زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: بیماری های مردان.

ماساژ پروستات

 

ماساژ درمانی و ماساژ پروستات به دلایل پزشکی و یا دلایل درمانی انجام می شود. برای رفع مشکلاتی مانند اختلال نعوظ و التهاب مزمن پروستات می توان از روش ماساژ پروستات استفاده کرد.

مزایای ماساژدرمانی پروستات چیست؟

تصور می شود که ماساژ پروستات، کمک می کند تا مجرای پروستات پاک شود. مجرای آن، یا خط لوله، بین پروستات و بقیه سیستم تولید مثل و سیستم ادراری شما عمل می کند.ماساژ ممکن است یک ترشح خودبخودی از مایع ایجاد کند. این ترشح ممکن است به پاک کردن این مجرا از هر گونه مایعات کمک کند. این کار می تواند به از بین بردن هر گونه نشانه ای که شما دارید، کمک کند.

یافته های تحقیقات پزشکی برای استفاده از ماساژ برای پروستات حمایت گسترده ای نمی کند. اکثر گزارشات از مزایای ماساژ پروستات، حکایت شده توسط دیگران یا نتیجه مطالعات موردی کوچک است. بسیاری از این گزارش ها قبل از اینکه بتوانند به عنوان توصیه هایپزشکی استاندارد مورد استفاده قرار گیرند، نیاز به بررسی بیشتری دارند.

چه شرایطی می تواند در ماساژدرمانی پروستات کمک کند؟

اکثر مطالعاتی که در مورد استفاده از ماساژ پروستات مورد توجه قرار گرفته اند، بسیار کوچک بوده و قطعی نیست. به همین دلیل برخی از پزشکان ممکن است از روش درمانی ماساژ پروستات حمایت نکنند. با این حال، گروه های خاصی از مردان ممکن است از ماساژ پروستات بهره مند شوند. مردانی که دارای شرایط زیر هستند، ممکن است درصورت استفاده از ماساژ پروستات، کاهش علائم را تجربه کنند:

انزال دردناک

ماساژ درمانی، ممکن است باعث تخلیه آسانتر مایعات جمع شده در سیستم تولید مثل شما شود. این پیچ خوردگی ها ممکن است موجب ناراحتی یا درد در هنگام انزال شود. ماساژ ممکن است آنها را از بین ببرد.

اختلال نعوظ

قبل از انتخاب درمان های مدرن امروزی، اغلب مردان از ماساژ درمانی و تحریک پروستاتبرای درمان اختلال نعوظ (ED) استفاده می کردند. بعضی از مردان هنوز هم به تنهایی یا همراه با سایر درمان های ED از آن استفاده می کنند. بیشتر درمان های اصلی ED عبارتند از داروها، پمپ ها و ایمپلنت ها می باشد.

جریان ادرار

پروستات مجرای ادرار را احاطه کرده است. همزمان با تورم و التهاب در نتیجه بزرگی پروستات، پروستات ممکن است شروع به تداخل یا حتی قطع جریان ادرار شما کند. اگر چنانچه ماساژ درمانی پروستات، به حذف قسمتی از این تورم کمک کند، جریان ادرار شما ممکن است بهبود یابد.

پروستاتیت

قبل از این که آنتی بیوتیک ها و درمان های تخصصی تر در دسترس باشد، ماساژ درمانی، درمان اصلی برای پروستاتیت بود. اکنون پزشکان در مورد بسیاری از اختلالاتی کهتشخیص پروستاتیت را می دهند، بیشتر اطلاع داشته و درمان ها تخصصی تر شده اند.

آیا به همراه ماساژ درمانی پروستات خطراتی نیز وجود دارد؟

1- ماساژ دادن شدید و با قدرت پروستات، می تواند علائم شما را افزایش دهد.

2- شما نباید از ماساژور های الکترونیکی پروستات، بدون آموزش رسمی استفاده کنید.

جامعه پزشکی به طور گسترده از ماساژ پروستات پشتیبانی نمی کند. نشان داده شده است که این کار مفید تر از درمان های معمولی نیست. با این حال، بسیاری از مردان در هنگام استفاده از این گزینه درمانی، به تنهایی یا همراه با گزینه دیگری، تسکین علائم دارند. معمولا مردان ممکن است از هر دو روش ماساژ درمانی و آنتی بیوتیک استفاده کنند.

افرادی که ماساژدرمانی پروستات را بدون آموزش رسمی انجام می دهند، ممکن است بهسیستم تولید مثل شما آسیب جدی وارد کنند. مثلا ماساژ پروستات بیش از حد شدید و یا با فشار بیش از حد، می تواند نشانه های شما را افزایش دهد و یا باعث مشکلات جدید شود.

شما نباید از ماساژور الکترونیکی پروستات، بدون آموزش و یا راهنمایی توسط یک متخصص پزشکی، استفاده کنید. امروزه بسیاری از ماساژورهای الکترونیکی برای خریداری در دسترس هستند. بسیاری از آنها به عنوان لوازم کمکی برای ارتباط جنسی، عرضه و معرفی می شوند. این به این دلیل است که تحریک پروستات برای بعضی از مردان لذت بخش است.

چگونگی آماده شدن برای ماساژ پروستات

از آنجا که این عمل در جامعه پزشکی به طور گسترده ای پشتیبانی نمی شود، پیدا کردن یک متخصص ماساژور حرفه ای پروستات ممکن است دشوار باشد. از پزشک خود درمورد لیستی از این متخصصین راهنمایی بگیرید.

شما همچنین می توانید از دفتر بیمارستان محلی خود راهنمایی بگیرید. بسیاری از این گونه دفاتر، اطلاعات پزشکان متخصص در آن منطقه را نگهداری می کنند. آنها ممکن است بتوانند لیستی از اسامی را به شما ارائه کنند.

اکثر شرکت های بیمه درمانی، هزینه انجام یک ماساژ درمانی پروستات را پرداخت نمی کنند. با این حال، اگر پزشک شما ماساژ را در مطب خود انجام دهد، بیمه درمانی شما ممکن است هزینه خدماتی را پوشش دهد.

در یک ماساژدرمانی پروستات چه انتظاراتی می رود؟

ماساژ پروستات بسیار شبیه یک معاینه رکتوم دیجیتال (DRE) است. اورولوژیست ها به طور منظم از DRE ها برای بررسی توده ها، انواع تغییرات و یا سایر علائم سرطان احتمالی پروستات استفاده می کنند. پزشک شما ممکن است DRE را به منظور به دست آوردن ترشح پروستات انجام دهد، که می تواند برای بررسی بیشتر علائم پروستاتیت، عفونت و سایر اختلالات انجام شود.

در طول ماساژ پروستات، فردی که ماساژ را انجام می دهد، با یک دستکش که قسمت انگشتان آن را چرب کرده است، انگشت خود را به درون رکتوم شما وارد می کند. سپس به آرامی پروستات را برای چند دقیقه فشار ملایم داده و یا ماساژ می دهد. اگر این ماساژ دردناک باشد، باید به ماساژور بگویید. ماساژ ممکن است برای چند لحظه ناراحت کننده باشد، اما نباید دردناک باشد.

اینکه ماساژ درمانی شما چند بار باید تکرار شود، به شما و یا به پزشک متخصص شما بستگی دارد. شما درنظر بگیرید که ممکن است چند جلسه درهر هفته و برای حداقل یک ماه، ماساژدرمانی داشته باشید. سپس، ممکن است بتوانید تعداد جلسات را کاهش دهید.

سخن آخر

قبل از اینکه این درمان را امتحان کنید، با پزشک خود در باره آنچه که می توانید انتظار داشته باشید صحبت کنید. در بیشتر موارد، شما باید برای چند جلسه ماساژ پروستات در طول چند هفته تا چند ماه برنامه ریزی کنید. در بیشتر موارد، یک جلسه به ندرت کمک کننده است.

ممکن است علائم شما به طور موقت تسکین یابد. این علائم ممکن است ظرف چند ساعت یا چند روز بازگردد. پس از جلسه ماساژ بعدی، علائم ممکن است دوباره ناپدید شوند. همانطور که ماساژ بیشتری دارید، علائم ممکن است دوباره به سرعت قطع شوند. در نهایت، هدف این است که ماساژ، نشانه ها و علائم یک مشکل را به طور کامل، از بین ببرد.

یافته های علمی کنونی درمورد استفاده از ماساژ پروستات برای یک دوره زمانی طولانی به طور گسترده حمایت نمی کند. شما نباید برای مدت طولانی از ماساژ درمانی پروستاتاستفاده کنید.

اگر مشکلات شما پس از چندین هفته ماساژ درمانی حل نشود، پزشک ممکن است نیاز به بررسی گزینه های قوی تر درمانی داشته باشد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید