سلامت جنسی

حقایقی در مورد کاندوم زنانه

کاندوم زنانه

کاندوم ها در دونوع اصلی کاندوم های زنانه و کاندوم های مردانه موجود هستند. در این مطلب انواع کاندوم زنانه را معرفی می کنیم و اطلاعاتی در مورد کاندوم زنانه می خوانید.

کاندوم زنانه و انوع آن

کاندوم زنانه چیست؟

کاندوم زنانه لوله ای پلی اورتانی و روغن کاری شده است که رینگ های انعطاف پذیر در هر دوسر خود داشته و یکی از سرهای لوله بسته می باشد.

2) از کجا کاندوم زنانه بخریم؟

همانند کاندوم مردانه، کاندوم زنانه نیز در داروخانه ها و بدون نسخه فروخته می شود.

3) قدرت کاندوم زنانه در پیشگیری از بارداری؟

کاندوم های زنانه حدود 75 درصد در پیشگیری از بارداری موثر می باشند.

4) کاندوم زنانه و بیماری های مقاربتی؟

کاندوم های زنانه نیز می توانند فراهم کننده مقداری محافظت در برابر بیماری های مقاربتی باشند. اما کاندوم های مردانه در این زمینه بهترین گزینه می باشند. نباید از کاندوم های زنانه و مردانه همزمان استفاده نمود چراکه اضطکاک هردو باهم باعث خرابی آنها می شود.


کاندوم حاوی مواد شیمیایی سرطان زاست

یک موسسه‌ تحقیقات علمی آلمانی اعلام کرد که اکثر کاندوم‌ها حاوی مواد شیمیایی سرطانزا هستند و کارخانه‌های تولیدکننده آنها باید کنترل بیشتری را در این خصوص اعمال کنند.

موسسه تحقیقاتی شیمیایی و دامپزشکی در شهر اشترتگارت در آلمان اعلام کرد که در حال حاضر ماده شیمیایی سرطانزای «ان-نیتروزامین» در ترکیبات مصنوعی 29 تا 39 درصد از این وسیله جلوگیری‌کننده وجود دارد. ان-نیتروزامین یکی از مهم ترین مواد سرطانزاست و نیاز ضروری برای مقابله با این مشکل از سوی تولیدکنندگان این محصول احساس می‌شود.

این ماده سرطانزا در ماده‌ای از ترکیبات مورد استفاده وجود دارد که موجب کشسانی کاندوم می‌شود. وقتی ترکیبات مزبور با مایع بدن افراد ترکیب می‌شوند ان – نیتروزامین آزاد می‌شود. با این وجود مقامات دولتی محلی در این کشور اعلام کردند که مصرف کنندگان نباید استفاده از این وسیله را متوقف کنند چون آزاد شدن ان – نتیروزامین تاثیر فوری بر سلامت فرد ندارد. اما از سوی دیگر موسسه فدرال آلمان در زمینه ارزیابی خطر اعلام کرد که کاربرد روزانه کاندوم باعث می‌شود که کاربران بیش از 3 برابر بیشتر از مصرف مواد غذایی، در معرض ان-نیتروزامین قرار گیرند.

منبع : وب سایت راستینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن