زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: اخبار سلامت و پزشکی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

قوه شنوایی و یا حس سامعه از مهمترین حس در بدن انسان است و انسان با کمک گوش و قوه شنوایی می تواند با افراد مختلف و محیط اطراف خود ارتباط بر قرار نماید. گوش نقش بسیار مهمی در قوه شنوایی انسان و انتقال اصوات اطراف به مغز دارد. باید گفته شود که گوش از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که شامل گوش بیرونی، گوش میانی و گوش داخلی می باشد. اگر هر کدام از این بخش ها به دلایل مختلف دچار اختلال و یا آسیب شود در سیستم کارایی گوش و انتقال رسانی اصوات به گوش اختلال به وجود می آید. گوش که عضوی آسیب پذیر است ممکن است در معرض بیماری های مختلف قرار گیرد، برخی از این بیماری ها، بیماری سکته گوش و کم شنوایی  است که در ادامه به توضیحی مختصر درباره ی آن ها می پردازیم.

آشنایی با سکته گوش یا ناشنوایی ناگهانی

در ابتدا می پردازیم به سکته گوش که بسیاری از افراد با این بیماری نا آشنایی دارند. سکته گوش در اصل نوعی ناشنوایی ناگهانی است که معمولا در یک گوش رخ می دهد. این بیماری حسی _ عصبی دلیل شناخته شده ای نداشته و به صورت خیلی ناگهانی و یا در زمانی کوتاه رخ می رهد. تصور کنید که ابتدا یک صدای تق شنیده و بعد از آن سکوت مطلق به گونه ای که دیگر هیچ صدایی نمی شنوید، یکی از تلخ تیرین تجربه ها است. نکته ای باید گفته شود این است پس این ناشنوایی ناگهانی یک سوم از بیماران، شنوایی آنها پس از چند روز و به تدریج به حالت نرمال بازگشته و برخی نیز با مرور زمان بهتر خواهند شد. باید گفته شود که مکانیسم سکته گوش مانند سکته مغزی است که خون رسانی به گوش به دلایل نامشخصیی قطع شده و به همین دلیل اکسیژن به بافت نخواهد رسیدو گوش عملکرد خود را از دست خواهد داد.

کم شنوایی یکی از اختلالات گوش

از دیگر اختلالاتی که ممکن است گوش به آن دچار شود، کم شنوایی است. افراد با دچار شدن به اختلال کم شنوایی، اصوات اطراف خود را به خوبی دریافت نخواهند کرد. باید گفت که کم شنوایی علت های مختلفی دارد، ژنتیک و کهولت سن را می توان از مهم ترین علت های کم شنوایی در افراد دانست. بهترین راه برای درمان کم شنوایی استفاده از سمعک است. سمعک وسیله ای الکترونیکی و کوچک است که در داخل گوش قرار می گیرد. عملکرد سمعک به این گونه است که اصوات اطراف را دریافت کرده و سپس اصوات را تقویت نموده و به گوش می رساند. سمعک دارای انواع مختلفی است که برای آشنایی با انواع آن می توانید به سایت سمعک قلهک مراجعه کرده و در زمینه سمعک و انواع آن اطلاعات کاملی کسب نمایید.

خرید سمعک

همانگونه که گفته شد سمعک دارای انواع مخختلف است. نکته ی حائز اهمیت آن است که فرد کم شنوا قبل از انتخاب سمعک باید به متخصص مراجعه کرده و آزمایشات لازمه را انجام داده تا در صد کم شنوایی فرد مشخص شده تا بتواند سمعکی مناسب برای خود انتخاب نماید. در هنگام خرید سمعک باید توجه داشته باشید که سمعک منتخب شما باید متناسب با میزان ضعف شنوایی شما باشد. شما می توانید با مراجعه به کلینیک سمعک قلهک با متخصصین ما در این زمینه و همچنین خدمات پس از فروش ما بهره مند گردید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید