زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


ماساژ پروستات

نحوه ماساژ دادن پروستات با انگشت
دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: بازنشر.

ماساژ پروستات مردان

ماساژ پروستات در مردان باعث می شود که سریع تر به اوج لذت جنسی برسند. در این مطلب آموزش اصولی ماساژ پروستات که در نقطه ای از مقعد قرار گرفته است را به شما آموزش می دهیم.


ماساژ پروستات در مردان + آموزش مزایا و معایب

پروستات یکی از غده‌های بدن مردان است که دور تا دور مثانه را احاطه کرده و وظایف مختلفی بر عهده دارد. یکی از وظایف غده پروستات تولید مواد موجود در ماده منی است.

به مالیدن و تحریک کردن این غده کاربردی در بدن، ماساژ پروستات می‌گویند. ماساژ پروستات در مردان هم کاربرد پزشکی دارد و هم لذت جنسی به دنبال خواهد داشت.

همچنین بخوانید: ماساژ پروستات برای درمان

نحوه ماساژ پروستات در مردان

نحوه صحیح ماساژ پروستات بسیار مهم بوده و بی احتیاطی در انجام این ماساژ، ممکن است به سلامت بدن شما آسیب برساند.

روش انجام ماساژ پروستات را در پنج مرحله توضیح می‌دهیم. در صورتی که هرکدام از این پنج مرحله را انجام ندهید ماساژ شما نقص خواهد داشت و ممکن است نتیجه خوبی به همراه نداشته باشد.

ماساژ پروستات مردان

  1. تمیز کنید

اولین مرحله اطمینان از پاکیزگی است. درصورتی که از وسایل خاصی برای این ماساژ استفاده می‌کنید، مطمئن شوید این وسائل تمیز و ضد عفونی هستند.

ورود اشیا خارجی کثیف به ناحیه مقعد اصلاً عواقب خوبی به همراه ندارد و آسیب‌های زیادی را می‌تواند به همراه داشته باشد. ناحیه مقعد نیز تا حد ممکن باید تمیز باشد.

برای انجام این کار می‌توانید از آب ولرم استفاده کنید تا داخل روده ها را تخلیه شوند. همچنین استفاده از صابون برای شستن سطح بیرونی بسیار مهم است.

  1. حالت مناسب بگیرید

حالت مناسب بدن در هنگام ماساژ پروستات بسیار مهم است. حالت‌های دراز کش به کمر با پا‌های باز و بالش زیر باسن و همچنین دمر خوابیدن برای انجام این ماساژ مناسب هستند.

البته این حالت‌ها متناسب با شرایط فیزیکی بدن شما مشخص می‌شوند. در کل سعی کنید یک پوزیشن راحت و آرام در نظر بگیرید. در حین ماساژ هیچ کدام از اندام‌های شما نباید تحت فشار قرار بگیرند.

  1. سطح را لیز کنید

برای ماساژ پروستات، انگشت یا ماساژور باید از ناحیه مقعد وارد روده شود و به آرامی غده پروستات مالیده شود. این کار بدون لیز کردن سطح پوست و ابراز‌های ماساژ امکان پذیر نیست و تنها یک تجربه دردآور خواهد بود.

بهترین راه برای لیز کردن بخش مورد نیاز برای ماساژ، استفاده از ژل‌های لوبریکانت است. این ژل‌ها که در اصل برای معاینات واژینال استفاده می‌شود، در آب حل می‌شوند و آسیبی به بافت داخلی مقعد و روده وارد نمی‌کنند. برای تهیه این نوع ژل می‌توانید به داروخانه‌ها مراجعه کنید.

  1. دست به کار شوید

ورود ناگهانی شی خارجی به مقعد اصلاً خوشایند نیست. برای شروع به انجام عملیات ماساژ باید بدن را آماده کنید. آماده سازی قبل ماساژ پروستات، بعد از تمیز کردن و استفاده از ژل لوبریکانت انجام می‌شود.

با انجام حرکات دورانی انگشت در ناحیه مقعد، بدن آماده پذیرش شیء خارجی خواهد شد. این حرکات باید به آرامی انجام شوند و مرحله به مرحله پیش روند. انگشت دست بهترین ابزار برای انجام این مرحله است.

  1. ماساژ را شروع کنید

پس از اینکه بدن آماده شروع ماساژ می‌شود، وقت شروع عملیات است. شما می‌توانید با استفاده از ابراز‌های جنسی (Sex Toys)، انگشتان یا ماساژور‌های برقی و غیر برقی غده پروستات را به آرامی ماساژ دهید.

برای رسیدن به نقطه‌ای که غده پروستات قرار دارد، چند سانتی متر از ابزار ماساژ باید وارد مقعد شود. همسرتان نیز می‌تواند در این کار به شما کمک کند. برای پیدا کردن جای دقیق غده پروستات به تصاویر دقت کنید.

نکته قابل توجه این است که هیچ فشاری نباید دخیل باشد و عقب و جلو کردن ابزار است که ماساژ را لذت بخش می‌کند.


مزایا

  • درمان غده پروستات و بهبود بخشیدن به عملکرد آن
  • درمان اختلال نعوظ و سفتی آلت مردان
  • تمیز کردن کانال پروستات
  • ارضا بدون نعوظ و سفتی آلت تناسلی
  • از بین بردن لخته‌های مایع موجود در سیستم تولید مثل و در نتیجه درمان انزال دردناک

نکته مهم: جامعه پزشکی هنوز نظرات قطعی در این باره اعلام نکرده‌ است و برخی بر این باورند که مزایای ماساژ پروستات تنها به صورت موردی بوده است و ممکن است برای همگان این مزایا وجود نداشته باشد.

معایب

جامعه پزشکی حمایت چندانی از این نوع ماساژ نمی‌کند. با این حال، هنوز مشکل بسیار جدی‌ برای ماساژ پروستات بیان نشده است.

فراموش نکنید که بافت این قسمت بسیار حساس است؛ به همین سبب استفاده از روش‌های غیر اصولی می‌تواند باعث آسیب به دستگاه تناسلی شما شود.

در نتیجه پیش از اقدام به این کار، باید با روش صحیح انجام آن آشنا شوید. همچنین برای انجام ماساژ پروستات حتما بهداشت را رعایت کنید، در غیر این صورت باید منتظر عفونت و انواع بیماری‌های دیگر باشید.

همچنین بخوانید: دوش مقعدی چیست و چه کاربردی دارد؟
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید