زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: تغذیه و تناسب اندام. برچسب‌ها: رپورتاژ آگهی.

کراتین ماده‌ای است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد و درواقع وجود کراتین است که به هنگام انجام دادن حرکات ورزشی سنگین به شما این قدرت را می‌دهد که آن حرکات را نسبتا راحت انجام دهید. بنابراین کراتین موجب قدرت و حجم بخشیدن به عضلات بدن می‌شود.

معمولا ورزشکاران کراتین بدنسازی را به صورت مکمل از داروخانه‌ها تهیه کرده و مصرف می‌کنند. کراتین‌ها در انواع برندهای مختلف در بازار موجود هستند که به معرفی برخی از این برندها می‌پردازیم.

پودر کراتین فیرینگ

این پودر کراتین علاوه بر آنکه قدرت کافی برای بالا بردن وزنه‌های سنگین را به هنگام ورزش به شما می‌دهد، در افزایش حجم ماهیچه‌ها هم نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

نحوه مصرف این نوع پودر کراتین بدنسازی  بدین صورت است که در چهار روز ابتدایی مصرف باید به صورت چهار الی پنج پیمانه در روز باشد و پس از گذشت چهار روز، روزانه یک الی سه پیمانه چه در روزهایی که تمرین ورزشی انجام می‌شود و چه در روزهایی که تمرین ورزشی انجام نمی‌شود باید مصرف شود.

پودر کراتین فیرینگ بدون طعم است و می‌توان آن را به کمک انواع نوشیدنی‌ها طعم‌دار نمود تا قابل مصرف باشد. این کراتین برای ورزشکاران ورزش‌هایی مانند دو سرعت و پاورلیفتینگ هم مناسب است.

بهترین برندهای کراتین بدنسازی

پودر کراتین بدنسازی او پی دی فارما

این نوع پودر کراتین به شما کمک می‌کند تا در تمرینات ورزشی قدرت کافی داشته باشید، حجم عضلات شما را افزایش خواهد داد و انرژی کافی را در بدن شما تامین خواهد کرد تا مانع از خستگی و بی‌حالی به هنگام تمرینات ورزشی شما شود.

مصرف پودر کراتین او پی دی فارما باید روزانه پنج گرم باشد تا شما را به نتیجه دلخواه خود برساند. اما فراموش نکنید که دستیابی به نتیجه دلخواه نیازمند گذر زمان است.

این پودر کراتین باید در دمای بیست و پنج درجه سانتی‌گراد نگهداری شود.

پودر کراتین 5000 بایوستا

این پودر کراتین مناسب برای افراد بالای ۱۸ سال است که ورزش حرفه‌ای و یا مبتدی انجام می‌دهند. پودر کراتین 5000 بایوستا قدرت و استقامت بدنی را به هنگام انجام تمرینات ورزشی بالا برده و موجب افزایش حجم و میزان عضلات موجود در بدن می‌شود. همچنین به هنگام ورزش عملکرد ورزشکار را تقویت کرده و مانع از بروز خستگی به هنگام انجام ورزش‌های سخت می‌شود.

بهتر است پودر کراتین 5000 بایوستا روزانه به مقدار پنج گرم مصرف شود اما اگر جهت دریافت نتیجه بهتر می‌توان در پنج روز اولیه بیست گرم مصرف نمود و در ادامه ورزانه پنج گرم مصرف نمود. این نوع پودر کراتین همانند سایر انواع باید در یک مکان دور از رطوبت و خشک، خنک و به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد.

 پودر سوپر کراتین کارن

کراتین کارن علاوه بر اینکه همانند سایر انواع کراتین‌ها موجب افزایش قدرت بدنی، جلوگیری از خستگی حین ورزش و تقویت  عضلات می‌شود، دارای گلوتامین است که این ماده موجب افزایش سیستم ایمنی بدن شده و خون بیشتری به قلب می‌رساند. در نتیجه موجب بهبود عملکرد قلب می‌شود.

در ساختار این نوع پودر آرژنین و میتونین وجود دارد که موجب افزایش هورمون رشد شده و درنتیجه منجر به رشد عضلات بدن می‌شود. همچنین این کراتین دارای خاصیت التیام‌بخشی به زخم‌های بدن هم می‌باشد و به عنوان آنتی اکسیدان و سم‎‌زدا هم عمل می‌نماید.

افرادی که ورزش‌های متوسط الی سنگین انجام می‌دهند می‌توانند از این نوع کراتین استفاده نمایند. در پنج الی هفت روز ابتدایی مصرف بهتر است بیست گرم از این کراتین در چهار وعده غذایی همراه با صبحانه، همراه با ناهار، پیش از تمرین و پس از تمرین ورزشی انجام شود و پس از هفته اول روزانه پنج گرم نیم ساعت پیش از انجام تمرین ورزشی مصرف شود.

پودر سوپر کراتین کارن را تقریبا تمامی افراد به جز افراد زیر هجده سال، زنان باردار و بیمارانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند، می‌توانند مصرف نمایند.

البته درنظر داشته باشید که مصرف بیش از حد آن منجر به بیماری‌های کلیوی می‌شود.

کراتین مونوهیدرات ژن استار

این نوع کراتین موجب تسریع رشد و ترمیم ماهیچه‌های موجود در بدن می‌شود و سیستم ایمنی بدن را هم افزایش می‌دهد.

نحوه صحیح مصرف کراتین مونوهیدرات ژن استار بدین صورت است که پنج گرم از این پودر را در صد و پنجاه میلی لیتر آب و یا آبمیوه حل نموده و در دو یا سه وعده در روز و عمدتا پس از تمرین و پیش از خواب مصرف نمایید.

ممنوعیت استفاده از این کراتین همانند سایر انواع بوده و بهتر است پیش از مصرف آن با یک پزشک متخصص مشورت نمایید تا در صورت تشخیص پزشک و عدم وجود مانع جهت مصرف، اقدام به مصرف آن نمایید.

پودر کراتین + ویتامین سی اپکس

همان‌طور که از نام این کراتین مشخص است، دارای ویتامین سی است که در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و در کنار تقویت بدن، منجر به عضله سازی و تقویت عضلات هم می‌شود. همچنین مواد تشکیل دهنده آن در کنار ویتامین سی، کراتین مونوهیدرات است که موجب تقویت و ریکاوری بدن می‌شود و در کنار ویتامین سی یک ترکیب تقویتی بسیار قوی را به وجود می‌آورد.

بهتر است چهار روز در هفته پنج گرم از این پودر به همراه صد و پنجاه میلی‌لیتر آب مصرف شود. اگر این پودر به همراه آب فراوان و در کنار کربوهیدارت مصرف شود نتیجه بسیار بهتری خواهد داشت چرا که منجر به جذب بهتر می‌شود. انجام تمرینات ورزشی در حین مصرف این کراتین بسیار اثربخش خواهد بود.

علاوه بر خواص ذکر شده، پودر کراتین + ویتامین سی اپکس دارای خاصیت آنتی اکسیدان است، تولید اسید لاکتیک را در بدن به تاخیر می‌اندازد و درنتیجه پروتئین عضلانی را تامین می‌نماید، به کمک اسیداسکوربیک موجود سطح کراتین خون را کاهش می‌دهد، خستگی بدن را کاهش داده و منجر به افزایش انرژی در بدن می‌شود و رادیکال‌های آزاد بدن را از بین می‌برد.

پودر کراتین دوبیس

کراتین  دوبیس برای افرادی که ورزش‌های سنگین و شدید انجام می‌دهند مناسب است چرا که انرژی و قدرت لازم را تامین می‌کند و همچنین حجم عضلات بدن را هم افزایش می‌دهد.

بهتر است پودر کراتین دوبیس در پنج روز اولیه مصرف چهار وعده به مقدار یک پیمانه و از روز ششم به بعد روزانه یک و یا دو وعده و هر وعده به مقدار یک پیمانه مصرف شود.

نکاتی که در هنگام مصرف این نوع کراتین باید رعایت شود دقیقا همانند سایر انواع کراتین‌ها بوده و رعایت آن الزامی می‌باشد.

حال که با انواع کراتین‌ها و تعدادی از برندهای متنوع آن آشنا شدید بهتر است بدانید که مصرف هر نوع کراتینی نیازمند گذر زمان است و نباید این توقع را داشت که در طی مدت کوتاهی بتوان به نتیجه دلخواه رسید. بلکه در کنار مصرف این کراتین‌ها و پروتئین‌ها البته تحت نظر پزشک و بنابر تشخیص ایشان، باید رژیم غذایی مناسب و تحت نظر پزشک تغذیه هم رعایت گردد و در نهایت ورزش مداوم، نوشیدن آب کافی و زندگی سالم لازمه دست‌یابی به نتیجه دلخواه است و درنظر داشته باشید که با رعایت تمامی این موارد، نیاز به زمانی حداقل سه ماهه است تا شاهد ابتدایی‌ترین تغییرات در بدن خود باشید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید