اخبار سلامت و پزشکی

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

در هنگام استفاده از گوشی موبایل ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوید که سلامتی شما به خطر بیفتد و به همین دلیل باید سعی کنید که به درستی از گوشی استفاده کنید تا سلامت شما به خطر نیفتد.

اشتباهات بد در هنگام استفاده از گوشی موبایل

باید بدانید که تلفن همراه، زیاد همراه خوبی نیست. می تواند به خواب شما لطمه وارد کند و در طول روز، بیش از چیزی که تصور می کنید، به سلامت شما آسیب وارد  می کند.

در ادامه این مطلب اشتباهات متدوالی که در هنگام استفاده از موبایل مرتکب می شود و روش ها درست مصرف را به شما نشان می دهیم.

 

1. خوابیدن با تلفن هوشمند :

 

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

 

تلفن همراه در اصل فرستنده و گیرنده الکترومغناطیسی است. این بدان معناست که امواج رادیویی ساطع می کند. اگرچه هنوز اثبات نشده است ، تحقیقات همچنان نشان می دهد که قرار گرفتن ساعتهای طولانی در معرض امواج چه تأثیراتی بر مغز شما می گذارد. اگر غیرممکن است که آن را به طور کامل خاموش کنید یا آن را در یک اتاق دیگر در حین خواب نگه دارید ، سعی کنید آن را در حالت هواپیما نگه دارید.

 

2. مدت طولانی در معرض نور آبی قرار بگیرید

 

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

 

نور صفحه شما ملاتونین را سرکوب می کند ، ملاتونین هورمونی است که مسئول تنظیم چرخه خواب است. دلیل دیگری تلفن همراه شما نباید هنگام خواب در کنار آن باشید. نور آبی همچنین باعث سردرد و مشکلات بینایی می شود. سعی کنید سطح نور را در تلفن خود تنظیم مجدد کنید و فیلتر چراغ آبی را روشن کنید.

 

3. استفاده از گوشی با سیگنال کم

 

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

 

هنگامی که سیگنال ضعیفی را بر روی تلفن خود مشاهده می کنید ، در واقع بدان معنی است که تلفن شما سیگنال قوی تری را به عنوان فرستنده ارسال می کند و انرژی بیشتر از طریق تلفن همراه شما به معنای آسیب بیشتر به سلامتی شما است.

 

4- در تماس با پوست خود نگه دارید

 

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

 

چندین مطالعه وجود دارد که بر ارتباط بین تلفن های همراه و سرطان متمرکز شده است ، به طور خاص سیگنال انتقال آنها که تقریباً 900 مگاهرتز است ، که باعث می شود تلفن شما داغ شود. هر وقت گوشی را در نزدیکی بدن خود نگه دارید ، پوست شما گرما را به راحتی در بیت های ریز جذب می کند. اگرچه تأثیرات اثبات شده دیگری از اشعه پرتوی فرکانس بر روی بدن انسان وجود ندارد ، اما واقعیت این است که وقتی بین شما و تلفن فاصله می یابد میزان جذب به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

 

سعی کنید در حین صحبت کردن با تلفن خود از هدست یا بلندگو استفاده کنید ، تا از تماس با بدن جلوگیری کند و اگر از آنها استفاده نمی کنید ، برای کمترین میزان مواجهه آن را از خود دور کنید.

 

5. نگاه کردن به صفحه نمایش با وضعیت نامناسب

 

این اشتباهات در هنگام استفاده از گوشی موبایل مرتکب نشوید!

 

این یک واقعیت شناخته شده است که استفاده از تلفن های همراه باعث آسیب دیدگی انگشت شست مانند تنوسینویت می شود. وضعیت سلامتی دیگری به نام “تِک نِک” نیز وجود دارد. همانطور که از نام آن پیداست ، وقتی گردن را خم می کنید تا به صفحه نگاه کنید ، فشار روی ستون فقرات گردنی شما به تدریج افزایش می یابد.

 

و با گذشت زمان ، وزنی که گردن شما احساس می کند ممکن است 5 برابر بیشتر از وزن واقعی سر شما باشد. این باعث درد گردن و ناهنجاری های وضعیتی می شود. تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید و گردن را تا حد ممکن صاف نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن