زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


لاغری با چای سفید

چای سفید می تواند باعث لاغری شود. یکی از رژیم های غذایی لاغری، مصرف نوشیدنی های مفید و چربی سوز است که بعضی از آنها دارای خاصیت و فواید زیادی هستند و باعث بهبود سرعت رشد چربی های بدن می شوند. چای سفید یکی از بهترین نوشیدنی ها برای لاغری است و برای رسیدن به تناسب اندام به شما چای سفید را پیشنهاد می کنیم.

خواص و فواید چای سفید برای لاغری و کاهش وزن

با نوشیدن چای سفید می توانید باعث لاغری و کاهش چربی سریع شود و به بدن کمک کنید. چای سفید دارای مقادیر زیاد catechins  مفید است که باعث لاغری می شود و دارای خاصیت جلوگیری از ایجاد چربی های جدید است.

چای سفید می تواند جذب کالری از خوراکی ها را کمتر کند و مقدار متابولیسم را هم بیشتر کند. در حالیکه هیچ چیزی مانند رژیم خوب و ورزش و تمرین نمی تواند باعث لاغری و کاهش وزن شود، با این حال شما باید در کنار رژیم غذایی خود نوشیدنی های مفید مانند چای سفید را هم بیشتر کنید تا به بهترین شکل ممکن لاغر شوید.

تمام چای ها از برگ گیاه کاملیا هستند و دارای مقدرا زیاد پلی فنیک مفید مانند اپی گالاکاتچین گالات، اپیکالاکاتچین، اپیکاتچین و اپی کاتچین گالات هستند. از میان تمام چای ها، چای سفید به منظور جوانسازی پوست بسیار مناسب است و به شما این چای را پیشنهاد می کنیم.

خواص چای سفید برای کاهش وزن و چربی سوزی

در ادامه این مطلب سایت تک پزشک اطلاعاتی در مورد خاصیت چربی سوزی و لاغری چای سفید می خوانید.

لاغری با چای سفید

1- چای سفید و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید

هنگامیکه ما مواد غذایی زیادی را در هر وعده غذایی مصرف می کنیم بصورت چربی در بدنمان انباشته و ذخیره می شوند و بعد ها می توانیم از انرژی آنها استنفاده کنیم . سلول های شناخته شده در طول این روند به عنوان سلول های preadipocyte توسط بدن به سلول های چربی یا adipocytes تبدیل می شود . یک مطالعه توسط محققان نشان داد که با نوشیدن چای سفید دیگر تمام میزان جذب کالری که شما میخورید در بدن کاهش می یابد و چای سبز از ایجاد تشکیل سلول های چربی جدید در بدن جلوگیری می کند .

2- مبارزه با چربی ها از فواید چای سفید است

بدن ما چربی های اضافه را بصورت انتشار انرژی در بدن یا اکسیداسیون آزاد می کند . اکسیداسیون چربی به افزایش وزن شما مرتبط است و با مطالعاتی که نشان می دهد افراد لاغر دارای اکسیداسیون چربی بالایی هستند و افرادی که چاق هستند اکسیداسیون چربی کمتری دارند . اگر شما فردی چاق هستید می توانید با نوشیدن چای سفید میزان اکسیداسیون بدن را کاهش دهید . تحقیقات نشان می دهد که کافئین موجود در چای سفید می تواند اکسیداسیون چربی را به حداقل میزان از طریق فعال شدن سیستم عصبی مرکزی تحریک کند . تحقیقات همچنین نشان داده است که چای سفید باعث تخریب چربی از سلول های چربی بالغ می شود .

3- چای سفید برای کاهش مقدار جذب کالری

Epigallocatechin gallate یک پلی فنول موجود در چای سفید است که می تواند میزان جذب کالری را کاهش دهد . برای این خاصیت چای سفید مطالعاتی بر روی موش ها صورت گرفت که نتیجه آزمایش مثبت بود نشان داد که با نوشیدن چای سفید میزان جذب کالری کاهش پیدا می کند . این موضوع در چای سبز نیز صدق می کند ولی در چای سفید میزان این خاصیت بیشتر می شود .

