً با احساسات مرتبط با طلاق کنار آمده اید؟

در این شکی نیست طلاق احساسات شدیدی را به وجود می آورد. حتی اگر شما کسی باشید که تمایل به ترک آن دارید، به احتمال زیاد با انواع احساسات از آسیب و گیجی گرفته تا احساس گناه و عصبانیت روبرو هستید. اگر می پرسید که چگونه بدانید که باید طلاق بگیرید یا جدا شوید، سوال مهم بعدی این است که آیا شما به طور موثر با جنبه های احساسی سر و کار دارید یا خیر، تا بتوانید تصمیمات مهمی که با آن روبرو می شوید بگیرید.

اگر برای مرتب سازی احساسات در فضای امن به کمک نیاز دارید، ما به شما ارتباط با مشاورین کلینیک پیروزی را پیشنهاد خواهیم داد. همانطور که روش های بی شماری برای ازدواج وجود دارد، انتخاب های متنوعی نیز برای دستیابی به طلاق برای شما در دسترس است. قبل از پایان ازدواج، مطمئن شوید که تکالیف خود را انجام داده اید.

اکنون در مورد همه گزینه های موجود برای طلاق اطلاعات کسب کنید، بنابراین خواهید فهمید که اگر زمان طلاق باشد کدام یک برای وضعیت شما بهتر و مناسب تر است. اگر تصمیم به طلاق بگیرید، انتخاب هایی که قبل از شروع روند انجام می دهید بسیار مهم است. بنابراین بسیار مهم است که شما ابتدا اطلاعات کسب کنید! اگر زمان طلاق فرا رسیده باشد، آیا آماده خواهید بود تا به نقش های جدید زندگی پس از طلاق خود بپردازید؟ برای پاسخ به تمامی سوالاتان ما مشاورین کلینیک پیروزی را به شما پیشنهاد خواهیم داد. شما عزیزان می‌توانید با کارشناسان کلینیک پیروزی ارتباط برقرار نموده و از خدمات آنها در خصوص مشاره طلاق بهره‌مند شوید.

چه موقع باید طلاق بگیرید؟

دانستن اینکه چه موقع طلاق از همسر تان فرا رسیده است، برای برخی از افراد دشوار است و این تصمیمی است که نباید به راحتی آن را گرفت.

و اگرچه هیچ جواب جادویی برای اینکه چگونه بفهمید باید طلاق بگیرید وجود ندارد، اما در اینجا 10 نشانه وجود دارد که زمان آن است که گام بعدی را بردارید و اوراق طلاق را تنظیم کنید:

10 علامت احتمالی نیاز به طلاق:

 1. یکی از نشانه هایی که باید طلاق بگیرید، این است که مطمئن شوید بهتر است تنها باشید. اگر متاهل هستید و متقاعد شده اید که دوباره تنها ماندن بهتر از ماندن در یک ازدواج ناخوشایند است، این ممکن است یکی از 10 نشانه پایان ازدواج شما باشد.
 2. یکی دیگر از نشانه های طلاق زمانی رخ می دهد که دیگر نیازهای شما برآورده نشود. ازدواج یک مشارکت است و هر یک از همسران باید وظیفه خود را برای برآوردن نیازهای دیگری از نظر جسمی، عاطفی و روحی انجام دهند. وقتی این اتفاق دیگر رخ نمی دهد یا یک طرفه می شود، ممکن است وقت آن فرا رسیده باشد که خواستار انحلال ازدواج شوید.
 3. اگر فقط برای بچه ها کنار هم باشید ممکن است زمان ترک ازدواج باشد. آنها بیش از آنچه شما فکر می کنید می دانند و می توانند خصومت را در یک مایل فاصله حس کنند. از همه مهمتر، بچه ها بزرگ می شوند و از روابطی که در کودکی می دیدند تقلید می کنند.
 4. یکی از نشانه هایی که باید طلاق دهید این است که در یک ازدواج بدبخت گیر کرده اید و حتی با وجود مشاوره های پیاپی، به نظر نمی رسد به نتیجه رسیده باشید. مشاوره زوجین مستلزم تعهد هر دو همسر برای کار، بهبود و تغییر رفتارهای آنها برای منافع بیشتر ازدواج است. اگر شما در تلاش هستید تا ازدواج به روال اصلی خود برگردد، اما زن یا شوهرتان چنین نیست، پس ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که بدون آنها ادامه دهید و تقاضای طلاق کنید.
 5. یکی از بزرگترین نشانه های طلاق: از شما سو استفاده می شود. نمی دانید چه موقع طلاق بگیرید؟ وقتی در یک رابطه سو استفاده می کنید! اعم از احساسی یا جسمی، سو استفاده چیزی است که هیچ کس نمی تواند آن را تحمل کند.
 6. شما در مورد ازدواج خود به عنوان “ترس از شروع دوباره” فکر می کنید. اگر فقط با شوهر یا همسرتان می مانید زیرا فکر می کنید این کار آسان تر از شروع کار و یافتن شخص جدید است، این نشانه مطمئنی از یک ازدواج ناخوشایند است و احتمال دارد رابطه شما با مشکل جدی روبرو شود.
 7. یکی از نشانه های پایان ازدواج شما این است که دیگر به همسرتان اعتماد و احترامی ندارید. یک ازدواج محکم مبتنی بر اعتماد، درک و احترام متقابل است. اگر تمام احترام خود را از دست داده اید یا دیگر به همسرتان اعتماد ندارید، یکی از دلایل ترک ازدواج و طلاق است.
 8. شما فقط به دلایل مالی ازدواج می کنید. طلاق فقط باعث ایجاد هزینه می شود نه درآمد. اما اگر تنها دلیل این که هنوز با هم هستید به خاطر پول است، ممکن است وقت آن باشد که بودجه ای تنظیم کنید، امور مالی خود را مرتب کنید و آن را به تنهایی تهیه کنید.
 9. شما نگران نظر اطرافیان هستید. برای برخی، طلاق می تواند یک خجالت یا شکست باشد. اما اگر فکر می کنید برای نجات ازدواج شما کاری نمی توان انجام داد و تنها چیزی که شما را از ادامه طلاق باز می دارد، نگرانی در مورد اینکه دوستان یا خانواده شما چه فکر می کنند، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که از شهود خود پیروی کنید. تو لیاقت شاد بودن را داری. و اگر افرادی که نگران آنها هستید، همانطور که باید از شما مراقبت می کنند، فارغ از نظرات شخصی خود در مورد طلاق، از تصمیم شما حمایت می کنند.
 10. یکی از نشانه های بزرگ نیاز به طلاق، عدم خیانت به همسرتان است. بسیاری از افراد یک رابطه را به عنوان یک رابطه فیزیکی تصور می کنند. اما اگر فکر می کنید چت های فیس بوکی پر از احساسات یا تبادل پیام کوتاه با دوست پسر یا دوست دختر سابق شما بی ضرر است، خود را گول زده اید. شما فقط یک نوع رابطه را با دیگری عوض کرده اید. اگر از نظر جسمی یا روحی به همسرتان خیانت می کنید، وقت آن رسیده است که به آنها احترام شایسته خود را بدهید و طلاق بگیرید تا هر دو بتوانید خوشبختی پیدا کنید.

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید