زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


زمان طبیعی انزال چقدر است؟

مدت زمان نرمال ارضا شدن زوجین چقدر است؟
دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: بازنشر.

از رابطه جنسی تا انزال چقدر زمان طبیعی است

شاید زنان و مردان زیادی این سؤال در ذهنشان به وجود آمده باشد که بین رابطه جنسی تا انزال چقدر طول می کشد و چه زمانی طبیعی است اینکه انزال نرمال چقدر طول می کشد و آیا ختنه شدن مردان علتی بر زودانزالی است یا نه.

این ها سوالات متداولی است که ذهن هر زوجی را مشغول می کند و رسیدن به جواب آن ها تاثیر بسزایی در بیشتر لذت بردن از رابطه ی جنسی و همچنین اعتماد بنفس در رابطه است که در ادامه به آن می پردازیم.

زمان نرمال انزال برای مردان

طبق تحقیقات فراوانی که در این زمینه انجام شده است نشان داده شده که زمان ایده آل انزال در طی رابطه جنسی 3 تا 10 دقیقه می باشد واین سؤال است که آیا انزال قبل از 3 دقیقه انزال زودرس است و بیشتر از 10 دقیقه انزال دیررس است؟

تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده و نشان داده 3-10 دقیقه ایده آل ترین زمانی است که رابطه جنسی می تواند طول بکشد. اما آیا انزال قبل از 3 دقیقه انزال زودرس است؟


*همچنین بخوانید: زودانزالی به چه معناست؟

از رابطه جنسی تا انزال چقدر زمان طبیعی است


زمان مناسب رابطه زناشویی و انزال طبیعی

بر اساس تحقیقات، زمان طبیعی برای انزال حدود یک تا دو دقیقه است. انزال زودرس به انزالی گفته می شود که مرد هیچ کنترلی روی آن ندارد و به قدری زودهنگام رخ می دهد که مرد و زن هیچ یک به رضایت جنسی نمی رسند. در واقع انزال در تمام مردان زودهنگام است اما تفاوت اصلی در توانایی کنترل این موضوع است. ناتوانی در کنترل غیرطبیعی است و نیاز به مشورت دارد.


رضایت جنسی مردان

اینکه ختنه روی رضایت جنسی مردان و طولانی تر شدن زمان رابطه جنسی تاثیر دارد یا نه نیز مدت هاست مورد بررسی قرار گرفته است. برخی مردان معتقدند که این طور است و برخی دیگر خیر. پیش از این گفته می شد که ختنه باعث کاهش میزان حساسیت آلت شده و به همین دلیل انزال را به تاخیر می اندازد اما متخصصان بسیاری بر این باورند که ختنه تاثیری بر زمان انزال ندارد و تنها از بروز برخی بیماری های جنسی پیشگیری می کند.

منبع: نمناک


*همچنین بخوانید: علت خروج خون هنگام انزال چیست؟
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید