زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


شاید مجبور شده اید جسمی سنگین را از روی زمین بلند کنید. یا در باشگاه وزنه ای سنگین را بلند کرده اید. یا اینکه بچه دو ساله تان را با یک دست از روی زمین بلند کرده اید. حال دچار بدن درد شده اید. در این موقع چه باید کرد؟این لوسیون ماساژ خانگی، یک درمان آرامش‌بخش است که عضلات خسته و دردناک،کرامپ‌های قاعدگی، پسوریازیس، درد آرتریت، شینگلز، درد عصبی و غیره را تسکین می‌دهد.

خواص و تاثیرات لوسیون های گرم‌کننده‌ عضلات!

اکثر مواد بکار رفته در این دستور، در حال حاضر در آشپزخانه‌ی شما وجود دارند.

 

نحوه ساخت لوسیون گرم کننده برای گرم کردن عضلات

پودر فلفل هندی :

حاوی کپسایسین است که مقدار ماده‌ی P – یک انتقال دهنده‌ی شیمیایی درد در بدن – را کاهش می‌دهد. بدیهی است که درد، چیز خوبی است زیرا آن، روش بدن ما برای اعلام آن است که باید از سرعت‌مان بکاهیم و برای التیام یافتن به بدن‌مان فرصت دهیم اما فکر می‌کنم بهتر باشد که پس از دریافت پیغام، سیگنال درد را خاموش کنیم. فلفل هندی همچنین، گردش خون را افزایش می‌دهد و جریان خون به ناحیه‌ی آسیب‌دیده را بیشتر می‌کند که این امر به روند بهبودی سرعت می‌بخشد.

 

نحوه ساخت لوسیون گرم کننده برای گرم کردن عضلات

پودر ریشه‌ی زنجبیل :

یک مطالعه که در موسسه‌ی فارماکولوژی و سم‌شناسی در میلان ایتالیا انجام شد، نشان می‌دهد که ریشه‌ی زنجبیل می‌تواند به عنوان یک ماده‌یضدالتهابی موضعی موثر باشد. نتایج این مطالعه که در نسخه‌ی ۲۰۰۷ از مجله‌ی Planta Medica منتشر شد، نشان داد که عصاره‌ی ریشه‌ی زنجبیل به شکل خمیر، التهاب را در موش‌ها کاهش داد و پتانسیل نفوذ به پوست انسان را داشت. پائولا مینگتی و همکارانش که نویسندگان این مطالعه بودند، نتیجه‌گیری کردند که استفاده‌ی موضعی از عصاره‌ی ریشه‌ي زنجبیل می تواند تورم و درد را در انسان‌ها نیز بهبود ببخشد.

 

نحوه ساخت لوسیون گرم کننده برای گرم کردن عضلات

روغن‌های ضروری:

روغن نعناع فلفلی، یک شل‌کننده‌ی عضله و ضددرد طبیعی است. در حالی که روغن میخک حاوی اژنول است که آن هم یک مُسکن می‌باشد. به همین ترتیب، اُکالیپتوس مدت‌هاست که برای تسکین عضلات دردناک به‌کار می‌رود.

 • ۱۰ قطره روغن ضروری اُکالیپتوس
 • ۵ قطره روغن ضروری میخک
 • روغن نارگیل و کره کاکائو  به عنوان یک پایه برای ترکیب شما عمل می‌کنند. عدم استفاده از آب در این دستور، ماندگاری این لوسیون را به‌طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 • پیکان ریشه/ نشاسته‌ی ذرت غیر GMO – از آنجا که این دستور بر پایه‌ی روغن است، ترجیح می دهیم برای کاهش بافت چربی از پیکان ریشه استفاده کنیم.

 

نحوه ساخت لوسیون گرم کننده برای گرم کردن عضلات

چگونه یک لوسیون گرم کننده برای عضلات دردناک بسازید؟

مواد لازم:

 • حدود نصف فنجان روغن نارگیل
 • یک و یک چهارم فنجان کره کاکائو بسته‌بندی، ریز رنده‌شده
 • دو قاشق غذاخوری پودر فلفل هندی
 • دو قاشق چایخوری پودر زنجبیل
 • پانزده قطره روغن نعناع فلفلی
 • پانرده قطه روغن اُکالیپتوس
 • هشت قطره روغن میخک
 • یک قاشق چایخوری پودر پیکان ریشه یا نشاسته‌ی ذرت غیر GMO (اختیاری – بافت چربی را کاهش می‌دهد)

اگر ترجیح می‌دهید از رنده کردن کره کاکائو صرفنظر کنید، وزن کلی باید حدود ۲ اونس باشد.

اگر این لوسیون را در کودکان زیر ۲سال استفاده می‌کنید، روغن نعناع فلفلی را حذف نمایید.

روغن میخک در محصولات مخصوص دندان درآوردن نوزادان به کار می‌رود بنابراین احتمالا برای کودکان بی‌خطر است اما بسیار قوی می‌باشد. بهتر است با توجه به بازخورد کودک‌تان، مقدار آن را نصف کرده یا آن را حذف کنید.

وسایل موردنیاز:

 • دابل برویلر (یا یک قابلمه که داخل قابلمه‌ی دیگر جای می‌گیرد)
 • توری نازک یا تی‌شرت کهنه
 • کاسه‌ی سردشده
 • مخلوط کن

 

دستورالعمل

 1.  روغن نارگیل، پودر فلفل هندی و زنجبیل را در یک دابل برویلر بریزید و به آرامی روغن را گرم کنید. مراقب باشید که داغ نشود، چون در این صورت بوی فلفل هندی، فضا را پر خواهد کرد و شما را به سرفه می اندازد.
 2. وقتی روغن کمی گرم شد، آن را بهم بزنید و سپس اجاق را خاموش کنید. اجازه دهید نیم ساعت بماند و سپس این روند را تکرار کنید. این کار را چند بار انجام دهید (در کل ۲ ساعت) و پس از آن ظرف را به طور کامل از روی حرارت بردارید. روغن را در طول شب کنار بگذارید یا فورا به سراغ مرحله‌ی ۳ بروید. به شما بستگی دارد.
 3. کاسه را مدتی در فریزر بگذارید تا کاملا سرد شود.
 4. با استفاده از یک توری نازک یا تی‌شرت کهنه، مخلوط را روی یک لیوان مدرج صاف کنید. پس از صاف کردن ادویه‌ها، بقدر کافی روغن نارگیل اضافه کنید تا مقدار نهایی به نصف فنجان برسد.
 5. پودر پیکان ریشه را اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید.
 6. مخلوط حاوی روغن نارگیل را در یخچال/ فریزر قرار دهید تا سرد / نیمه جامد شود. اجازه ندهید کاملا سفت شود، چون در این صورت هم زدن آن سخت خواهد شد.
 7. مخلوط روغن نارگیل و کره کاکائو را در کاسه‌ی سردشده بریزید و روغن‌های ضرری را اضافه کنید. آن را با همزن برقی با بالاترین درجه بهم بزنید تا کمی سفت شود.
 8. آن را در شیشه‌ی سربسته بریزید – کهربا یا کبالت بهترین هستند اما یک شیشه‌ی شفاف در صورتی که دور از نور مستقیم خورشید قرار داده شود نیز مناسب است – چون نور باعث اکسیداسیون می‌شود.

منبع راستینه

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید