زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


عینک بلوکات چیست؟ دلیل استفاده از عینک بلوکات چیست؟

در طول روز مدت زیادی از کامپیوتر و گوشی های هوشمند استفاده می کنید؟ آیا در هنگام استفاده طولانی مدت از کامپیوتر دچار سردرد، خستگی و آبریزش چشم می شوید؟

دلیل چیست؟

نورهایی که به چشم شما می رسند از سه رنگ اصلی قرمز، زرد و آبی تشکیل شده است.  طول موج متعلق به رنگ آبی برای چشم مضر بوده و باعث خستگی چشم شما می شود.

بطور دقیق تر می توان اینگونه بیان کرد که وقتی نور های آبی به چشم می رسند جلوی شبکیه چشم جمع شده و فشار زیادی به چشم وارد می کنند که این فشار باعث ایجاد سردرد و خستگی چشم می شود.

 

راه حل چیست؟

عینک بلوکات از عبور دادن نور آبی که بیشتر از لوازم الکترونیکی مانند کامپیوتر، گوشی های هوشمند و تلویزیون ساطع می‌شود جلوگیری کرده و با این عمل از خستگی، آبریزش و ضعیفی چشم پیشگیری می نماید. چلوگیری از ایجاد سردرد و خواب آلودگی از دیگر خواص استفاده از عینک های بلوکات مخصوص کامپیوتر می باشد.

 

شیوه ی عملکرد چگونه است؟

عدسی های بلوکات با ایجاد فیلتر در برابر عبور طیف های نور آبی از رسیدن این نور آبی به چشم شما جلوگیری کرده و به این صورت نور های آبی به چشم شما نرسیده و از ایجاد عواملی که در بالا به آن اشاره شد پیشگیری می شود.

عینک بلوکات

 

عینک بلوکات چیست؟

عملکرد عینک های بلوکات به صورت کاهش اثرات نورآبی میباشد.عینک های بلوکات به طور متوسط ۵۰٪-۳۵٪نورآبی Blue Light باطول موج بین۴۲۰nmتا۴۵۰nm را جذب میکند.

این عینک بلوکات ۱۰۰٪ نور اولتراویولهUltraviolet راجذب میکند. نگاه کردن طولانی به صفحه مانیتورکامپیوتر،گوشی موبایل،تلویزیون به چشم ها آسیب میزند.این اسیب براثر نورابی موجب خشکی چشم Dry Eyeنیز میشود. به طور کلی نگاه کردن به صفحه موبایل،تلویزیون،لب تاپ.تبلت و مانند اینها به علت نورابی باعث صدمه به چشم شده واین وسایل تهدیدی برای سلامتی چشم هستند.

بنابراین برای محافظت چشم ها در برابر این آسیب ها توصیه به استفاده از عینک های بافیلتر نور آبی Blue Light میشود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید