اخبار سلامت و پزشکی

حالت درست خوابیدن هنگام کمردرد + موقعی که درد کمر دارید اینگونه بخوابید

اگر درد کمر دارید، پایین و یا میانه و یا هر قسمتی از کمر شما درد می کند باید بدانید که چظور بخوابید تا درد شما کمتر شود. در هنگام کمردرد برای هر نوع دردی یک حالت خوابیدن وجود دارد که اگر انجام دهید می تواند از درد شما بکاهد.

حالت های درست خوابیدن برای کاهش درد کمر

در حدود 80 درصد از مردم حداقل یک بار در زندگی خود دچار کمردرد می شوند و یا با آن دست و پنجه نرم می کنند. گر بدانید که روش هایی آسان برای کاهش درد کمر وجود دارند می توانید براحتی درد کمر خود را کمتر کنید. در این بخش تک پزشک راهنمای ساده ای را تهیه کرده ایم تا به شما نشان دهیم چطور با توجه به کمردرد خود می توانید موقعیت های مختلف خواب را امتحان کنید.

مدل مناسب خوابیدن برای انواع کمر درد

1. درد گردن و بالای کمر:

خوابیدن بر روی کمرتان وزن شما را به طور مساوی بر روی هر قسمت از بدن پخش می کند و به این ترتیب فشار کمتری را به گردن و یا بالای کمرتان وارد می کنید و همچنین به تراز کردن ستون فقرات و اندام های داخلی شما کمک می کند.

می توانید از یک بالش برای حمایت از گردن و دیگری حمایت از زانو ها استفاده کنید که این کار به حفظ منحنی طبیعی ستون فقرات کمک خواهد کرد.

حالت درست خوابیدن هنگام کمردرد

2. مدل خوابیدن برای درد در طول ستون فقرات:

این وضعیت خواب برای کسانی است که معمولا بر روی شکم شان میخوابند و خوابیدن در هر موقعیت دیگری برایشان دشوار است.یک بالش را زیر شکم خود قرار دهید و مطمئن باشید که ضخامت زیادی نداشته باشد و در نتیجه قادر خواهید بود به راحتی و با کاهش فشار روی کمرتان بخوابید.

حالت درست خوابیدن هنگام کمردرد

3. مدل خوابیدن برای درد پایین کمر:

زمانی که به پهلو میخوابید ستون فقرات شما در موقعیت غیر طبیعی قرار می گیرد و وزن اضافی را بر قسمت پایین کمر شما اضافه می کند.

بهترین کار این است که زانو ها را کمی به سمت بالا خم کرده و یک بالش بین آن ها قرار دهید و به این ترتیب فشار روی پایین کمرتان از بین می رود و انحنای طبیعی خود را حفظ می کند.

حالت درست خوابیدن هنگام کمردرد

4. مدل خوابیدن برای درد مهره کمر:

اگر شما از درد مهره کمر که در قسمت پایین کمر قرار دارد رنج می برید، خوابیدن در حالت خمیده به شما کمک خواهد کرد که با این کار فشار اضافی را از روی ان بر خواهید داشت. چنانچه دربخشدیگری از سلامت نمناک در این مورد توضیح دادیم تعدادی کوسن و بالش پشت کمر و گردنتان قرار دهید تا از پشتیبانی کافی برای تنظیم انحنای طبیعی آن مطمئن شوید و برای راحتی بیشتر بالش های بیشتری را زیر زانو ها و پاهایتان نیز بگذارید.

5. مدل خوابیدن مناسب برای عصب های تحت فشار:

اگر یکی از دیسک های نخاعی شما موقعیت طبیعی خود را از دست بدهد، احساس درد خواهید کرد.

امتحان کردن موقعیتی که باعث شود فضای بین هر مهره را گسترده تر کنید این گونه آنها را وادار به جابه جایی در موقعیت اصلی خود خواهید کرد و به این صورت باعث می شود، فشار روی مهره ها و عصب شما کاهش یابد و از درد کمر رها شوید.

ممکن است فکر کنید که تغییر شیوه سال ها خوابیدن بسیار دشوار خواهد بود اما فقط چند شب اول این گونه است، یک دفعه بعد از چند شب بدون درد بیدار می شوید و خود را در موقعیت جدید خواب خواهید یافت.

اگر مطمئن نیستید که کدام یک بهترین حالت برای شما است از این لیست یک مدل را که باور دارید مشکل کمر شما نیز این گونه است انتخاب کنید و چندین شب انجامش دهید، مشاهده خواهید کرد که چگونه به کاهش کمر درد شما کمک می کند.

حالت درست خوابیدن هنگام کمردرد

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن