زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


فیشور سیلانت لایه ای محافظ برای کم کردن پوسیدگی دندان روی دندان های آسیا اعمال می شود. استفاده از سیلانت سریع و بدون درد می باشد و توسط دندانپزشک انجام می گیرد.

فیشور سیلانت چیست و چه فوایدی دارد؟

فیشور سیلانت روشی امن و بدون درد برای محافظت از دندان در مقابل پوسیدگی دندان است. در این روش یکی روکش پلاستیکی محافظ بر روی سطوح دندانهای چپشتی اعمال می شود. درزگیر محافظ سختی را ایجاد می کند که از ورود مواد غذایی و باکتری ها در شیارهای ریز در دندان ها جلوگیری می کند و باعث پیشگیری از پوسیدگی می شود.

کدام دندان ها باید فیشور سیلانت شوند؟ 

فیشور سیلانت فقط بر روی دندانهای پشتی – آسیای بزرگ و آسیای کوجک اعمال می گردد. این دندان ها، دندان هایی هستند که روی سطح خود دارای درز و شکاف هستند. بعد از بررسی دندانها، دندانپزشک به شما می گوید که دندان ها باید بیشور سیلانت شوند و بررسی می کند که آیا شکاف ها به اندازه لازم عمق دارند تا فیشور سیلانت برای کمک به آن انجام شود. بعضی از دندانها به طور طبیعی دارای شیارهای عمیق هستند که نیاز به فیشورسیلنت دارند. بقیه موارد کم عمق هستند که نیازی به فیشورسیلنت ندارند.

 

فیشور سیلانت دندان

 

مراحل انجام فیشور سیلانت؟

این روند معمولاً سریع و راحت است و برای هر دندان فقط چند دقیقه طول می کشد. دندان  با محلول مخصوص تهیه شده کاملاً تمیز و خشک شود. سپس فيشور سيلانت مایع اعمال می شود و اجازه می دهد سخت شود.

فیشور سیلانت کاملاً بدون درد است و دندانها بعد از آن هیچ تفاوتی ندارند.

 

ماندگاری فیشور سیلانت چه مدت است؟

ماندگاری فیشور سیلانت معمولاً سالها طول می کشد ، اما دندانپزشک شما می خواهد آنها را مرتباً بررسی کند تا مطمئن شود هنوز از بین نرفته است. آنها می توانند به مرور زمان از بین بروند و گاهی اوقات دندانپزشک نیاز به اضافه کردن یا جایگزینی مقداری سیلانت دارد تا مطمئن شود که هیچ پوسیدگی نمی تواند زیر آن شروع شود.

 

فیشور سیلانت چگونه کار می کند؟

فیشور سیلانت با پوشاندن کلیه شیارها و درزهای سطح دندان، یک سد محافظ صاف را ایجاد می کند. اگر فیشور سیلانت نشوند، پوسیدگی دندان به راحتی در این شیارها شروع می شود.

 

فیشور سیلانت دندان

 

سن مناسب فیشور سیلانت :

فیشور سیلنت اغلب به محض شروع رویش اولین دندان های دائمی اعمال می شوند. این معمولاً بین 6 تا 7 سالگی است. بقیه معمولاً به محض رویش بقیه دندان ها فیشور سیلانت  می شوند که می تواند هر زمانی بین 11 تا 14 سال باشد.

 

آیا هنوز باید دندان هایم را تمیز کنم؟

بله انجام این کار هنوز بسیار مهم است. مسواک زدن سطح صاف و فیشور سیلانت شده آسان تر است. استفاده از خمیر دندان حاوی فلوراید، در شب و حداقل یک بار دیگر در طول روز، به محافظت از دندان های شما کمک می کند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید