زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دندانگیر نوزاد

رپورتاژ آگهی
دسته‌ها: مقالات خواندنی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

با ورود نوزادان به چهار ماهگی پدر و مادر ها با چالش بسیار جدیدی روبرو می شوند. در واقع در سن ۴ تا ۷ ماهگی نوزادان شروع به دندان درآوردن می کنند. والدین باید اطلاعات کاملی در مورد این موضوع داشته باشند. زیرا این اتفاق برای نوزادان چندان خوشایند نیست. در واقع نوزاد در این چند ماه با سختی هایی مانند سوزش و خارش لثه، تب، بی قراری و گریه مواجه می گردد. به همین دلیل والدین باید به دنبال راه حلی برای آرام کردن کودک خود باشند. یکی از آسان ترین راه ها استفاده از دندانگیر نوزاد است که معمولاً این وسیله در هنگام خرید سیسمونی نوزاد تهیه می شود.

دندانگیر نوزاد چیست؟

دندانگیر نوزاد یا همان دندونی نوزاد وسیله ای است که باعث کاهش خارش لثه ها می گردد. در واقع زمانی که کودک دچار درد و خارش لثه می شود گاز زدن و فشار آوردن بر روی این دندانگیر ها درد و خارش را کاهش می دهد. به طور کلی فشار آوردن لثه های متورم های که به دلیل جوانه زدن دندان ها می باشد بر روی دندونی نوزاد موجب ایجاد آرامش در نوزاد می شود. بنابراین درد کودک را تسکین می دهد. استفاده از این دندان گیر ها می‌‌تواند مزایای بسیار زیادی برای کودک داشته باشد. یکی از مهم ترین مزایای این وسیله آن است که کودک مجبور نمی شود از هر وسیله دیگری که در اطرافش وجود دارد برای آرام کردن این خارش استفاده نماید. در نتیجه احتمال وارد شدن عفونت و باکتری ها را به بدن کودک به شدت کاهش می دهد.

دندانگیر نوزاد

انواع دندانگیر نوزاد:

  • دندانگیر چوبی:

بهتر است بدانید که بهترین نوع دندانگیر نوزاد مدل چوبی می باشد و به عنوان سالم ترین و ایمن ترین نوع دندانگیر شناخته شده است. در واقع دندان گیره چوبی برخلاف مدل های دیگر دندونی نوزاد کاملاً طبیعی می باشد و از هیچ گونه مواد و رنگ غیرطبیعی یا شیمیایی برای ساخت آن استفاده نشده است. به همین دلیل هیچ ضرری برای نوزاد به همراه ندارد. اما دقت داشته باشید که در اطراف دندانگیر چوبی هیچ گونه خراش یا بریدگی وجود نداشته باشد تا از آسیب رسیدن به لثه نوزاد جلوگیری گردد.

  • دندانگیر پارچه‌ ای:

یکی از جدیدترین مدل های دندانگیر نوزاد که بسیاری از خانواده ها سعی می‌ کنند بر روی سیسمونی نوزاد خریداری کنند مدل پارچه ای می باشد. برای تهیه دندانگیر پارچه‌ ای از پارچه کاملاً طبیعی مانند کتان استفاده می‌ کنند. داخل این پارچه را با ماده ژله ای و طبیعی پر خواهند کرد. البته بهتر است بدانید شستشوی مدل پارچه ای دندونی نوزاد کمی مشکل و زمان بر است.

دندانگیر نوزاد مدل پارچه ایی

  • دندانگیر پلاستیکی:

دندانگیر نوزاد مدل پلاستیکی از نوعی پلاستیک تهیه می شود البته یک موضوع بسیار مهم که باید در هنگام خریدن دندانگیر به آن توجه کنید آن است که نوعی ماده خاص به نام BPA در ساختار بعضی از پلاستیک ها بکار برده می‌ شود که این ماده می‌ تواند برای نوزادان بسیار خطرناک باشد. بنابراین باید در هنگام خرید دندانگیر نوزاد، پستانک نوزاد، شیشه شیر و مواد پلاستیکی سیسمونی نوزاد توجه کنید که این ماده وجود نداشته باشد. البته امروزه استفاده از دندانگیر پلاستیکی نوزاد رواج کمتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

  • دندانگیر سیلیکونی

دندانگیر نوزاد از جنس سیلیکونی دارای انعطاف پذیری بسیار بالا بوده و حالت نرمی خواهد داشت. این دندانگیر به کاهش درد نوزاد کمک بسیار بالایی می کند. بنابراین گاز دارد به آن برای نوزاد بسیار خوشایند می باشد. دندانگیر نوزاد سیلیکونی امروزه از اهمیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است زیرا به لثه های کودک آسیب وارد نمی کند.

  • دندانگیر جغجغه ای:

دندانگیر نوزاد جغجغه ایی در واقع وسیله ‌ای است که دو کاربرد متفاوت دارد. این وسیله هم به عنوان جغجغه و هم به عنوان دندونی نوزاد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. به طور کلی کودک می ‌تواند برای کاهش خارش و التهاب لثه ها دندان هایش بر روی دندانگیر فشار دهد و همچنین ایجاد صدای آن می‌ تواند یک سرگرمی برای نوزاد به شمار آید.

استفاده از خمیر دندان کودک:

استفاده از دندانگیر نوزاد تنها برای زمانی است که لثه های نوزاد شروع به خارش می کند. اما زمانی که دندان ها شروع به جوانه زدن کرد باید مسواک زدن را برای نوزاد انجام دهید. این کار در زمان نوزادی با کمک پارچه ایی نرم انجام می گردد. اما زمانی که دندان های کودک به طور کامل رشد کردن شما باید مسواک زدن را با کمک خمیر دندان کودک شروع کنید و این کار را از سنین کم به فرزندتان آموزش دهید. به این موضوع نیز دقت داشته باشید استفاده از خمیر دندان کودک و مسواک زدن باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان های کودک می‌ گردد.

نکات مهم در مورد دندانگیر نوزاد:

برای خرید دندانگیر نوزاد باید به چند نکته مهم توجه کنید که رعایت این نکات به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. از جمله این موارد می‌ توان به سایز دندانگیر اشاره کرد.

بنابراین سایز دندانگیر نوزاد باید به گونه‌ ای باشد که نوزاد بتواند به راحتی دندان‌ های عقبی را نیز ماساژ دهد. همچنین بزرگ بودن بیش از اندازه این وسیله باعث آسیب دیدن کناره‌ های لب نوزاد می‌ شود و اگر دندانگیر بیش از اندازه کوچک باشد احتمال ورود به حلق و خفگی کودک وجود دارد پس در انتخاب سایز دقت کنید.

علاوه بر آن دقت داشته باشید که احتیاجی به فریز کردن دندانگیر نیست. طبق نظریه متخصصین از فریز کردن دندانگیر بپرهیزید. زیرا سرما می تواند به لثه های کودک آسیب وارد کند.

یکی دیگر از مواردی که در هنگام خرید دندانگیر نوزاد باید به آن دقت کنید آن است از دندان گیر هایی که حاوی مایع هستند استفاده نکنید. زیرا دندان ‌های نوزادان بسیار تیز هستند پس ممکن است سوراخ کردن دندانگیر و خوردن مایع موجب مسمومیت نوزاد شود.

نکات خرید دندانگیر نوزاد

خرید دندانگیر نوزاد:

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که سیسمونی نوزاد را به طور کامل خریداری کنند تا در زمان نیاز سریعا از وسایل تهیه شده استفاده نمایند. یکی از مهم ترین وسایلی که قطعاً در سنین چهار ماهگی مورد نیاز قرار می گیرد دندان گیر نوزاد می باشد. شما می توانید با مراجعه به وب سایت مانیلو https://maniloo.com وسایل مورد نیاز سیسمونی نوزاد از جمله دندونی نوزاد، شیشه شیر، پستانک نوزاد، خمیر دندان کودک و… را تهیه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید