زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دلیل سردی دست ها

ممکن است در فصل های سرد سال و هنگامی که دچار سرماخوردگی شده اید، در انگشت های دست و پای خود احساس سرما کنید. ولی سردی همیشگی انگشتان حتی در روزهایی که هوا گرم است، می تواند به دلیل ابتلا به یک بیماری باشد.

دلیل حساس سردی در دست ها و راه درمان آن

مصرف بعضی از داروها مانند داروهای ضد سرطان یا ضد احتقان، می تواند باعث ایجاد اسپاسم رگ های خونی ریز در انگشت شود. اگر داروی خاصی مصرف می کنید و همزمان دچار سرد شدن انگشت های دست و پا شده اید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

در افراد به مبتلایان کم کاری تیروئید، جریان خون در بدن کاهش پیدا می کنید و همین اتفاق باعث سرد شدن انگشت ها می شود. کم کار شدن تیروئید نیاز به مراقبت های پزشکی دارد و می توانید این مشکل را براحتی با دارو درمان کنید.

در مبتلایان به سندرم رینود نیز رگ‌های کوچک که خون را به پوست می‌رسانند، باریک شده و در نتیجه گردش خون به این نواحی کمتر می‌شود. در مبتلایان به این سندرم هرگونه قرار گرفتن در معرض استرس یا سرماخوردگی و حتی لمس یک فرمان سرد اتومبیل، می‌تواند گردش خون به دست‌ها را کاهش دهد. اگر مبتلا به این سندرم هستید، کافئین و نیکوتین مصرف نکنید زیرا این مواد محرک می‌توانند نارسایی را بدتر کنند.

در موارد نادر، سردی انگشتان می‌تواند به دلیل لخته خونی که در جای دیگری از بدن تشکیل شده است رخ دهد. لخته شدن خون یک اورژانس پزشکی است.

به گزارش دویچه‌وله به نقل از مدیکال‌نیوزتودی، کمبود ویتامین ب ۱۲ نیز باعث سردی دائمی انگشت‌ها می‌شود. این ویتامین در محصولات حیوانی از جمله گوشت، لبنیات و تخم مرغ وجود دارد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید