خانه » تغذیه و تناسب اندام » برای التیام بدن و افزایش متابولیسم این مواد غذایی را مصرف کنید
loading...

برای التیام بدن و افزایش متابولیسم این مواد غذایی را مصرف کنید

افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن با مواد غذایی

این روزها افراد به سوخت و ساز بدن خود حساس تر شده اند. شما می‌توانید با استفاده از برخی مواد غذایی التیام‌دهنده، هم مواد مغذی را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید و هم متابولیسم‌تان را افزایش دهید یک ماده‌ی غذایی التیام‌دهنده، بدن‌تان را به‌طور طبیعی پاکسازی می‌کند، چون غنی از مواد مغذی است. با مواد غذایی التیام دهنده‌ای که سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند، شما می‌توانید به‌وسیله‌ی حذف سموم، سلامتی کلی تان را بهبود ببخشید و راحت‌تر وزن کم کنید.

 

نارگیل

نارگیل

نارگیل‌ها برای التیام بدن فوق‌العاده هستند، چون هم گوشت و هم روغن آنها حاوی اسیدهای چرب است.این اسیدهای چرب در بدن شما به انرژی تبدیل می‌شوند. ترکیب اسید لائوریک، اسید کاپریلیک و اسید کاپریک موجود در آنها باعث افزایش متابولیسم شما می‌شود.

 

فلفل‌های تندفلفل‌های تند

آیا می‌دانستید که فلفل‌های تند می‌توانند متابولیسم شما را افزایش دهند؟ فلفل هندی، جالاپنو، هابانرو و سایر فلفل‌های تند، اشتهای شما را برای خوردن غذاهای دیگر کاهش خواهند داد و گردش خون‌تان را بهبود می‌بخشند. دلیلش این است که فلفل‌های تند، سرشار از کپسایسین هستند، ماده‌ای که مطالعات نشان می‌دهد باعث افزایش سوخت‌و‌ساز بدن می‌شود.

 

انواع توت‌هاانواع توت‌ها

انواع مختلف توت‌ها مانند زغال اخته، تمشک، تمشک سیاه، توت‌فرنگی، گوجی بری و آکائی بری، همگی به «اَبَر میوه» معروف‌اند. آنها حاوی آنتی‌ اکسیدان‌های بسیاری هستند، متابولیسم شما را افزایش می‌دهند و واقعا می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند. آنها حاوی فیبر، آب، کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها هستند که همگی آنها سموم را ازبین می‌برند.

 

چای سبز
چای سبز

مطالعات بسیاری، فواید سلامتی چای سبز را ثابت کرده‌اند. چای سبز، سرعت متابولیسم شما را افزایش می‌دهد، همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان‌های متعددی برای التیام بدن شماست.

 

پیازپیاز

پیازها به سم‌زدایی بدن و کاهش وزن کمک می‌کنند، چون غنی از فیبر، ویتامین C، سولفور و کوئرستین هستند. همچنین بعلت فلاونوئیدهایی که در آنها وجود دارد، دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند. برای افزایش متابولیسم و پاک‌سازی بدن‌، پیاز را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

 

چغندرچغندر

چغندرها یک ماده‌ی غذایی التیام‌دهنده‌ی عالی هستند که غنی از ویتامین A و C، آنتی‌اکسیدان‌ها، کلسیم، آهن، فیبر، فولات و منیزیم می‌باشند. تمام اینها برای بدن شما مفید بوده و سوخت‌و‌سازتان را افزایش می‌دهند.

 

کلم‌پیچکلم‌پیچ

کلم‌پیچ یک اَبَرغذای دیگر است که کالری بسیار کم و مقدار زیادی آب و فیبر دارد، در نتیجه برای کاهش وزن مفید است. کلم‌پیچ دارای ویتامین A، C، K و همچنین کلسیم، کلروفیل، آهن، فلاونو‌ئیدها، اسیدهای آمینه و کاروتنوئیدها نیز می‌باشد. اینها بدن شما را التیام می‌دهند، التهاب را کاهش می‌دهند، سموم را ازبین می‌برند و در عین حال متابولیسم شما را افزایش می‌دهند.

 

بروکلیبروکلی

بروکلی به دلیل محتوای بالای کلسیم‌اش، هم به کاهش وزن کمک می‌کند و هم برای استخوان‌های شما مفید است. آن حاوی ویتامین‌های A،C و K به همراه فیبر، آنتی‌اکسیدان‌ها و فولات است. بروکلی اغلب برای سم‌زدایی بکار می‌رود، چون بسیار مغذی است و به افزایش سوخت‌ساز کمک می‌کند.

 

جلبک دریاییجلبک دریایی

در حالی که ممکن است خوردن جلبک دریایی، عجیب بنظر برسد اما این ماده‌ی غذایی دارای مقدار قابل‌توجهی یُد است که برای سلامت تیروئید مفید می‌باشد. در نتیجه به نوبه‌ی خود به کاهش وزن بهتر منجر می‌شود. همچنین جلبک دریایی با تصفیه‌ی خون، بدن‌تان را پاکسازی می‌کند.

 

میوه‌های مرکباتمیوه‌های مرکبات

تمام انواع میوه‌های مرکبات مانند پرتقال، گریپ‌فروت، لیمو و لیموترش دارای مقدار زیادی آب، ویتامین C، فیبر و فلاونوئید هستند. این اجزاء، بدن شما را پاک‌سازی می‌کنند و باافزایش متابولیسم‌تان به کاهش وزن بیشتر منجر می‌شوند.

loading...

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*