زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: روانشناسی.

برای شروع کردن یک روز خوب این عادت های خوب را انجام دهید

عادات خوب برای شروع کردن یک روز خوب

پیاده روی کردن با پای برهنه بر روی ماسه های داغ ساحل و توصیه های این چنینی هر چند شاید مفید و عالی باشند، اما واقعیت این است که برای همه افراد در هر زمانی کاربرد ندارد. برای داشتن زندگی سالم نیساز نیست که شالوده زندگی خود را زیرورو کنید، سادگی و پیگری، کلید ایجاد عادت های سالم و درست در زندگی روزمره است.

اگر می خواهید روز خود را به خوبی شروع کنید در این مطلب توصیه هایی برای شما داریم که باعث می شود فردی سالم و خوشحال باشید.

بعد از بیدار شدن از خواب، آب گرم بنوشید

به جای اینکه یک راست سراغ قهوه بروید، روزتان را با یک لیوان آب گرم شروع کنید. شاید طعم خاصی نداشته باشد اما در عوض، جریان خونتان را بهتر می‌کند، به گوارشتان کمک می‌کند و حتی می‌تواند سموم را از بدنتان دفع کند. ضمناً بدنتان هم به خوبی آب رسانی می‌شود.

یک صبحانه‌ی متعادل میل کنید

سعی کنید صبحانه‌تان مقدار مناسبی از پروتئین، فیبر و میوه باشد. البته تخم مرغ هم یک پروتئین مرغوب است.

مدیتیشن کنید

تا زمانی که مدیتیشن نکنید متوجه تأثیر آن نخواهید شد. فکر نکنید حتماً باید عود بسوزانید و موزیک مخصوص پخش کنید. فقط کافی است در یک جای راحت و ساکت بنشینید و بدنتان را تنظیم کنید. روی تنفس عمیق تمرکز کنید و به هیچ چیزی فکر نکنید.

به جای اینکه با عجله از رختخواب بیرون بیایید و با عجله چیزی بخورید و لباس بپوشید از خانه بیرون بزنید، کمی از سرعتتان کم کنید و به خودتان زمان بدهید. این کار کمکتان می‌کند با استرسی که خواه ناخواه در طول روز سراغتان خواهد آمد بهتر کنار بیایید

حرکت کنید

می‌توانید از خواب بیدار شوید و به جلسه‌ی تمرینات متناوب با شدت بالایتان برسید یا اینکه خیلی ساده؛ در اطراف قدمی بزنید یا کمی بدوید. مهم این است که تحرک داشته باشید.
مطالعات نشان داده حتی افزایش سرعت پیاده روی می‌تواند ریسک دیابت نوع دوم را به میزان قابل توجهی کاهش بدهد. ضمناً اگر مکرراً پیاده روی کنید و برایتان تبدیل به یک عادت همیشگی بشود، می‌توانید از بروز بیماری‌های مزمن پیشگیری کنید.

یک سوپر فود بخورید

سوپر فود غذایی است که از سایر غذاهای مغذی، مغذی‌تر باشد. برای صبحانه سوپر فودهایی مانند توت فرنگی، بادام، سیب و آووکادو عالی‌اند. پس برای صبحانه هر چه که می‌خورید حتماً یک سوپر فود هم میل کنید.

عجله نکنید

به جای اینکه با عجله از رختخواب بیرون بیایید و با عجله چیزی بخورید و لباس بپوشید از خانه بیرون بزنید، کمی از سرعتتان کم کنید و به خودتان زمان بدهید. این کار کمکتان می‌کند با استرسی که خواه ناخواه در طول روز سراغتان خواهد آمد بهتر کنار بیایید. از خوردن صبحانه‌تان لذت ببرید و چند حرکت کششی انجام دهید. این زمان، مال ِ شماست و به آن نیاز دارید. بله درست است که بچه‌ها شما را در شرایط پیش بینی نشده‌ای قرار می‌دهند و زندگی کلاً شتاب زده شده اما آیا به این معنی است که نباید آرامش و صبر را تمرین کنید؟

یک هدف کوچک برای روزتان در نظر بگیرید

اگر عادت دارید صبح‌ها دوش بگیرید می‌توانید از زمانی که زیر دوش می‌گذرانید بیشترین بهره را ببرید! وقتی موهایتان را شامپو می‌زنید برای روزتان هدفی مشخص کنید. لازم نیست در مورد ورزش کردن یا تغذیه‌ی سالم باشد، می‌توانید بگویید: امروز می‌خواهم چکار کنم؟ در پایان روز چه چیزی باعث می‌شود احساس رضایت کنم؟ این مراقبت‌های فردی باعث می‌شوند از استرستان کم کنید و استرس کمتر یعنی سلامتی بیشتر.

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید