اخبار سلامت و پزشکی

خوابیدن در هوای آزاد چه فوایدی برای سلامت بدن دارد؟

خوابیدن در هوای آزاد

فواید خوابیدن در بیرون منزل و در هوای آزاد

شاید شما هم زمان هایی در کودکی ا خواب متنفر بوده اید ولی حالا دوست دارید که به اندازه کافی بخوابید. مواردی مانند استرس و بررگسالی ممکن است باعث شوند که شما به اندازه کافی نخوابید. اما خبر خوب این است که افرادی که شب را در چادر می گذرانند به صورت متوس 10 ساعت می خوابند و 2 ساعت زودتر از آنچه که در منزل بوده اند در رختخواب می مانند.

در ادامه 6 فایده خوابیدن بیرون از منزل و در طبیعت را به شما می گوییم

1. شما در معرض نور طبیعی هستید

طبق مطالعه ای در دانشگاه کلرادو، قرار گرفتن در معرض نور طبیعی باعث تنظیم مجدد و تنظیم ساعت بدن شما خواهد شد.

اگر می خواهید شب های بی خوابی شما به پایان برسد ، در خارج از منزل و دور از تکنولوژی بخوابید.

 

2. سطح ملاتونین شما تغییر می کند

این مطالعه نشان می دهد که نور مصنوعی از تلفن هوشمند یا رایانه شما می تواند سطح ملاتونین شما را کاهش دهد ، که این امر بر کیفیت خواب شما تأثیر می گذارد.

 به همین دلیل باید سعی کنیم تا آنجا که ممکن است بیرون از منزل بخوابیم .


بخوانید: بیماریهایی که مربوط به خواب می شود


3. سطح ایمنی بدن شما افزایش می یابد

یک مطالعه در ژاپن نشان داد که گذراندن روزانه 2 ساعت در جنگل و بیشه فواید زیادی برای ما دارد. مزایایی از قبیل کاهش فشار خون ، غلظت کم کورتیزول ، ضربان نبض پایین و همچنین سطح بالاتر گلبول های سفید.

وقتی در جنگل ها وقت می گذاریم ، درختان از ما محافظت می کنند. علاوه بر این ،حتی یک شب خواب در فضای باز می تواند فعالیت ایمنی بدن ما را حداقل برای یک هفته تقویت کند!

 

4- عملکرد مغز و بدن شما بهبود می یابد 

مغز ما از اکسیژن زیادی استفاده می کند تا فعالیت خود را انجام دهد و ماهیچه های ما نیز عمل کند. هر چه اکسیژن بهتری تنفس کنیم ، برای ما بهتر است.

بنابراین ، خوابیدن در خارج از منزل فقط یک تجربه آرامش بخش و عاری از فناوری نیست بلکه برای بدن و مغز ما نیز خوب خواهد بود!

خوابیدن در هوای آزاد

5- سطح استرس شما را پایین می آورد

بله، این یک چیز بزرگ است! با روشی که زندگی خودمان را می گذرانیم ، بیشتر ما بسیار استرس داریم. یک مطالعه نشان می دهد که حتی دیدن یک تصویر از یک درخت ، استرس شما را کاهش می دهد ، و دیدن یک درخت واقعی برای سلامت روان ما نیز سودمندتر خواهد بود. نه تنها این ، بلکه صدای بیرون از منزل نیز ما را آرام می کند و ویژگی های آرامش بخش دارد.

اگر گاه به گاه صدای حیوانات را نیز می شنوید، مطمئن هستیم که شما در یکی از آرامش بخش ترین مکان ها خوابیده اید!

 

6. هوای بی هوای بیشتری برای نفس کشیدن وجود ندارد

طبق مطالعات ، اگر در مطب کار می کنید و یا وقت زیادی را در مکانی بدون تهویه مناسب سپری می کنید ، احتمالاً میزان CO2 بدن شما زیاد است ، که باعث می شود دچار سردرد و مشکلات تنفسی شوید.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن