زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مشاوره ازدواج.

مشاوره خانواده رشته اي از روانشناسی مي باشد كه كمك بسزايي در برطرف كردن مشكلات و ارتباطات خواهد داشت. شما چه نظري در مورد  مشاوره خانواده داريد؟ آيا تا به حال به مشاوره خانواده رجوع كرده ايد؟ هر انساني ممكن با طرف مقابلش مشكلاتي داشته باشد. در گذشته بيشتر براي رفع مشكلات به ريش سپيدها روي مي آوردند اما امروزه با توجه به روش هاي گوناگون زندگي و نيازهاي متنوع خانواده ها با مشكلات اساسي تري مواجه مي شوند به همين ترتیب مؤثرترین راه حل انتخاب روشی همچون مشاوره خانواده است. در واقع مشاوره خانواده با كمك و پشتيباني از زندگي طوري برنامه ريزي شده است كه به تمام اعضاي خانواده كمك كند تا اعتماد به نفس و احترام متقابل را به وجود آورد.

آشنایی با وظايف مشاور خانواده

بهترین مشاوره خانواده
بهترین مشاوره خانواده

يكي از مهم ترين وظايف مشاوره خانواده اين خواهد بود كه سكوت اختيار كند به تمام حرف هاي شما گوش دهد و طرفين را به سكوت و آرامش دعوت كند و اين حس آرامش و اعتماد را براي مراجعه كننده ها به وجود آورد. خانواده  مي تواند منبع عشق و محبت و امنيت براي تمام اعضاي خانواده باشد و مي تواند احساس امنيت خاطر و آرامش را براي بزرگ‌سالان، نوجوانان و حتي كودكان را فراهم بسازد ، اما بعضي وقت‌ها ارتباط بين خانواده ها تحت فشار قرار مي گيرد و سبب بروز اختلاف مي شود، مشاوره مي تواند در موارد زیر به تمام اعضاي خانواده كمك كند.

  • شناسايي و درك مسئله و براي حل مشكل
  • برقراری ارتباط مؤثر با مراجعه كننده ها
  • ارائه بهترين راه حل ها
  • بررسي و تشريح كردن مسئله
  • و…

معرفی انواع مشاوره خانواده

وظایف مشاوره خانواده
وظایف مشاوره خانواده

مشاوره خانواده به مشکلات ازدواج، روابط بین خواهر و برادرها، مشکلات دوران نامزدي، مشاوره تغییرات زندگي، مشاوره كودك، مشاوره طلاق، مشاوره فردي و مشکلات روانشناختی… می پردازد.

عوامل زيادي وجود دارند که هر یک از آن ها مي توانند هم بر زندگي شخصی ما و هم خانواده مان تأثیر داشته باشد. بعضي وقت‌ها هم مشكلات شخصي خودمان کاملاً روي خانواده تأثیر گذار است. عشق، تنفر، وفاداري و خیانت‌های در زندگي مي تواند تأثیرات روانشناختي و عاطفي محکمی داشته باشد.

چگونه براي جلسه اول مشاوره خانواده خود را حاضر كنيم؟

هیچ‌گونه الزامي در جلسه اول به مركز مشاوره وجود ندارد كه هر چیزی گفته شود و يا اينكه خود را به طور کاملاً رسمي آماده كنيد، گاها بعضي از زوج‌ها فقط می‌خواهند بدانند چرا بايد به اين مركز مشاوره مراجعه كنند و یا چه چيزهايي بايد در مورد آن بحث و گفتگو شود. اگر برای مراجعه حضوری مشکلاتی از قبیل رفت و آمد وجود دارد می توانید از مشاوره روانشناسی آنلاین برای شروع استفاده کنید.

كجا مي توان از يك مشاوره خانواده خوب استفاده كنيم؟

به طور يقين در مراكز مشاوره و خدمات روانشناسی تحت نظارت سازمان نظام روانشناسی و بهزیستی مي توان از خدمات مشاوره خانواده خوب استفاده كرد.

5 دليل مهم براي درخواست كمك از مشاوره خانواده

  • زماني كه با همسر خود همانند يك هم خانه هستيد.
  • وقتي نمی‌دانید چطور اختلافات خود را با همسر خود بيان كنيد.
  • وقتي همسرتان رفتارهاي ناپسندي از خود نشان مي دهد.
  • زمانی كه به نظرتان هيچ چاره اي نمانده به جز طلاق و مجبور به ادامه زندگي خواهيد بود.
  • وقتي به خاطر فرزندان به زندگي با همسرتان ادامه مي دهيد.
به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید