زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


چرا حالت ضعف و بی حالی به شما دست می دهد؟

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که بیحال باشید و به راحتی قادر به انجام امروز روزمره نباشید یا اینکه احساس ضعف و سستی در شما به وجود می آید. خب بهتر است به دنبال علت آن باشید. ما در مطلب علتهای ضعف و بی حالی را بیان نموده ایم که بی شک کمکی در جهت رفع حالت ضعف و سستی شما خواهد بود.

احساس ضعف و بی حالی نشان از چه دارد؟

احساس ضعف و بی حالی در بدن برای افرادی اتفاق می افتد که از رژیم غذایی مناسبی پیروی نمی کنند، در نتیجه خوردن غذاهای نامناسب برای مدت طولانی باعث می شود بدن دچار کمبود آهن، مواد معدنی و انواع ویتامین ها شده و انسان احساس ضعف و بی حالی کند.

آیا کمبود ویتامین و مواد معدنی موجب ضعف بدنی و عصبی شدن فرد می شود؟

دکتر تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه و استاد انستیتو تحقیقات تغذیه کشور در پاسخ به این پرسش در روزنامه ایران نوشت:ضعف و بی حالی می تواند علل تغذیه ای داشته باشد. آهن مهم ترین ماده معدنی است که کمبود آن ضرورتاً به شکل کم خونی بروز نمی کند بلکه از علائم اولیه کمبود این ماده معدنی مهم ضعف و بی حالی و خستگی مفرط و کاهش قدرت تمرکز و ضعف در کار کردن است.

چرا حالت ضعف و بی حالی به شما دست می دهد؟

تاثیر کمبود آهن در احساس ضعف و بی حالی

 

کمبود آهن در میان زنانی که در سنین بارداری یا دوره قاعدگی قرار دارند وجود دارد و با احساس این علائم باید سریع به پزشک متخصص مراجعه شود. همچنین ضعف و بی حالی می تواند علل تغذیه ای داشته باشد بویژه اینکه کمبودهای تغذیه ای در دوره کنونی به شکل بالینی و آشکار کنترل شده است اما کمبود تحت بالینی یا کمبود حاشیه ای می تواند علائم گنگ و مبهمی داشته و در برخی مواقع خود را به شکل ضعف و بی حالی نشان دهد.

ضمن اینکه یادمان باشد انرژی داشتن، باعث شادابی و فعالیت مرتبط به توده ماهیچه ای بدن می شود و افرادی که بضاعت توده ماهیچه ای آنها کم است با وجود وزن مناسب دچار ضعف و بی حالی می شوند.

چرا حالت ضعف و بی حالی به شما دست می دهد؟

مواد غذایی حاوی ویتامین

البته کمبود برخی از ویتامین ها نیز همراه با ضعف و بی حالی است که می توان به ویتامین های گروه ب بخصوص ب 2، ب 6 و نیاسین اشاره کرد که با کمبود آن فرد دچار تحریک پذیری و عصبی بودن، ضعف و بی حالی می شود و در صورتی که فردی از الگوی غذایی نامناسبی پیروی کند احساس ضعف و بی حالی کرده و باید گفت، الگوی غذایی نابسامان موجب می شود فرد به درجاتی از ضعف و بی حالی دچار شود از این رو توصیه می شود در رژیم غذایی تان تجدید نظر کرده و غذاهای حاوی آهن و ویتامین ب و دی مصرف کنید.

ضعف و بی حالی من نشانه چیست؟

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید