زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مقالات خواندنی. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

برای شروع آشنایی با تاثیر درمان اوتیسم با نوروفیدبک بهتر است ابتدا با بیماری اوتیسم بیش تر آشنا شویم و ببینیم دقیقا اوتیسم چیست و چه علائمی دارد ؟

اوتیسم یا خود درماندگی نوعی اختلال رشدی است که در سه سال اول زندگی کودک نمایان می شود . در واقع این بیماری نوعی اشکال در کارکرد مغز است . اوتیسم با تاثیر روی مغز کودک، او را در رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن دچار مشکل می شود . به کسانی که این اختلال را دارند اوتیستیک یا خود درمانده گفته می شود . در این اختلال عموما فرد رفتارهای ارتباطی و کلامی غیر طبیعی دارد . اوتیسم، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای این کودکان دشوار می کند . در یک جمله می توان گفت هسته مرکزی مشکلات در اوتیسم، اختلال در ارتباط است .

درمان اوتیسم با نوروفیدبک

علائم اوتیسم

  • ناتوانی در برقراری ارتباط اجتماعی
  • پاسخ های غیر معمول به افراد
  • دل بستگی به اشیاء
  • حساسیت به نور و صدا
  • خود آزاری و پرخاشگری
  • رفتارهای تکراری
  • حالات و حرکات غیر عادی بدن و صورت
  • پرهیز از برقراری ارتباط چشمی

درمان اوتیسم با نوروفیدبک

درمان اوتیسم با نوروفیدبک

هر چند درمان قطعی ای برای مبتلایان به اوتیسم پیدا نشده است، اما استفاده از درمان های مناسب و توانبخشی به این کودکان در بازه طولانی مدت می تواند به بهبود علائم این اختلال کمک کند .

نوروفیدبک با تغییر فعالیت مغزی منجر به تغییر رفتار در فرد مبتلا به اوتیسم می شود . این روش یک درمانی ایمن است که موجب رشد و تغییر در سلول های مغزی خواهد شد . بر اساس نتایج به دست آمده از پژوهش ها، اثر درمان نوروفیدبک در عملکرد اجرایی برای کودکان اوتیسمی بسیار بالا بوده است . کیفیت زندگی آن ها و خانواده شان را بهبود می دهد . به علاوه نه تنها عملکر سطح قشر مغز را بهبود می بخشد، بکله فرد خود کنترلی را هم یاد می گیرد و نتایج ماندگاری را به دنبال دارد .

درمان اوتیسم با نوروفیدبک 

آیا درمان از طریق نوروفیدبک عوارض و خطراتی به همراه دارد ؟

چون در نوروفیدبک از منابع خود مغز استفاده می شود و هیچ تحریک مصنوعی در این روش درمانی وجود ندارد، درمان از این طریق فقط به صورت یادگیری است و هیچ خطری برای بیمار ندارد . در واقع در طول چندین سال گذشته که از نوروفیدبک برای درمان استفاده شده است، تاکنون گزارشی مبنی بر آسیب دیدگی بیماران وجود نداشته است .

سخن پایانی

جهت برقراری ارتباط و دریافت مشاوره از متخصص اعصاب و روان دکتر فرامرز ذاکری به لینک درج شده مراجعه نمایید .

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید