پوست مو زیبایی

چگونه با گال مبارزه کنیم و اقدامات لازم و ضروری

چگونه با گال مبارزه کنیم و اقدامات لازم و ضروری

مشکل گال و از بین بردن گال

اگر یکی از اعضای خانواده به گال مبتلا شود، باید فورا دست به کار شوید و اقدامات لازم و ضروری را برای از بین بردن گال به کار ببرید.

گال یک بیماری شایع پوستی است که توسط «مایت خارش انسانی» به‌وجود می‌آید. علائم این بیماری عبارتند از یک راش خارش‌دار، زخم و ایجاد پوسته‌های کلفت روی پوست.

دکتر جوشوا زیشنر، استادیار امراض پوست در دانشکده‌ی پزشکی ایکان در مونت سینای نیویورک می‌گوید: «اکثر افراد از تماس مستقیم پوست به پوستبه گال مبتلا می‌شوند اما ممکن است افراد این بیماری را از ملافه، لباس و مبلمان آلوده به این انگل نیز بگیرند.»

او می‌گوید: «از آنجا که گال مسری است، معمولا به‌راحتی در میان کودکان، مادران دارای بچه‌های کوچک و ساکنان خانه‌های سالمندان گسترش می‌یابد.»

اگر مشکوک هستید که خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان به گال مبتلا باشد، به پزشک مراجعه کنید. داروهای موردنیاز برای درمان گال فقط با نسخه‌ی پزشک در دسترس هستند.

زیشنر می‌گوید از آنجا که گال به‌شدت مسری است، مهم است که اطرافیان‌تان را نیز مطلع سازید. اگر تحت درمان هستید، افرادی که با آنها زندگی می کنید یا با آنها تماس نزدیک دارید نیز به درمان نیاز خواهند داشت. در غیراینصورت ممکن است به این انگل آلوده شوند و شما دوباره این بیماری را از آنها بگیرید.

روزی که درمان را شروع می‌کنید، تمام ملافه‌ها، لباس‌ها و حوله‌ها را در آب داغ بشویید و همه چیز را در خشک‌کن داغ، خشک کنید.

اگر نمی‌توانید چیزی را در ماشین لباسشویی بشویید، آن را به خشک‌شویی ببرید یا حداقل به‌مدت ۱ هفته، آن را درون یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید و سرش را محکم ببندید تا مایت‌ها ازبین بروند؛ چون آنها نمی‌توانند بیش از ۳ تا ۴ روز خارج از بدن انسان زنده بمانند.

همچنین لازم است در روزی که درمان را شروع می کنید، کل خانه را جاروبرقی بکشید. بعد از اینکه کارتان تمام شد، کیسه‌ی جاروبرقی را دور بیندازید یا کانیستر جاروبرقی را با آب داغ و صابون خوب بشویید.

زیشنر می‌گوید نیازی نیست که حیوانات خانگی‌تان را درمان کنید، چون مایت خارش انسانی نمی‌تواند در بدن حیوانات زنده بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن