زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مقالات خواندنی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

چطور کودکمان را برای مشاوره با متخصص کودکان آماده کنیم؟

سن کودکی بازه‌ای بسیار مهم و سرنوشت‌ساز برای افراد است. رشد سالم جسمانی و روانی در این دامنه‌ی سنی می‌تواند فرد را در دوران بزرگ‌سالی در برابر مشکلات بیمه کند. برای بررسی و کمک به رشد طبیعی کودک، والدین باید از متخصص کودکان کمک بگیرند. اما مشاوره با پزشک می‌تواند برای کودکان بسیار اضطراب‌آور باشد. سامانه مشاوره اینترنتی دکتر ساینا امکان مراجعه اینترنتی به متخصصان را فراهم کرده است تا نیازی نباشد کودک به مطب پزشک برود.

مراجعه به مکان جدید و دیدن افراد غریبه می‌تواند برای کودک ترسناک باشد. مشاوره آنلاین با یک متخصص کودکان دکتر ساینا، راهکار مناسبی برای این موضوع به‌حساب می‌آید.. در ادامه پیشنهاداتی برای آماده‌سازی فرزندانتان جهت مراجعه به پزشک داده‌ایم.

گام اول: به کودکتان درباره مشاوره با متخصص کودکان بگویید

بهتر است حدود دو روز قبل از زمان مشاوره آنلاین یا حضوری، به کودک اطلاع دهید قرار است با پزشک ملاقات کند. بسیاری از والدین سعی می‌کنند وقت مشاوره پزشکی را از کودک پنهان کنند تا او پیش از مشاوره مضطرب نشود. اما اگر کودک اطلاع نداشته باشد، ممکن است اضطراب بیشتری را در حین ویزیت تجربه کند. همچنین ممکن است کودکتان دیگر نتواند به شما یا پزشک اعتماد کند.

به شکل مثبت با شرایط برخورد کنید. ارائه‌ی اطلاعات درباره مدل و زمان مشاوره با متخصص کودکان، به بچه‌ها کمک می‌کند حس بهتری در خصوص ملاقات با پزشک داشته باشند. درباره پزشک به شکلی حرف بزنید که انگار دوستی است که صرفاً قصد کمک کردن به کودک را دارد تا او بتواند بهتر بازی کرده یا درس بخواند. اگر بتوانید تصوری مثبت از متخصص در ذهن کودک ایجاد کنید، سطح اضطراب او تا حد مطلوبی کاهش پیدا خواهد کرد.

سعی کنید با کودکتان روراست باشید. ممکن است سؤالات زیادی درباره مشاوره با متخصص کودکان برای بچه‌ها پیش بیاید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد پاسخ واضح و کاملی به سؤالات کودک بدهید. اگر درباره پاسخ یک سؤال مطمئن نیستید، به کودک دروغ نگویید زیرا اعتماد او به شما به مرور زمان از بین خواهد رفت.

چطور کودکمان را برای مشاوره با متخصص کودکان آماده کنیم؟

گام دوم: روند مشاوره با پزشک را توضیح دهید

به کودکتان بگویید چرا مشاوره با متخصص کودکان لازم است. یکی از اولین سؤالاتی که ممکن است کودک از شما بپرسد این است که چرا باید با پزشک حرف بزند؟ اگر مشاوره برای چک کردن روند رشدی کودک است، می‌توانید بگویید که بچه‌ها همگی باید برای کنترل رشدشان باید با پزشک حرف بزنند. اگر مشاوره با پزشک با هدف تشخیص یک بیماری است، به کودک پاسخ دهید که پزشک می‌خواهد متوجه شود چه مشکلی داری تا بتواند آن را برطرف کند.

یک راه مفید دیگر این است که برای فرزندتان کتاب‌هایی درباره ویزیت پزشکان بخوانید. کتاب‌های مخصوص به این موضوع موجود هستند. در برخی از این کتاب‌ها با زبانی ساده علت بیمار شدن و لزوم مراجعه به پزشک با تصویرهای جذاب و رنگارنگ برای بچه‌ها توضیح داده شده است. خواندن این کتاب‌ها به کودک کمک می‌کند درک بهتری از علت مراجعه به پزشک داشته باشد.

سامانه مشاوره آنلاین پزشکی دکتر ساینا، به‌عنوان اولین استارتاپ تخصصی حوزه پزشکی، برای پیدا کردن متخصص کودکان مناسب، به کمک شما می‌آید. از آنجایی که محیط عمومی مطب پزشکان می‌تواند کودک را مضطرب کند، مشاوره آنلاین راهکار بهتری برای آشنا کردن او با ویزیت پزشکی خواهد بود. همچنین متخصصان باتجربه و کارآمدی در سامانه دکتر ساینا فعال هستند که دانش و تخصص آن‌ها توسط کمیته پزشکی دکتر ساینا تائید شده است. برای انتخاب از بین این پزشکان، می‌توانید به وب‌سایت www.drsaina.com مراجعه کرده یا اپلیکیشن دکتر ساینا را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

برای دریافت مشاوره از پزشک کودک و نوجوان همین حالا لینک زیر را کلیک کنید.

https://www.drsaina.com/ConsultationDoctor_1_3/مشاوره-آنلاین-با-بهترین-متخصص-کودکان/

چطور کودکمان را برای مشاوره با متخصص کودکان آماده کنیم؟

گام سوم: اضطراب کودک را کنترل کنید

از کودک کمک بخواهید. اینکه اجازه دهید کودکتان در فرایند انتخاب و مشاوره با متخصص کودکان نقش داشته باشند، به کم شدن اضطراب آن‌ها کمک می‌کند. مثلاً می‌توانید از آن‌ها بخواهید به شما کمک کنند تا لیستی از علائم بیماری که به آن مبتلا شده‌اند را تهیه کنید. همچنین به آن‌ها بگویید می‌توانند سؤالاتی که از پزشک دارند را بنویسند تا خودشان آن‌ها را در انتهای جلسه بپرسند.

راهکار دیگری که برای کاهش استرس کودک وجود دارد این است که درباره ترس های کودک با او حرف بزنید. اینکه کودک از پزشک بترسد کاملاً طبیعی است. سعی کنید با کلماتی ساده ترس هایشان را تشخیص داده و آن‌ها را از بین ببرید. به یاد داشته باشید روراست بودن ضروری است. معمولاً بعضی از ترس های رایج کودکان شامل وارد زیر است:

  • ترس از جدایی از والدین
  • ترس از درد
  • ترس از شخص پزشک

همچنین برخی از بچه‌ها حس می‌کنند بیمار شدن و لزوم مراجعه به متخصص کودکان نوعی تنبیه است و آن‌ها بچه‌ی بدی بوده‌اند! به آن‌ها اطمینان دهید که مشاوره با پزشک یک فرایند عادی و معمول است و ربطی به کارهای آن‌ها ندارد.

از آنجایی که والدین باید بتوانند بهترین متخصص کودکان را برای فرزندشان پیدا کنند، کمک گرفتن از سامانه مشاوره اینترنتی دکتر ساینا فرایند را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. پزشکان سامانه دکتر ساینا همگی مورد اعتماد بوده و شما می‌توانید در پروفایل آن‌ها اطلاعات ضروری درباره دانش و تخصصشان را به دست آورید. همچنین می‌توانید برای انتخاب به نظر دیگر کاربران و مراجعین توجه داشته باشید.

بیش از یک میلیون مشاوره آنلاین پزشکی موفق نشان‌دهنده اعتماد کاربر به مجموعه دکتر ساینا است. این استارت‌آپ در صورت عدم وجود رضایت شما تمامی هزینه پرداخت شده را به حساب شما بازمی‌گرداند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید