زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


فواید خیار برای فشار خون و لاغری

لاغری و تنظیم فشار خون با خیار
دسته‌ها: تغذیه و تناسب اندام. برچسب‌ها: بازنشر.

خیار

برخی از مهمترین خواص خیار مانند کمک به کاهش وزن، آبرسانی به بدن و رفع تشنگی، ادرار آور بودن و دفع سموم بدن همگی ناشی از بالا بودن میزان آب موجود در خیار هستند.

خوردن خیار و فشار خون بالا رابطه ی عکس دارند

خیار یک گیاه تابستانی است که در حقیقت گونه‌ای از کدو محسوب می‌شود. این ماده غذایی کم کالری حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد مغذی ضروری نظیر ویتامین C، ویتامین B۶، ویتامین K، منگنز، فولات، مس، فسفر و پتاسیم است. این گیاه عمدتا از آب تشکیل شده از این رو هضم اسانی دارد. این ماده خوراکی مملو از فیبر حاوی اسیدهای چرب امگا۳، روی، نیاسین و پروتئین هم هست.

برخی از مهمترین خواص خیار مانند کمک به کاهش وزن، آبرسانی به بدن و رفع تشنگی، ادرار آور بودن و دفع سموم بدن همگی ناشی از بالا بودن میزان آب موجود در خیار هستند.

از آنجائی که خیار مقدار قابل توجهی فیبر دارد در افزایش احساس سیری نقش داشته، جذب ریزمغذی‌ها را تسهیل کرده و برای بهبود روند هضم غذا و دفع مواد زائد جمع شده در روده‌ها بسیار لازم است.

علاوه بر این خواص مدر و ضدالتهاب خیار به کاهش احتباس آب در بافت‌های بدن کمک می‌کند تا تورم کاهش یابد و کاهش وزن تسهیل شود.

همچنین محققان عنوان می‌کنند آب خیار حاوی هورمونی است که سلول‌های لوزالمعده برای تولید انسولین به آن نیاز دارند. انسولین نیز برای بیماران دیابتی مفید است. محققان به این نتیجه رسیدند که یکی از ترکیبات خیار به نام استرول می‌تواند به کاهش کلسترول بالا کمک کند. از این گذشته این سبزی به دلیل میزان بالای پتاسیم، منیزیم و فیبر برای تنظیم فشار خون بالا بسیار مفید است.

منبع : همشهری آنلاین

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید