خانه » استخوان مفاصل ستون فقرات » آیا چسب کمر واقعا فایده ای هم دارد؟

آیا چسب کمر واقعا فایده ای هم دارد؟

چسب کمر

فواید چسب کمر

یکی از مشکلات شایع بین افراد و حتی جوانان کمر درد است. ولی قبل از اینه به کمر درد مبتلا شوید بهتر است اطلاعاتی در مورد آن بدانید تا از کمر درد پیشگیری کنید. .بدین صورت که با دانستن نحوه نشستن درست، خوابیدن درست و … می‌توانید از آن پیشگیری کنید.

در اینجا به شما بسته ای را با نام دانستنی های کمر درد و روش های درمان نوین آن معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن می‌توانید این اطلاعات را کسب کنید و از کمر دردهای بد برای خودتان پیشگیری نمایید و یا حتی آنها را با روش های نوین درمان کنید.

چسب كمر هيچ گونه ارزش علمي براي درمان كمر درد ندارد و نتايج تحقيقات بي‌خاصيت بودن آنها را در بهبود يا درمان دردها نشان ‌داده است.

۹۵درصد از كمردردها بدون درمان بهبود مي‌يابند و استفاده از انواع درمان‌هاي طبي و غير طبي همانند چسب كمر، كشش‌هاي كمر و كمربندها تاثيري در تسكين و درمان كمردردها ندارند.

دكتر فرهاد شهرام فوق تخصص روماتولوژي و عضو هيات علمي مركز تحقيقات روماتولوژي با بيان اين مطلب اظهارداشت:

براي درمان هر بيماري ابتدا بايد مكانيزيم يا پاتولوژي ايجاد كننده آن را مورد بررسي قرار داد و با مشخص كردن علت بروز كمردرد، مكانيزيم و فيزيوپاتولوژي آن مي‌توان علت درد را تشخيص داد.

وي با بيان اينكه بيش از ۹۵ درصد از كمردردها علت مكانيكال دارند، تصريح كرد:

فشار آوردن به كمر، بلند كردن وزنه‌ي سنگين، قرار گرفتن در وضعيت نامناسب و اختلال در فقرات كمري در ايجاد درد كمر دخيل هستند.

وي يادآور شد:
۹۵درصد از كمردردها بدون درمان بهبود مي‌يابند و استفاده از انواع درمان‌هاي طبي و غير طبي همانند چسب كمر، كشش‌هاي كمر و كمربندها تاثيري در تسكين و درمان كمردردها ندارند.

عضو هيات علمي مركز تحقيقات روماتولوژي‌ اضافه كرد: فقط درمان‌هايي كه در مطالعات كنترل شده، تاثير آنها مشخص شده با مكانيسم‌هاي فيزيوپاتولوژي شناخته شده‌ي امروزي بايد مورد استفاده قرار ‌گيرند.

وي با اشاره به عوارض استفاده از اين چسب‌ها تاكيد كرد:
استفاده از اين چسب‌ها موجب تحريك پوست، ضايعات آلرژيك، خارش، كهير در محل چسباندن مي‌شود و علاوه بر آن بيمار دچار اطمينان خاطر نابجا شده كه اين امر مانع از درمان مناسب توسط بيمار مي‌شود و بيمار با اتكا به اين اطمينان نابجا فشارهايي را به كمر وارد مي‌كند، كه موجب تشديد بيماري مي‌شود.

دكتر شهرام در پايان توصيه كرد: افراد از استفاده از اينگونه چسب‌هاي كمر براي تسكين يا درمان درد خودداري كنند.
آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ ۲۷-May-2010 انجام شده است.در این بسته، متخصصین ستون فقرات شما را با سیستم مکانیکی کمر و عملکرد آن آشنا ساخته و همچنین متخصصین توانبخشی علل کمردرد و چگونگی رفع آن از طریق پزشکی متعارف و درمان‌های جدید و جایگزین را برای شما توضیح می‌دهند.

بدین ترتیب می توان با این دانسته ها از کمر خود بهتر مراقبت کرد و سلامتی آن را برای سالیان متمادی تضمین نمود.

در زندگی روزمره ما، رفتار هایی وجود دارد که به صورت همیشگی تکرار می‌شوند. از این رفتار ها، می‌توان به خوابیدن، نشستن، راه رفتن و ایستادن اشاره نمود. شما با مشاهده این برنامۀ آموزشی، نحوه صحیح نشستن، ایستادن و خوابیدن در شرایط مختلف را فرا خواهید گرفت.

استفاده از اين چسب‌ها موجب تحريك پوست، ضايعات آلرژيك، خارش، كهير در محل چسباندن مي‌شود و علاوه بر آن بيمار دچار اطمينان خاطر نابجا شده كه اين امر مانع از درمان مناسب توسط بيمار مي‌شود

همچنین در بسته روش های نوین درمان کمر درد، شما با مشاوره های پزشکی، دارویی، ورزشی، بهره بردن از تغذیه ای سالم، و تمرینات ورزشی خاص از قبیل: یوگا، مدیتیشن، ماساژ و … آشنا خواهید شد.

شما با عمل کردن به این توصیه هایی که برای پیشگیری و درمان کمر درد لازم است، به مراتب زندگی بهتری را تجربه خواهید کرد.

چرا که امروزه بیشتر امراضی که تجربه می کنیم، به دلیل نداشتن علم استفاده صحیح از اندام های مختلف بدن آدمی است. پس علم و عمل را سرلوحه کار خویش قرار داده و از نعمانی که خداوند متعال به ما داده است، به درستی استفاده کنیم.

شما باعمل کردن به این توصیه ها استرس و نگرانی را از خود دور ساخته، بر ترس از بیماری خود غلبه می کنید و سطح کیفی زندگی خود را ارتقا می بخشید و نهایتا لحظه هایی سرشار از سلامتی و اعتماد به نفس نیز خواهید داشت .این مجموعه به صورت دوبله به فارسی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دلیل احساس درد در دنده ها چیست؟

چه موقع باید درد دنده را جدی گرفت؟ گاهی اوقات دنده درد ممکن است به ...