4- افزایش متابولیسم با مصرف به اندازه چای سفید

میزان متابولیسم شما به میزان کالری که بدن شما می سوزاند بستگی دارد و بنابر این میزان تعیین می شود . متابولیسم بالا نیز مختص زمانی است که شما در حال سوزاندن و میزان زیادی چربی هستید . میزان متابولیسم نیز تا حدودی به ژنتیک بستگی دارد اما با داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید این محدودیت را رفع کنید و میزان آنرا به بهترین سطح برسانید . همچنین با افزایش میزان متابولیسم وزن شا کاهش پیدا خواهد کرد و رابطه بین متابولیسم و میزان وزن ، رابطه ایی عکس می باشد . بنابراین با نوشیدن چای سفید می توانید میزان متابولیسم را افزایش دهید و در نتیجه لاغر خواهید شد .
چای سفید را بعد از وعده های غذایی تان بنوشید و دیگر استفاده از شکر و نمک را به کمترین مقدار کاهش دهید .

خاصیت چای سفید برای پوست و مو

چای سفید برای داشتن پوست سالم و جوان مفید می باشد، این چای به دلیل خواص آنتی اکسیدانی زیادی که دارد به بهبود سریع آسیب های پوستی کمک کرده و همچنین از پوست در برابر اثرات نور ماورا بنفش محافظت می کند. چای سفید به درمان پسوریازیسو اگزما کمک می کند و با توجه به محتوای فنول تقویت کننده الاستین و کلاژناست و باعث جلوگیری از چین و چروک پوست صورت می شود.
همچنین آنتی اکسیدان های موجود در چای سفید خواص ضد التهابی دارند که باعث کاهش شوره سر می شود؛ آنتی اکسیدان های چای سبز همچنین می توانند به درمان ریزش مو کمک کرده و باعث افزایش رشد مو شوند.

اما چای سفید چه تفاوتی با چای سبز دارد؟

چای سبز دارای آنتی اکسیدان است و به همین دلیل است که بسیاری از مردم برای مصرف روزانه از چای سبز استفاده می کنند.در واقع می توان گفت که امروزه چای سبز محبوبیتی رو به رشدی دارد .

از سوی دیگر چای سفید نیز نسبت به چای سبزآنتی اکسیدان بیشتری دارد.

به همین دلیل برآن شدیم تا مقاله ای در خصوص تفاوت بین چای سبز و چای سفید را برایتان بازگو کنیم . پس با ما همراه باشید .

یکی از تفاوت های عمده بین چای سفید و چای سبز این است که چای سفید تحت فرآیند تخمیر و اکسیداسیون قرار نمی گیرد در حالی که چای سبز دستخوش فرایند تخمیر و اکسیداسیون جزئی است.

از سوی دیگر مطالعات نشان داده است که چای سفید، سه برابر بیشتر از چای سبز آنتی اکسیدان دارد. چای سفید به احتمال قوی دارای بالاترین غلظت آنتی اکسیدان است.

همه ما می دانیم که آب پرتقال تازه منبع بزرگی از آنتی اکسیدان است. توجه داشته باشید که آنتی اکسیدان موجود در یک فنجان چای سفید ۱۲ بار بیشتر از آنتی اکسیدان موجود در یک فنجان آب پرتقال تازه است.

یک تفاوت بزرگ دیگر نیز بین چای سفید و چای سبز از لحاظ طعم و مزه وجود دارد. چای سفید دارای طعم بسیار ملایم تری نسبت به چای سبز و در ظاهر صاف و ابریشمی است.

از سوی دیگر چای سبز ، طعم علف مانندی دارد . این نیز مهم است که بدانید که چای سبز نسبت به چای سفید که از جوانه ها و برگ های چای تازه بدست می آید، کافئین بیشتری دارد.

برگ های کهنه تر نسبت به جوانه ها وبرگ های جوان سطح بالاتری از کافئین دارند.

 

تفاوت چای سبز و چای سفید

چای سفید چای سبز
از جوانه ها و برگ های جوان به دست می آید از برگ های کمی کهنه تر بدست می آید.
فرایند: بدون تخمیر واکسیداسیون کمی تخمیر وحداقل اکسیداسیون
۳برابر بیشتر از چای سبز آنتی اکسیدان دارد منبع خوبی از آنتی اکسیدان ولی کمتر از چای سفید
مزه ملایم تر نسبت به چای سبز مزه گیاه 
کافئین بسیار کم در مقایسه با چای سفید کافئین بیشتری دارد

 

حالا با دانستن خواص و فواید چای سفید و تفاوتی که با چای سبز دارید می توانید به صورت مرتب این چای را میل کنید تا به لاغری برسید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید