زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


سفر هوایی بعد از کرونا

مسافرت بعد از کرونا به چه شکل خواهد بود؟
دسته‌ها: گردشگری و سفر.

 

مسافرت بعد از کرونا

کرونا ویروس در تمام جهان به صورت موجودی ناشناخته و مخرب تاکنون قربانیان زیادی را به کام مرگ کشانده است و تقریبا تمامی کارخانجات و واحدهای صنعتی و همچنین تمامی فعالیت های مهم مختل شده است.

اما در این بین یک موضوع هم بسیار دستخوش آسیب شده است و آن مقوله گردشگری و صنعت توریسم است که تماما تعطیل شده است. تصویری که این روزها بسیار در بین علاقمندان گردشگری و سفر رد و بدل می شود، تصویر فرودگاه های عظیم خالی از مسافری همچون فرودگاه جدید استانبول و فرودگاه آمستردام و .. است که آن ها تجربه ی سفر به آن جا را داشته اند و اکنون برای مقیاسی از بحران این تصاویر را به یکدیگر نشان می دهند.

اما بسیاری گمانه زنی ها از جان گرفتن دوباره ی مسافرت ها و احیای دوباره گردشگری بعد از کرونا ویروس خبر می دهند. کارشناسان معتقدند که این موضوع امکان پذیر است.

آدام بلیک، استاد اقتصاد و رئیس تحقیقات در بخش گردشگری دانشگاه بورنموث انگلستان می‌گوید: «مردم هنوز مایل به رفتن به مکان‌های مختلف هستند و تغییری نکرده‌اند، اما در مورد کاری که انجام می‌دهند بسیار محتاط‌تر شده‌اند.»

آدام بلیک که استاد اقتصاد و متخصص تحلیل صنعت گردشگری است، معتقد است که علاوه بر اینکه مردم باید متقاعد شوند که سفری ایمن خواهند داشت، باید شاهد تغییرات واقعی و فیزیکی باشند تا سفر ایمن را باور کنند.

در حال حاضر، تقریبا ما نمی دانیم که این پاندمیک کی و چگونه پایان می پذیرد، اما متخصصان می‌گویند که با بهبود بحران بهداشت عمومی، کم کم سفرها شروع می‌شود و قیمت‌ها نیز کاهش می‌یابد.

در اینجا باید بدانیم که بعد از شروع مسافرت ها و پایان کرونا صنعت گردشگری به چه شکل تغییر خواهد کرد.


سفرهای دریایی بسیار ارزان خواهد شد

مسافرانی که با سفرهای دریایی راحت هستند، قیمت‌های بسیار پایینی را پس از راه اندازی مجدد خطوط کشتی رانی تجربه خواهند کرد. این کاهش قیمت برای بقای حمل و نقل دریایی ضروری است.

بعضی از کارشناسان طراحی کشتی های مسافرتی نیز در این بین راجع به تغییر ساختار کشتی ها صحبت میکنند و برای مثال می خواهند دیگر برای کشتی ها بوفه وجود نداشته باشد.


رعایت نظافت چند برابری مسافرت های قبل کرونا

مهم ترین چیزی که برای مسافر مهم است سلامت شخصی خود اوست و مسافرت هم بخشی از این سلامت محسوب می شود که مربوط به سلامت روان مسافر است.

حال قطعا بعد از شروع دوباره ی مسافرت ها تمام کسانی که با هر وسیله ای مسافرت می کنند، چه از طریق دریا و چه هوا و یا حتی مسافرت های زمینی، همه بسیار نکته بین تر از قبل شاخصه های نظافتی هر مکانی را مورد بررسی قرار خواهند داد و این خود باری بسیار سنگین است که بر عهده ی ارائه کنندگان خدمات صنعت توریسم نهاده خواهد شد.

در کنار این‌ها احتمالا ضدعفونی‌کننده‌های دست در همه جا یافت شوند و یا به طور منظم سطوح سخت را نیز ضدعفونی کنند.

مسافرت بعد از کرونا


کاهش قیمت هتل‌ها در سراسر جهان

گمانه زنی ها از کاهش 30 درصدی قیمت هتل ها در سراسر جهان بعد از بازسرگیری مسافرت ها خبر میدهد اما این به معنای ورشکستگی صنعت هتلداری نیست.

اما این امر احتمالا سبب خواهد شد که مسافران دیگر خانه های مبله را برای سفر انتخاب نکنند و این خود سبب ضربه ی سنگینی به فعالان این حوزه بشود. مطمئنا اطمینان و نظارت بر تمیزی هتل‌ها بیشتر است و استانداردهای دقیق‌تری را رعایت خواهند کرد.


کاهش قیمت بلیط هواپیما

خالی بودن صندلی های بیشتر در هواپیما قاعدتا لاعث راحتی سفر بیشتری برای مسافران خواهد بود.

برای مثال اگر شرکت های هواپیمایی برخی از سرویس های خوراکی خود را حذف کنند، سبب خالی بودن فضای بیشتری برای مسافران خواهد شد که در نتیجه کاهش تقاضای سفر نسبت به گذشته نیز قیمت بلیت کاهش خواهد یافت. پیش بینی ها گویای آن است که در ابتدا سفرهای تجاری شروع خواهد شد، سپس سفرهای داخلی و درنهایت سفرهای خارجی سیاحتی و تفریحی و مسافرت ها پس از آن دوباره شوع خواهد شد.


سفرهای تجاری سبب احیای شرکت های هواپیمایی

در حالی که بسیاری از کسب و کارها در این مدت با تطبیق سیستم خود در راستای ارتباط های مجازی ادامه ی حیات داده اند اما بسیاری ممکن است برای انجام امور کاری خود هنوز دیدارهای شخصی را ترجیح دهند که این خود دلیلی است بر احیای دوباره شرکت های هواپیمایی

راحتی مسافران در انتخاب سفرهای هوایی

خطوط هوایی یک سری معافیت و گزینه‌های رزرو مجدد انعطاف‌پذیر را درنظر خواهند گرفت، و برای یک دوره زمانی با لغو و تغییر هزینه‌ها، سخت گیری کمتری خواهند داشت. ممکن است در سال 2021 این امر به شرایط گذشته خود بازگردد.

منبع: CNN


همچنین بخوانید: ویروس کرونا و چاقی
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید