زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


با چند راهکار ساده غبغب را از بین ببرید

غبغب کاری به سن و سال و یا لاغری و چاقی ندارد اما با این حال ضعیف شدن عضلات زیر چانه، چاقی، پیری و وراثت از عوامل اصلی شکل‌گیری غبغب هستند. حال ما چند راهکار ساده را برای از بین بردن غبغبتان پیشنهاد می کنیم.

راهکارهای از بین بردن غبغب

آدامس

جویدن آدامس سیستم گوارش بدن را فعال کرده و همچنین می‌تواند ماهیچه‌های فکر را سفت کند. اما به یاد داشته باشید که بیشتر از ۱۰ دقیقه در روز آدامس نجوید.

گلیسیرین 

ماسک گلیسیرین می‌تواند پوست رو سفت کند. یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، نصف قاشق غذاخوری نمک اپسوم (سولفات منیزیم) و چند قطره روغن نعناع را با هم مخلوط کرده و بگذارید ۱۰ دقیقه روی صورت، گردن و چانه‌تان بماند. سپس آن را با آب سرد بشورید. این کار را سه بار در هفته انجام دهید.

سفیده تخم مرغ 

سفیده تخم مرغ هم تاثیری شبیه به گلیسیرین دارد و به سفت نگه‌داشتن پوست کمک میکند. سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری شیر، آب لیمو، عسل و چند قطره روغن‌های ضروری مخلوط کرده و این ماسک را روی صورت و گردنتان بگذارید و پس از ۵ دقیق بشورید. این کار را سه بار در هفته تکرار کنید.

ملون 

ملون‌ها یا همان هندوانه و خربزه و طالبی و … می‌توانند در از بین‌بردن غبغب موثر باشند چون آب آن‌ها به بیرون راندن سموم از بدن کمک کرده و وزن را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید ملون له‌شده را روی صورت و غبغبتان بگذارید و اجازه دهید کاملا خشک شود. سپس آن را با آب سرد بشورید. این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

ورزش چانه 

ورزش چانه برای خلاص‌شدن از غبغب بسیار موثر است. ساده‌ترین ورزش این است که دهانتان را به هر اندازه‌ای که می‌توانید باز کرده، زبانتان را بیرون بیاورید و تا ۱۰ بشمارید. این کار را ۱۰ بار در روز تکرار کنید. این ورزش به سفت‌کردن فوری عضلات چانه کمک می‌کند.

درمان غبغب در خانه

منبع: الو دکتر
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید