زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: داروها.

لیورگل

پاکسازی کبد با لیورگل

نحوه مصرف لیورگل و عوارض آن

داروی لیورگل چیست؟ طریقه مصرف لیورگل چگونه است؟ چرا بدنسازان باید لیورگل مصرف کنند؟ در این مطلب اطلاعاتی در مورد لیورگل را گرداوری کرده ایم که حتما پاسخ سوالهایتان را پیدا می کنید.

خواص داروئی و عوارض جانبی قرص لیورگل :

قرص ليورگل تهيه شده از عصاره گياهي خارمريم (سيلي مارين) از طريق تحريك سنتز پروتئين ريبوزومال باعث افزايش قدرت نوسازي سلولهاي كبدي شده لذا يك درمان كمكي كاملاً موثر برای مسمومیتهای کبدی، هپاتیت ها، جلوگیری از پیشرفت سیروز کبدی و بخصوص کبد چرب خواهد بود٠ اين دارو فاقد هر گونه عارضه جانبی خواهد بود و تنها در معدودی از موارد می تواند منجر به بروز اثرات ملینی کاملاً ملایمی می گردد. این دارو لازم است سه نوبت در روز و در هر بار یک قرص ۱۴۰ میلی گرمی یا دو قرص ۷۰ میلی گرمی مصرف گردد٠ مدت زمان مصرف دارو بخصوص در کبد چرب تا سه ماه قابل توصیه است.

كبــد مهمترین كارخانه‌ی شیمیایی بدن است. این عضو با تولید صفرا كمك به هضم چربی‌ها نموده و بسیاری از سموم را ازروده‌ها دفع می‌كند. قدرت كبد برای انجام این اعمال مهم، اغلب تحت تاثیر مواد متعددی كه روزانه انسان در معرض آنها قرار می‌گیرد به خطر می‌‌افتد.
غذاها و بعضی از گیاهان داروئی می‌توانند سلول‌های كبدی را در مقابل این ضایعات محافظت نموده و به نقش كبد به عنوان مهمترین عضو سم زادی بدن در این امر كمك نمایند. به علت نقش بسیار مهم كبد در اعمال بدن، پیشگیری و درمان بیماری‌های آن ضرورت تام دارد.
آسیب كبد كه به دنبال تخریب سلولی ناشی از فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه ناشی از تحریك سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود ممكن است به مدت 20-10 سال به صورت نهفته فعال بوده و تا زمان بروز سیروز كبدی هیچگونه علامت و نشانه‌ای از خود ظاهر نسازد. این مدت طولانی، فرصت مناسبی برای درمان بیمار، توسط داروهای گیاهی و درنتیجه كنترل بیماری و پیشگیری از آسیب جدی به كبد به شمار می‌رود.

 

کبد

استفاده از لیورگل برای کبد

بیش از 2000 سال است كه از گیاه خار مریم( Silybum marianum ) در درمان پشتیبان بیماری‌های كبدی و اختلالات كیسه صفرا استفاده می‌گردد.این درحالی است كه امروزه جدای از پیشینه‌ی تاریخی این گیاه به عنوان داروی محافظ كبدی، اثرات سودمند دیگرش در درمان بیماری‌‌های سایر اعضاء نیز شناسایی شده است.
میوه‌ گیاه خار مریم دارای فلاونوئید‌های گیاهی مهمی همچون سیلی بین، سیلی كریستین و سیلی دیانین است كه در مجموع سیلی مارین نامیده می‌شوند و همگی دارای اثرات محافظت كننده‌ی كبدی می‌باشند.
این خاصیت، در واقع به معنای افزایش مقاومت یاخته‌های كبدی در مقابل آسیب‌های سمی می‌باشد. از مهمترین اثرات این گیاه می‌توان اثرات آنتی اكسیدانی مستقیم، مهار پراكسیداسیون چربی‌ها، بازسازی ذخایر گلوتاتیون درون یاخته‌ای و افزایش سوپراكسیددیسموتاز را نام برد.
از طرف دیگر سیلی مارین، فعالیت آنزیم RNA پلیمراز را در هسته‌ی سلولی افزایش داده و با تحریك سنتز پروتئین‌های ریبوزومال در یاخته‌‌های كبدی، تسریع سرعت بازسازی سلول‌ها را موجب می‌شود و با كاهش فعالیت فاكتورهای نكروز دهنده‌ی توموری، تثبیت غشای ماست سل ، مهار فرآیند التهابی و اثرات ضد فیبروتیك به روند بازسازی بافت كبد كمك شایانی می‌نماید. نقش سیلی مارین در درمان سیروز نیز با توجه به خواص فارماكولوژیكی همچون مهار مسیر لیپواكسی ژناز ۵، مهار تولید لوكوترین B4 ، خواص پاكسازی رادیكال‌های آزاد و مهار فعالیت فاكتور نسخه برداری NF-Kappa B قابل توجیه می‌باشد.
درمان بیماری‌های كبدی مثل سیروز، كبد چرب و هپاتیت مزمن همواره ازمشكلات پیش روی پزشكان می‌باشد. كارآئی داروهای موثر در درمان اختلالات كبدی نظیر اینترفرون، كورتیكو استرئیدها و … هر چند مناسب است اما در بسیاری از موارد، متناقض عمل كرده و عوارض مصرف آنها عامل بازدارنده‌ای برای تجویزشان می‌شود.
درسال‌های اخیر محققین به صورت گسترده‌ای به مطالعه‌ی داروهای گیاهی به عنوان جایگزینی برای درمان‌‌های شیمیائی پرداخته‌اند. در مطالعه‌ای كه در سال 2004 در بین بیماران هپاتیت C مزمن در آمریكا انجام شد، شایع ‌ترین داروی گیاهی مورد استفاده‌ی این بیماران سیلی مارین گزارش شده است. در مطالعه‌ای كه در فنلاند انجام گرفت، پس از گذشت ۴ هفته از مصرف داروی سیلی مارین در بیماران، مقادیر آنزیم‌های AST و ALT كاهش قابل ملاحظه‌ای داشت و در مطالعات بافت شناسی هم، روند ترمیمی یاخته‌ای كاملا مشخصی ، دیده شد. درمطالعات حیوانی نیز، سیلی‌مارین در مقابل سموم مختلف كبدی ناشی از داروهای هپاتو توكسیك، اثرات محافظتی خود را برروی یاخته‌‌های این بافت نشان داده است.
شركت داروسازی گل داروهمگام با پیشرفت صنعت داروسازی، با تكیه بر شواهد موجود و مستندات و با استفاده از تجربیات چند ساله‌ی اساتید داروسازی داخلی و خارجی، قرص لیورگل 70 و 140 میلی گرمی را كه محتوی عصاره‌ی گیاه خارمریم است را فرموله كرده و پس از انجام تحقیقات به كلینیك عرضه نموه است.
قرص لیـورگل با دارابودن مواد موثره‌ی سیلی مارین، در درمان مسمومیت‌های كبدی، هپاتیت‌های حاد و مزمن Cو B، سیروز كبدی و كبد چرب موثر می‌باشد.
مقدار مصرف لیورگل : ۳ نوبت در روز و در هر نوبت یك قرص 140 میلی گرمی و یا دو قرص 70 میلی گرمی لیورگل همراه با آب میل شود. جهت مروری جامع‌تر بر گیاه داروئی خارمریم( سیلی مارین)،كتاب یك كلید برای هزار قفل ( A key for the thousand lock ) كه از طرف جمعی از محققین دانشگاهی تهیه شده است، معرفی می‌گردد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید