غدد و متابولیسم

چرا نباید به صورت خودسرانه هورمون تستوسترون مصرف کنیم؟

چرا نباید به صورت خودسرانه هورمون تستوسترون مصرف کنیم؟

عوارض هورمون تستوسترون

برخی از آقاین به خصوص آن دسته از افرادی که باشگاه بدنسازی می روند به صورت خودسرانه هورمون تستوسترون مصرف می کنند که ممکن است باعث ضعیف شدن قدرت جنسی انها شود و مشکل ساز شود.  مردانی که از ناباروری رنج میبرند هم از این هورمون استفاده میکنند که عوارض جانبی فراوانی برای قوای جنسی این افراد دربرخواهد داشت.

رئیس کلینیک مردان مرکزفوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا با بیان اینکه هورمون تستوسترون تضعیف کننده قدرت باروری در مردان است، گفت: هنوز برخی از متخصصان برای درمان زوج های نابارور این هورمون را تجویز می کنند درحالیکه این موضوع در مجامع علمی رد شده است.

ناصر امیرجنتی افزود:مصرف این هورمون در مردانی که هنوز صاحب فرزند نشده اند، نگرانی بیشتری به دنبال دارد.
وی به مصرف خودسرانه افراد از این هورمون اشاره کرد و گفت: برخی از جوانان به منظور زیبایی اندام و عضله سازی، اقدام به مصرف این هورمون یا هم خانواده های آن می کنند که عوارض زیادی به همراه دارد.
این متخصص اورولوژی به جوانان توصیه کرد که از رفتارهای پرخطر در این زمینه اجتناب کنند و از مصرف پودرهای هورمونی یا نمونه های ترزیقی استریوئیدها بشدت خودداری کنند.
امیرجنتی ادامه داد که مصرف بدون تجویز پزشک این هورمون توسط ورزشکاران، علاوه کاهش قدرت باروری، ضعف جنسی را به همراه دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه 15 درصد مردان ایرانی به بیماری واریکوسل مبتلا هستند، گفت: خیلی از این افراد ممکن صاحب فرزند شوند.درمان استاندارد این بیماری جراحی است.
امیرجنتی یکی از مشکلات جامعه امروزی را کم تحرکی اعلام کرد و گفت: تحرک کم سبب عوارض متعددی از جمله افزایش وزن می شود که این موضوع تاثیر مستقیم روی فعالیت و سبب کاهش تولید اسپرم می شود.


همچنین بخوانید :

مکمل آمینو اسید باعث رشد عضلات و چربی سوزی می شود؟

چگونه در باشگاه رگ های بدن را برجسته کنیم؟

رابطه بدنسازی با غرایز جنسی

سوستانن Sustanon چیست و چه استفاده در بدنسازی و چه عوارضی دارد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن