زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: قلب و عروق.

 روش برای افزایش اکسیژن در خون به صورت طبیعی

چطور اکسیژن خون را بیشتر کنیم؟

روش زیاد کردن اکسیژن بدن

سلول های بدن در یک زمان و بیشتر از چند دقیقه نمی توانند اکسیژن ذخیره کنند. بدن باید به صورت مداوم اکسیژن را از محیط اطراف وارد بدن کند. برای افزایش اکسیژن خون به صورت طبیعی راه هایی وجود دارد. شما می تونید از کم شدن سطح اکسیژن جلوگیری کنید و سلامت خود را تقویت کنید.

ورزش و تمرین

در طول ورزش، سطح اکسیژن به دلیل پاسخ فیزیولوژیکی بدن که تحت کنترل مغز است، افزایش پیدا میکند. مغز حرام یا Medulla میزان تنفس را در طی فعالیت های زیادی کنترل میکند، از جمله در طی خواب، ورزش کردن و غذا خوردن.

در طی ورزش، سلول ها سریعتر از حالت استراحت، اکسیژن را می سوزانند. همانطور کهسطح دی اکسید کربن افزایش می یابد، مغز میزان تنفس بدن را افزایش می دهد تااکسیژن بیشتری را برای سلول ها تامین و به آنها منتقل کند.

مصرف آنتی اکسیدان ها

خوردن آنتی اکسیدان ها به بدن اجازه می دهد از اکسیژن به طور موثرتری استفاده کند تا به مقدار مناسب وارد جریان خون شود.

آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین A، ویتامین C، ویتامین E و کوآنزیم Q10 می باشند. به گفته دکتر بن کیم، یک متخصص پوست در انتاریو کانادا، نمونه هایی از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان عبارتند از بلوبری، کران بری، لوبیای قرمز، قلب آرتیشو، توت فرنگی، آلو و توت سیاه.

دریافت هوای تازه

مونوکسید کربن و فلوراید در مقدار اکسیژنی که به بدن وارد و به جریان خون منتقل می شود، تداخل ایجاد می کنند.

هر زمان که امکان پذیر است، به خصوص در مناطقی که گاز های منتشره از کارخانجات، خودروها و سایر مواد شیمیایی وجود ندارد، هوای تازه تنفس کنید.

مصرف اسیدهای چرب ضروری

اسیدهای چرب ضروری مانند ویتامین E، آن مقدار اکسیژنی را که هموگلوبین در جریان خون میتواند حمل کند، افزایش می دهد. بدن نمی تواند اسیدهای چرب ضروری مثل اسید لینولنیک و اسید آلفا لینولنیک تولید کند، بنابراین شما باید غذاهای حاوی این مواد غذایی را مصرف کنید.

بنیاد جورج ماتلجان گزارش می دهد که روغن آفتابگردان، روغن کلزا، روغن آفتابگردان و روغن گلرنگ حاوی اسید لینولنیک است. منابع خوب اسید آلفا لینولنیک عبارتند از لوبیای سویا، گردو و دانه کتان.

مطالعه کنید » نحوه درمان قند خون پایین و علائم قند خون بالا

تنفس درست و مناسب

دانشگاه میسوری، کانزاس سیتی گزارش می دهد که تنفس نامناسب ممکن است میزان اکسیژن خون را 20 درصد کاهش دهد. تنفس از طریق دهان نیز میزان اکسیژن حمل شده در جریان خون را کاهش می دهد.

با انجام تمرینات تنفس عمیق، سطح اکسیژن خون خود را بهبود ببخشید. این تمرینات انرژی را افزایش می دهد، ریه ها را تمیز می کند و مقدار اکسیژن را در خون افزایش می دهد.

از مواد مخدر و الکل دوری کنید.

الکل و مواد مخدر به وسیله فرایندی به نام اکسیداتیو که برای متابولیسم و حذف این مواد از بدن استفاده می شود، بر میزان اکسیژن خون تاثیر می گذارند. از نوشیدن الکل و یا استفاده از مواد مخدر به منظور جلوگیری از اثرات مضر آنها بر بافت ها و اندام های خود، اجتناب کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید