زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: دیابت.

پیشگیری از دیابت نوع یک با مصرف ویتامین D

کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع یک با ویتامین دی

با مصرف ویتامین D می توانید خطر ابتلا به دیابت نوع 41 را کاهش دهید. بررسی های انجام شده بر روی کودکانی که به دلایل ژنتیکی مستعد ابتلا به دیابت نوع یک هستند نشان می دهد، مصرف میزان ویتامین D کافی سبب کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع یک می شود.

متخصصان علوم پزشکی در این مطالعه دریافتند کودکانی با سطح پایین ویتامین D در بدنشان بیشتر احتمال دارد که پدیده “islet autoimmunity” را در مقایسه با سایر کودکان تجربه کنند.

“islet autoimmunity” فرآیندی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به سلول‌های تولید کننده انسولین در پانکراس حمله می‌کند و موجب ابتلا به دیابت نوع یک می‌شود.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: این اولین مطالعه است که نشان می‌دهد سطح بالاتر ویتامین D به پیشگیری از “islet autoimmunity” کمک می‌کند.

در این بررسی ۸۶۷۶ کودکی که به لحاظ ژنتیکی در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع یک بودند، مورد مطالعه قرار گرفتند. نمونه خون این کودکان برای مدت چهار سال گرفته و از این نمونه‌های خون برای تشخیص سطح ویتامین D و “islet autoimmunity” استفاده شد.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، مجموع ۳۷۶ کودک دچار “islet autoimmunity” شدند که نشان داد سطح بالاتر ویتامین D در دوران کودکی و نوزادی با کاهش احتمال بروز “islet autoimmunity” مرتبط است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید