خانه » خواص مواد غذایی میوه و گیاهان » کاهش استرس با نوشیدنی های ضد استرس
loading...

کاهش استرس با نوشیدنی های ضد استرس

کاهش استرس با نوشیدنی های ضد استرس

 

برای کاهش استرس و ارامش روان می تواند نوشیدنی های ضد استرس و ضد اضطراب مصرف کنید. این نوشیدنی ها مانندی آبی که روی آتش میریزند اعصاب شما را ارام می کنند.

نوشیدنی هایی ضد استرس

دنیای پر از اضطراب و استرس امروزی خواه نا خواه شما را نیز درگیر خود می کند و به طبع شما هم این حالت نا آرام روانی را تجربه می کنید پس دانستن راهی برای کاهش استرس کاربردی خواهد بود . یکی از موثرترین روش های برای این مهم نوشیدنی هاست که بهترین آنها برای کاهش استرس و ایجادآرامش شیرگرم است که می توانید نیم ساعت قبل ازخواب بنوشید تا بهتر بخوابید ، در ادامه این بخش از تک پزشک با برخی دیگر از موثرترین آنها آشنا خواهید شد.

چای و خیلی از افزودنی های دیگر برای آرامش روح و کاهش استرس:

کاهش استرس با نوشیدنی های ضد استرس

چای سبز نسخه طب سنتی برای درمان و کاهش استرس

چای سبز
یکی از موثرترین نوشیدنی ها برای آرامش اعصاب چای است البته نه هرنوع چای، برخی از چای ها حاوی مقدار زیادی تئین هستند که تاثیر آن باورنکردنی است که یکی از سالم ترین آنها چای سبز است که غنی از آنتی اکسیدان و برای هضم مفید و تاثیر ضد استرسی دارد و این به دلیل وجود ترکیبی مثل تئین است.
تیانین موجود در چای سبز به طور مستقیم در ترشح سروتونین و دوپامین مداخله می کند، مواد موجود در این چای ها هر دو فشارهای جسمی و روحی را کاهش دهد.
چای مورینگا
یکی دیگر از چای ها که تاثیرضد استرسی قوی دارد چای مورینگا است که بطور عمده درآمریکای لاتین ، آفریقا برای کنترل استرس و آرامش استفاده می شود.
همچنین بخوانید : کاهش استرس با رازک

شیرگرم روش قدیمی برای کاهش استرس:

سالهاست که از شیرگرم قبل از خواب استفاده می شود چون دو ماده آمینواسید و پروتئین آب پنیر تاثیر آرامش بخشی دارد هر دو این مواد نقش مهمی را در ترشح سروتونین دارد. به منظور رسیدن به نتیجه بهتر ۱۵ تا ۲۰دقیقه قبل ازخواب یک فنجان شیر گرم بنوشید البته برای افرادی که به لبنیات و لاکتوز حساسیت دارند توصیه نمی شود. شیر و چای نوشیدنی های شناخته شده برای کاهش استرس هستند اما چیزی که نمی دانید چای های طبیعی میوه برای کاهش استرس است.

کاهش استرس با آب میوه ترکیبی گیلاس و کیوی

ویتامین ث موجود درمیوه ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند همچنین کمک می کند تا پس از یک روز دشوار به آرامش برسید. در واقع تمام مرکبات سطح هورمون کورتیزول را به حد متوسط کاهش می دهد. هورمون کورتیزول هنگام استرس ترشح می شود به همین دلیل پرتقال ، نارنگی ،گریپ فروت، لیمو را در فهرست غذایی خود بگنجانید.
کیوی حاوی ویتامین ث زیادی است و آنزیم هایی که انرژی را بالا می برند فعال می کند. آب آلبالو نیز باعث ترشح هورمون ملاتونین میشود این هورمون خواب و استراحت شما را تنظیم می کند.
کاهش استرس با نوشیدنی های ضد استرس

آب میوه کیوی و گیلاس کاهش دهنده عالی استرس هستند

آب و کاهش استرس :

اگر چیز دیگری برای کاهش استرس و آرامش اعصاب در دسترس ندارید نوشیدن یک لیوان آب هنگام عصبانیت راه حل خوبی برای کاهش استرس است چون دلیل برخی استرس ها و عصبانیت ها کم آبی بدن تلقی می شود بنابراین زمانی که عصبی شدید یک لیوان آب بنوشید، آب مایع حیاتی است و باید روزانه به مقدارکافی مصرف شود.
نوشیدن آب به تولید اندورفین کمک می کند و به فرد احساس خوبی می دهد بنابر اطلاعات می توان نتیجه گرفت آب بدون هیچ محدودیتی موثر است. به یاد داشته باشید اندورفین مسئول احساسات و آنچه که باعث شرکت در فعالیت های جنسی می شود، گوش دادن به موسیقی است.
loading...

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*