زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


روش های طبیعی جلوگیری از نفخ

نفخ می تواند عوارض ناخوشاینی برای آقاین و خانمها ایجاد کند و باعث احساس سنگینی و تنبلی و حتی بشود و حتی ممکن است لباس های مورد علاقه شما به تن شما نرود. اگرچه گاهی اوقات جلوگیری از مقداری نفخ، کار دشواری است اما انتخاب هاب سبک زندگی بسیاری وجود دارند که می توانید برای کاهش اثرات نفخ انجام دهید. اگر از نفخ رنج می برید، سعی کنید این تغییرات کوچک را اعمال کنید. مطمئنا شگفت زده خواهید شد که این انتخاب های کوچک، تا چه حد می توانند تفاوت ایجاد کنند.

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

روزتان را با فیبر شروع کنید

برای اینکه روزتان را به بهترین نحو ممکن شروع کنید، غذاهایی را برای صبحانه انتخاب کنید که از یبوست جلوگیری خواهند کرد، چون یبوست باعث می شود که احساس نفخ کنید. گزینه های پر فیبر، بهترین هستند؛ مانند غلات صبحانه کامل یا جوی پرک. اگر بتوانید از مقداری بذر کتان نیز استفاده کنید، احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

از غذای تند اجتناب کنید

غذای تند با آنکه لذیذ است اما اغلب باعث نفخ می شود. بجای گزینه های تندی مانند پودر چیلی و سس های تند که با آزاد کردن اسید معده باعث نفخ خواهند شد، سعی کنید غذای تان را با گیاهان تازه و خوش طعمی مانند رزماری، شوید، ترخون، ریحان یا مریم گلی طعم دار کنید.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

از شکر ساختگی (تقلبی) اجتناب کنید

اگرچه جایگزین های شکر می توانند به شما کمک کنند از شکر واقعی اجتناب کنید اما آنها برای شما مفید نیستند و می توانند باعث نفخ شوند. برخی از بزرگترین باعث و بانی های نفخ، آدامس های بدون قند و نوشابه های رژیمی هستند، بنابراین بجای آنها از گزینه های طبیعی تر استفاده کنید.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

لوبیاها را بدرستی آماده کنید

اگرچه لوبیاها واقعا برای شما مفید هستند اما باعث آزاد شدن مقدار زیادی گاز در سیستم شما می شوند. این مقدار گاز باعث می شود که فورا احساس نفخ کنید. بمنظور کاهش مقدار گاز تولید شده توسط لوبیاها، لوبیاهای خشک را قبل از پختن یک شب در آب بخیسانید. اگر خودتان لوبیاها را نمی پزید، ممکن است لازم باشد از مکمل بدون نیاز به نسخه بینو که حاوی آنزیم های گوارشی است، استفاده نمایید.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

بیشتر آب بنوشید

یک بدن کاملا هیدراته به احتمال کمتری دچار نفخ می شود. بنابراین سعی کنید مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید. یک بزرگسال متوسط به حدود ۸ لیوان آب یا تقریبا ۶۴ اونس آب نیاز دارد. با این حال بسته به وزن و سایر ملاحظات ممکن است به مقدار آب بیشتری نیاز داشته باشید.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

پتاسیم دریافتی تان را افزایش دهید

آیا می دانستید که پتاسیم، سطوح سدیم بالا را خنثی می کند؟ سدیم بیش از حد در سیستم بدن شما باعث ایجاد نفخ می شود بنابراین برای کاهش نفخ از مواد غذایی غنی از پتاسیم مانند موز، سیب زمینی و اسفناج استفاده کنید.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

ورزش کنید

اگر نفخ دارید، با ورزش کردن احساس بهتری پیدا خواهید کرد. با حرکت دادن بدنتان، هوا می تواند از دستگاه گوارش شما خارج شود، بنابراین فشار ناشی از آن از بین می رود و شما کمتر احساس نفخ خواهید کرد. بعلاوه، بالا رفتن ضربان قلب تان به بهبود روند گوارش کمک می کند و بنابراین از ایجادگاز و یبوست جلوگیری خواهد کرد.

 

راه های طبیعی جلوگیری از نفخ

آدامس نجوید

جویدن آدامس ممکن است بی ضرر به نظر برسد اما وقتی شما آدامس می جوید، مقداری هوا می بلعید. تمام آن هوا در معده شما جمع می شود و باعث بروز نفخ می گردد. بجای جویدن آدامس از نعناع برای خوشبو کردن دهانتان استفاده کنید.

شما برای جلوگیری از نفخ از چه درمان های طبیعی استفاده می کنید؟ ایده های تان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


همچنین بخوانید :

کدام غذاها نفخ آور هستند؟

روش جلوگیری از نفخ و دل پیچه

این میوه و سبزیجات باعث نفخ می شوند

 

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید