زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


لامپ مادون قرمز

رپورتاژ آگهی
دسته‌ها: مقالات خواندنی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

لامپ مادون قرمز ساطع کننده پرتو مادون قرمز با طول موج بین هفتصد نانومتر تا یک میکرومتر است و در دسته بندی محصولات روشنایی یک لامپ تخصصی بشمار می آید. طول موج گرمای بوجود آمده در بدن انسان و اجسام هم در همین طول موج قرار می گیرند و در کل طول موجی در حدود یک میکرومتر دارند. اگر بصورت ساده تر بیان کنیم لامپ مادون قرمز ساختاری همانند لامپ رشته ای دارد ، با این تفاوت که برعکس طول موج مرئی و رنگی لامپ رشته ای ، لامپ مادون قرمز ، پرتو نامرئی و فروسرخ ساطع می کند. بطور کلی یک نوع پرتو الکترومغناطیسی وجود دارد و با تغییر طول موج پرتو، ویژگی و خاصیت های آن تغییر می کند که مادون قرمز بخشی از این طیف گستره الکترومغناطیسی است.

لامپ مادون قرمز

کاربرد لامپ مادون قرمز

لامپ مادون قرمز مصارف مختلف درمانی و صنعتی دارد که در اینجا به چند نمونه از کاربرد های آن اشاره خواهیم کرد. پرتو درمانی یکی از روش‌های درمانی جدید است ،که با استفاده از پرتو مادون قرمز و جهت درمان و تسکین درد ناشی از بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود. ترمیم زخم، گرفتگی ماهیچه، و در نهایت و از همه مهم‌تر درمان و بهبود درد از کاربردهایی است که پزشکان استفاده از آن را پیشنهاد می‌کنند . پرتو مادون قرمز ، مانند پرتو لامپ ماوراءبنفش اثر تخریبی برای انسان نخواهد داشت و کاملاً برعکس باعث بهبود گردش اکسیژن خون در بدن می شود و همچنین به بافت ها و سلول ها اجازه می دهد تا اجزاء آسیب دیده را ترمیم کنند. پرتو مادون قرمز می‌تواند بدون اثر تخریبی تا عمق دو تا هفت سانتی متری پوست نفوذ کند. استفاده دیگر لامپ مادون قرمز ، به عنوان جایگزین نور خورشید برای حیوانات است. در بسیاری از فضاهای سرپوشیده نگهداری حیوانات که تابش پرتو خورشید وجود ندارد، از پرتو لامپ مادون قرمز بعنوان جایگزین استفاده می شود. برای مثال کاربرد پرتو لامپ مادون قرمز در مرغداری ها، به عنوان مادر مصنوعی برای جوجه‌های تازه متولد شده است . با توجه به مقرون به صرفه بودن لامپ مادون قرمز‌، در ساعات اولیه پس از تولد جوجه ها برای خشک کردن پرهای آن‌ها و جلوگیری از شیوع بیماری از این لامپ در مرغداری ها استفاده می‌شود.

لامپ مادون قرمز

انواع لامپ مادون قرمز

با وجود صنعتی شدن و پیشرفت تکنولوژی در جوامع، استفاده از پرتو مادون قرمز شکل صنعتی به خود گرفته و کاربرد آن بصورت چشمگیری در حال گسترش است. اثر حرارتی و خواص لامپ مادون قرمز از گذشته برای بدن انسان اهمیت زیادی داشته و همین امر باعث شده تا انواع مختلفی از لامپ مادون قرمز تولید شود. لامپ گازی یکی از اشکال اولیه لامپ مادون قرمز است، که در برخی از سوله ها، انبارها و کارخانجات استفاده می شود. لامپ گازی مادون قرمز حرارت بسیار بالایی دارد و برای جلوگیری از آسیب حرارتی آن به بدن کارگران، باید حداقل 3متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. با پیشرفت تکنولوژی صنعت روشنایی، لامپ مادون قرمز الکتریکی جایگزین لامپ گازی قدیمی شده و تنوع در اشکال آن، لامپی با کارآیی مناسب را در اختیار مصرف کنندگان گذاشته است. برعکس لامپ مادون قرمز گازی، مدل الکتریکی آن می تواند در زمان بسیار کم و با سرعت بسیار زیادی گرمای مورد نیاز را تامین کند. طیف الکترومغناطیسی مادون قرمز می‌تواند مانند یک لیزر منسجم و همچنین به شکل مجموعه‌ای از طیف‌های پراکنده و ناهماهنگ، منتشر شود. بطور کلی، لامپ مادون قرمز هزینه اولیه و راه اندازی زیادی ندارند و از لحاظ اقتصادی کلربرد آن در صنایع و مصارف دیگر، کاملاً به صرفه است.

لامپ مادون قرمز

لامپ مادون قرمز حبابی

ساختار لامپ های مادون قرمز حبابی دقیقاً مشابه به لامپ های رشته ای و التهابی است. در این لامپ از ماده رنگی برای فیلتر کردن سایر طول موج ها استفاده میشود و به این شکل درصد زیادی پرتو مادون قرمز تولید میکند. لامپ مادون قرمز حبابی با وجود ظاهر و شکل معمول و سهولت در استفاده و همچنین عدم نیاز به مدار و ترانس یا راه انداز ها از سوی مصرف کنندگان مورد استقبال قرار گرفته است.

لامپ مادون قرمز

ال ای دی مادون قرمز

در اوایل قرن اخیر و با پیشرفت تکنولوژی صنعت روشنایی و همچنین بوجود آمدن انواع لامپ ال ای دی ، از آن بصورت گسترده ای در مصارف مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. تکنولوژی ال ای دی برای انواع لامپ هایی که تا قبل از آن وجود داشتند، راه حل تازه ای ارائه کرده و لامپ مادون قرمز هم یکی از انواع آن بشمار می رود. لامپ مادون قرمز ال ای دی در توان های مختلف و سایز های متنوعی برای مصارف مختلف توسط کارخانجات روشنایی تولید شده و همچنین سهولت کاربری و استفاده آسان از آن به طراحان این اجازه را می دهد تا در طراحی و فضاهای مختلف از آن استفاده کنند.

لامپ مادون قرمز

درباره نوراکومارت

تجهیزات روشنایی از جمله مواردی است که عموم مردم به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند و در سبد خرید بخش بزرگی از جامعه قرار دارد. نوراکو با هدف تسهیل در تهیه کالای با کیفیت و مقرون به صرفه برای همه افراد جامعه، فعالیت خود را به عنوان فروشگاه تخصصی تجهیزات روشنایی آغاز کرده است. با توجه به گسترش اینترنت و میل هر چه بیشتر افراد به خرید اینترنتی، خلاء حضور یک فروشگاه اینترنتی در زمینه تجهیزات روشنایی احساس می‌شد. نوراکو در تلاش است تا با تامین طیف کاملی از انواع محصولات، بتواند انتخاب اول ایرانیان در زمینه خرید تجهیزات روشنایی و خرید اینترنتی لامپ باشد. نوراکو در حال حاضر با تامین بیش از 500 نوع کالا از تجهیزات روشنایی یکی از غنی‌ترین و بروزترین فروشگاه‌ اینترنتی در حوزه روشنایی محسوب می‌شود. ما در نوراکو امکان خرید اینترنتی و حضوری از معتبرترین و باکیفیت‌ترین برند‌های داخلی و خارجی را برای شما فراهم آورده‌ایم. نوراکو با تکیه بر سابقه 40 ساله خود در بازار روشنایی ایران و پرسنل حرفه ای خود این اطمینان خاطر را برای شما فراهم می‌آورد که با خرید اینترنتی و حضوری تجهیزات روشنایی از این مجموعه بهترین تجربه خرید را خواهید داشت.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید