تغذیه و تناسب اندام

چه ویتامینی برای پوست صورت خوب است

آیا مصرف ویتامین برای صورت مفید است

معرفی ویتامین هایی که برای پوست معجزه می کنند

ویتامین ها برای زیبایی و سلامت پوست بسیار ضروری هستند. مصلا ویتامین آ چین و چروک را برطرف می کند و ویتامین سی لکه های پوست را از بین میبرد و دیگر ویتامین ها هم اثرات خاص خود را روی پوست می گذارند.

فواید ویتامین های مختلف برای پوست

از خواص ویتامین ها برای بدن هرچه بگوییم کم گفته ایم. اینبار می خواهیم از خواص معجزه آسا ویتامین های آ، ب ۳، سی، ای و کا برای زیبایی پوست شما بنویسیم. در این بخش از مجله پزشکی شما را با ویتامین های A, B۳, C, E, K بصورت کامل و جامع آشنا می کنیم.

همیشه سعی کنید تا می توانید از راه های طبیعی برای زیبایی خود و پوسستان استفاده کنید. ما همیشه سعی بر آن داشتیم تا به شما عزیزان پیشنهاد کنیم از روش های طبیعی و گیاهی استفاده کنید.

فایده ویتامین آ “A” برای پوست

ویتامین “A” برای برطرف کردن چین و چروک مفید است و در کل، بهترین ویتامین برای مبارزه با آثار کهولت سن در پوست ، محسوب می شود .
مشتقات ویتامین “A” که معمولا” با نام رتینوئیدها شناخته می شوند ، چین چروکها را کاهش می دهند ، لکه های قهوه ای را کم رنگ می کنند و پوست های زبر را نرم می کنند بنابراین کسانی که می خواهند پوست جوانتری داشته باشند باید از این ویتامین استفاده کنند.
———

فواید ویتامین بی ۳ ” B۳ “ 

ویتامین ” B۳ ” برای کاهش قرمزی پوست مفید است .
ویتامین ” B۳” که به نیاسینامید مشهور است میزان تولید سرامیدها و اسیدهای چرب را افزایش می دهد . این دو ماده از جمله مولفه های اصلی برای محافظت از پوست هستند و در نتیجه با افزایش این دو ماده پوست مقاومتر می شود و بهتر می تواند رطوبت را حفظ کند و در مقابل محرکهای حساسیت زا مقاومت کند.
———

 فواید ویتامین سی “C “ برای پوست

ویتامین “C ” برای کم رنگ کردن لکه ها مفید است.
این ویتامین به نرم کردن پوست و کم رنگ کردن لکه ها خیلی کمک می کند ،نتایج یک تحقیق نشان داد زنانی که شش ماه بطور مداوم از کرمهای دارای ویتامین ” cc ” استفاده می کنند ، لکه های صورتشان بطور قالب توجهی کم رنگ می شود.
———

 آیا ویتامین ای “E “ برای پوست صورت مفید است

ویتامین “E ” برای تامین رطوبت پوست مفید است و از پوست ما در برابر اشعه یو وی محافظت می کند.
این ویتامین به پوست ما کمک می کند که مرطوب کننده طبیعی خود را حفظ کند .
———

ویتامین کا ” K “ چه سودی دارد

ویتامین ” K ” برای از بین بردن سیاهی دور چشم مفید است.
این ویتامین به روشن شدن سیاهی های دور چشم کمک می کند و به همین دلیل است که اغلب کرم های دور چشم حاوی ویتامین K و یا همان رتینول هستند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن