خانه » خواص مواد غذایی میوه و گیاهان » میزان پروتئین میگو چقدر است؟

میزان پروتئین میگو چقدر است؟

میزان پروتئین میگو

مقدار پروتئین موجود در میگو

برای افرادی که رژیم میگیرند و افراد ورزشکار میزان پروتئین موجود در مواد غذایی و میگو بسیار مهم است. چقدر پروتئین در میگو وجود دارد در واقع، آن به اندازه میگو، روش پخت و پز و غیره بستگی دارد برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید. سال گذشته آمریکایی ها در مجموع ۱۶٫۱ پوند میگو و ماهی در مقایسه با ۱۸۳٫۶ پوند گوشت و مرغ مصرف کردند این یک واقعیت است که مواد غذایی دریایی سالم تر از گوشت و مرغ است که آن شامل مقدار پایین چربی و مقادیر بالایی از پروتئین و اسیدهای چرب امگا ۳ است.

از این رو، غذاهای دریایی باید بیشتر مصرف شود از غذاهای دریایی مجموع مصرف شده توسط آمریکایی ها، حدود ۲۵٪ میگو است و به طور متوسط یک آمریکایی در هر سال ۴ پوند میگو مصرف می کند.

چه میزان پروتئین در میگو است؟

به گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده از سال ۲۰۱۰، دستورالعمل های رژیمی محدوده توصیه پروتئین را بر اساس عوامل مختلف از جمله سن، میزان فعالیت و جنسیت محاسبه می کند محدوده استاندارد پروتئین که توصیه می شود شامل ۵۰ – ۱۷۵ گرم هر روز است این شامل ۱۰ – ۳۵٪ از مواد مغذی دریافتی روزانه است پروتئین باید ۲۰۰ – ۷۰۰ کالری خارج از متوسط رژیم غذایی ۲۰۰۰ کالری در روز دریافت شود یک گرم پروتئین ۴ کالری را فراهم می کند.
مقدار پروتئین در میگو به روش که با آن آماده می شود بستگی دارد؟ یک وعده هر ۳- اونس میگو که بخار پز شده باشد شامل ۱۹ گرم پروتئین است در حالی که یک وعده هر ۳- اونس سرخ شده از میگوی پوشیده با نان و میگو کنسرو شده شامل ۱۸ گرم و ۱۷ گرم پروتئین است مقدار پروتئین موجود در میگو برابر پروتئین یک وعده بوقلمون کبابی، یا گوسفند است با توجه به پایگاه اطلاعاتی کتابخانه ملی کشاورزی آمریکا، مصرف میگو پوشیده با نان و سرخ شده در زنجیره مواد غذایی و در حدود ۵٫۸ اونس تنها شامل ۱۲٫۸۶ گرم پروتئین است.

دیگر ارزش های غذایی در میگو

به غیر از پروتئین، دیگر محتویات تغذیه ای میگو شامل:
۱٫ کالری
حدود ۷ کالری در ۱ میگو با اندازه متوسط موجود است که نشان می دهد علاوه بر این، ۱۴ کالری در ۱ میگو درشت با یک قاشق چایخوری سس کوکتل شامل ۵ کالری است از این رو ۳ میگو درشت با ۳ قاشق چایخوری از سس کوکتل یک اشتها آور و کمتر از ۶۰ کالری فراهم می کند.
۲٫ کلسترول
حدود۱۰۷  میلی گرم کلسترول در یک وعده میگو موجود است با توجه به توصیه وزارت کشاورزی ایالات متحده، بیش از ۳۰۰ میلی گرم کلسترول نباید در هر روز مصرف شود میگو در ترکیب با سایر غذاهای سرشار از کلسترول مانند تخم مرغ می تواند منجر به مصرف بیش از حد کلسترول شود این ممکن است به عوارض قلبی مانند گرفتگی عروق منجر شود.
۳٫ اسید های چرب امگا ۳
علاوه بر دانستن مقدار پروتئین در میگو، شما باید اسیدهای چرب امگا ۳ از دیگر مواد مغذی خوب موجود در میگو را بشناسید اگرچه کلسترول در میگو موجود است آن نیز یک منبع غنی از PUFA (اسیدهای چرب اشباع نشده)، به خصوص اسیدهای چرب امگا ۳، اسید دکوزاهگزانوئیک docosahexaenoic و ایکوزاپنتانوئیک اسید می باشد اسیدهای چرب امگا ۳ به توسعه شبکیه چشم و مغز در نوزادان کمک می کند آنها همچنین به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را با کاهش التهاب، جلوگیری از تشکیل لخته خون و تنظیم فشار خون کمک می کنند آنها همچنین در حفظ عملکرد کلیه و ارتقای سلامت سیستم ایمنی بدن مقش دارند.
۴٫ مواد معدنی و ویتامین موجود در میگو
میگو نیز یک منبع غنی از مواد معدنی مانند روی، آهن و مس است که در شکل گیری هموگلوبین و ساختار سلول و در بهبود زخم مورد نیاز است میگو همچنین شامل مقدار غنی از سلنیوم است مواد معدنی که دارای خواص آنتی اکسیدانی است و به کاهش رشد سلول های سرطانی و تعمیر DNA کمک می کند علاوه بر این، میگو نیز یک منبع غنی از ویتامین B-12 است که برای حفظ سلامتی سیستم عصبی مورد نیاز است با توجه به دستورالعمل های رژیم غذایی USA، میگو نیز دارای حداقل مقدار جیوه است.
۵٫ اسیدهای آمینه میگو
میگو یک منبع غنی از تریپتوفان، یک اسید آمینه ضروری است با توجه به علم روانشناسی امروز تریپتوفان با ایجاد یک اثر در انتقال دهنده های عصبی در مغز به ایجاد ثبات خلق و خوی کمک می کند همچنین به حفظ الگوهای خواب متعادل کمک می کند.

چگونه میگو را خوشمزه طبخ کنیم؟

۱٫ چند دستور العمل طبخ خوشمزه میگو برای ۴ نفر

اجزاء

مقدار

اجزاء

مقدار

آب نمک

یک قاشق غذاخوری

آب لیمو

یک قاشق غذاخوری

میگو پوست کنده

یک پوند

جعفری خرد شده

 ۱/۳ فنجان

کره سرد

۱ – ۱ / ۲  قاشق چایخوری

کره سرد

۱ – ۱ / ۲  قاشق چایخوری

روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری

تکه های فلفل قرمز

¼ قاشق چایخوری

نمک

در حد چشیدن

آب

در حد نیاز

سیر، خرد ریز

 ۶ حبه

کل زمان سرو ۲۵ دقیقه

دستور تهیه
روغن زیتون را در یک ظرف حرارت بالا دهید تا درخشش پیدا کند میگو را یک لایه در ته تابه قرار دهید و اجازه دهید تا به مدت ۱ دقیقه طبخ شود ولی آن را هم نزنید.
نمک را اضافه کنید هم بزنید تا طبخ شروع شود و میگو به رنگ صورتی در آید و این حدود ۱ دقیقه طول می کشد.
تکه های فلفل قرمز را اضافه کنید و هم بزنید و به مدت یک دقیقه دیگر بگذارید و  ۱ – ۱ / ۲ قاشق چایخوری آب لیمو را اضافه کنید کره سرد، آب نمک و مقدار جعفری را اضافه کنید.
در حدود ۱ دقیقه بپزید تا کره ذوب شود حرارت را کاهش دهید و یک ۱ – ۱ / ۲ قاشق غذاخوری کره سرد دیگر را اضافه کنید هم بزنید و طبخ را ادامه دهید تا کره ذوب شود و سس غلیظ را اضافه و طبخ را در حدود ۲ – ۳ دقیقه
ادامه تا میگو مات و صورتی شود با یک قاشق چاک دار میگو را به کاسه انتقال دهید و طبخ را ادامه دهید اگر در یک زمان میگو سفت شود ۱ قاشق چایخوری آب اضافه کنید پخت را برای حدود ۲ دقیقه ادامه دهید و نمک را اضافه کنید میگو را با سس پوشش داده شده  و مقدار نیم باقی مانده جعفری را برای چاشنی استفاده کنید.

۲٫ میگو درشت کبابی را زرق و برق دار کنید

چقدر پروتئین در میگو است؟ زیاد! بنابر این در اینجا یک دستور عالی دیگر برای اضافه کردن پروتئین سالم به رژیم غذایی شما آورده می شود.
یک دستور پخت میگو برای ۶ نفر

اجزاء

مقدار

اجزاء

مقدار

روغن زیتون

 ¼ فنجان

سیر ریز ریز شده

 ۱ قاشق غذاخوری

میگو متوسط پوست کنده

 ۱ – ۱ / ۲ پوند

فلفل قرمز، خرد شده

چشیدن

جعفری تازه، خرد شده

 ۳ قاشق غذاخوری

فلفل سیاه زمینی

چشیدن

اب لیمو

 ¼ فنجان

کل زمان پخت ۳۶ دقیقه

دستور تهیه
در یک کاسه بزرگ، آب لیمو، روغن زیتون، سیر، جعفری و فلفل سیاه اضافه کرده و هم بزنید فلفل قرمز خرد شده را اضافه کنید میگو را به مخلوط اضافه کنید و در یخچال برای نیم ساعت نگه دارید تا ترد شود.
کوره  را از پیش با حرارت بالا گرم کنید و میگو را به سیخ کباب زده و هر طرف را حدود ۲ – ۳  دقیقه روی حرارت قرار داده تا میگو مات شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

خواص جادویی آب زیره

زیره تاثیر بسزایی روی ترشحات هورمون تیروئید دارد و باعث افزایش میزان ترشحات می‌شود. بنابراین ...