زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


کلیتوریسم چیست و کجاست؟

تحریک کلیتوریس
دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: بازنشر.

چگونه کلیتوریس را تحریک کنیم؟

حتماً شما هم دوست دارید در رابطه جنسی که با همسرتان دارید بهترین لذت را برای او و خود رقم بزنید. کلیتوریس یکی از نقاط بسیار حساس زن برای رسیدن به لذت جنسی است که با تحریک همزمان کلیتوریس و نقطه جی حتماً همسرتان می تواند به اوج لذت جنسی برسد.

در اینجا ما شما را با نحوه تحریک کلیتوریس آشنا خواهیم کرد.

این مطلب صرفا جنبه علمی دارد و مخصوص افراد متاهل است.


چوچول یا کلیتوریس ( Clitoris )

گاهی پیدا کردن چوچول (کلیتوریس ( Clitoris ) ) برای خود زن یا فردی که در حال آمیزش با اوست مشکل است زیرا گاه کاملا در جوف لبهای بزرگ فَرج پوشیده شده و به اصطلاح در زیر سقف ان مخفی است ( البته در هر حال نوک ان تا حدی بیرون است ) .

چوچول در جریان تحریکات جنسی بزرگ می شود و بافت آن از همان بافت عمامه چول مردان است. ضمنا فقط ۴% از کل جسم چوچول در خارج از بدن زن قرار دارد بنابراین نسبت به آلت مرد کوچکتر می نماید و دارای لوله مدور هم نیست و فقط به در آمیزش لذت جنسی را بیشتر می کند و در هنگام تحریک زن پر از خون می شود و حالت سفتی به خود می گیرد.

ضمنا هیچ عضو جنسی در مردان به حساسیت چوچول وجود ندارد. چوچول توسط کلاهکی ( Clitoris hood ) پوشیده می شود.


نقش کلیتوریس(چوچول) در لذت جنسی

بعد از انکه دانستیم آناتومی دستگاه تناسلی زنان به چه شکل است باید به نقش آن در لذت جنسی زنان هم بپردازیم. برای زنان ارگاسم بیشتر در این ناحیه اتفاق می افتد که همان ناحیه کلیتوریس و مجاری ادرار است.

این بخش از آلت تناسلی منبع اصلی لذت جنسی در خانم ها است. مناطق تحریک جنسی در بدن محل هایی هستند که در صورت برانگیخته شدن موجب تحریک می شوند. این مناطق می توانند شامل ناحیه تناسلی، نوک پستان، گردن یا هر جای دیگر باشند. حساس ترین ناحیه محرک جنسی خانم ها، همین منطقه است.

با تحریک یک ناحیه حساس، پاسخ های فیزیکی جنسی به راه میفتند. تحریک این ناحیه هم با دخول و هم از طریق لمس اتفاق می افتد. اوج لذت جنسی در رابطه جنسی نیست و تحریک مستقیم این ناحیه برای رسیدن به ارگاسم لازم است.

همچنین بخوانید: روش های ارضاکردن مردان بدون دخول

آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زنان

در جواب به این پرسش که تفاوت اندام تناسلی زن و دختر چیست باید گفت که دخترها به این دلیل که تا کنون رابطه جنسی نداشته اند، بیشتر بخش های خروجی واژن با لایه ای به نام پرده بکارت که به اندازه ۱ تا ۲ میلی متر ضخامت دارد، پوشانده شده است.

این پرده در پس لب های کوچک مهبل قرارداشته و باعث پوشاندن دهانه مهبل می شود. البته منافذی جهت خروج خون قاعدگی در بکارت وجود دارد.

در واقع تشخیص باکره بودن یا نبودن، دختر یا زن بودن از طریق پرده بکارت امکان پذیر است. چرا که اغلب با اولین ورود آلت مرد به داخل واژن بکارت برای همیشه پاره می شود.

می دانید اندام تناسلی خارجی زنان لب دارد؟!

لبهای بزرگ اصطلاحا به چین خوردگی های خارجی مهبل گفته می شود که تنها چین خوردگی پوستی هستند که از کناره واژن بطرف عقب کشیده میشوند. لبهای بزرگ در یک برجستگی که توسط کلیتوریس ایجاد می شود، به یکدیگر مربوط میگردند و دوباره در عقب سوراخ مهبل با هم یکی می شوند.

هر دو سطح هر یک از این چینها توسط پوست پوشیده می شوند. این برجستگی ها که توسط پوست پوشیده می شوند دارای غدد عرق هستند که طبیعتا می تواند دلیلی برای آن باشد که این ناحیه هم به مانند دیگر مناطق که دارای این شاخصه هستند دچار عفونت پیاز مو و سایر اختلالات پوستی بشود.

نقش لبهای کوچک چیست؟

در ادامه چین خوردگی داخلی لب های بزرگ، دو چین خوردگی دیگر وجود دارد که به آن ها اصطلاحا لب های کوچک گفته می شود. واضحا این لب های بسیار کوچک نیستند اما این نامگذاری به علت نسبت میان اندازه ی لب های بزرگ و کوچک است.

در بر خی از زنان حتی ممکن است این عضو به حدی بزرگ باشد که روی لب های بزرگ را هم بپوشاند. لبهای کوچک نه تنها از نظر اندازه متغیرند؛ بلکه از لحاظ بافت و رنگ نیز متغیر می باشند. از بافت نسبتا نرم تا بافت چروکیده و از رنگ صورتی روشن تا قهوه ای سیاه تغیر می کنند.


تحریک کلیتوریس

برای تحریک کلیتوریس باید اصولی را رعایت بکنید تا بیشترین بازدهی را برای طرف مقابل شما داشته باشد و از این رو این اصول نیازمند رعایت نکات بسیار ساده ای هستند که در ادامه به آن می پردازیم.

بخاطر داشته باشید که بیشترین تعداد اعصاب حسی در منطقه اطراف کلیتوریس و لبه جلویی منطقه شرمگاهی جمع شده است.

  • سعی کنید کلیتوریس را با نوازش ملایم، تحریک کنید.
  • نقطه جی را پیداکنید: تحریک این نقطه می‌تواند باعث رسیدن زنان به اوج لذت جنسی شود.

نقطه جی معمولا در منطقه جلویی دیواره واژن بین ورودی و گلوگاه آن قرار دارد. شما می‌توانید از انگشتان خود برای تحریک منطقه جلویی واژن استفاده کنید و در حین رابطه جنسی بهترین راه برای تحریک نقطه جی وارد کردن آلت تناسلی از پشت می‌باشد. اگر نقطه جی‌  و کلیتوریس همزمان با هم تحریک شوند، همسر شما حتما به اوج لذت جنسی خواهد رسید.


همچنین بخوانید: رابطه جنسی در دوران قاعدگی
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید