زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: اخبار سلامت و پزشکی. برچسب‌ها: پروتز.

پروتز باسن؛ نکاتی در مورد پروتز باسن و مقایسه روش پروتز باسن و تزریق چربی

پروتز باسن چیست؟ پروتز باسن چگونه انجام می شود؟ روش فرم دهی باسن چطور انجام می شود؟ د این مطلب اطلاعاتی در مورد پروتز باسن می خوانیم.

پروتز باسن همانند سایر روش‌های زیبایی و جراحی های زیبایی دیگر ، با تکنیکهای گوناگونی انجام می‌شود و عوارض خاص خود را دارد و این پرسش برای متقاضیان پیش می‌آید که کدام روش پروتز باسن و فرم دهی به آن مناسب تر است.

در سالهای اخیر بازسازی فرم باسن همانند سایر روش‌های زیبایی متقاضیان بسیاری داشته است؛ اغلب این افراد زنانی هستند که با افزایش سن و به دنبال آن افتادگی و از بین رفتن بافت چربی در باسن به پزشکان جراحی زیبایی مراجعه کرده و به دنبال رفع این نقوص در اندام خود هستند. به همین منظور گفت و گویی با دکتر حمید عارف فوق تخصص جراحی‌های زیبایی داشته‌ایم  که در ادامه می‌خوانید.

فرم دهی به باسن در چه مواردی ضرورت دارد؟

باسن قسمت مهمی از اندام انسان است که در زیبایی نقش مهمی دارد. در ایام جوانی باسن فرم دار و برجستگی خاص خود را دارد با افزایش سن و یا کاهش وزن زیبایی فرم باسن از بین می‌رود و عضله‌های باسن ضعیف می‌شود.

به عبارت دیگر، در این زمان چربی های باسن شل می‌شود و کلاژن های پوست حالت فنری خود را از دست می‌دهد، بنابراین افتادگی باسن شایع است. این اتفاق در خانمهایی که وزن کم می‌کنند و یا ورزش نمی‌کنند دیده می‌شود و حالت بدفرم ایجاد می‌کند، به طوری که پهلوها از باسن برجسته تر می‌شوند و باسن در قسمت زیر چین جمع می‌شود.

در این موارد باید فرم باسن را با استفاده از روشهای زیبایی بهتر کرد. در برخی از افراد بطور ارثی باسن تخت است و این عمل کمک بزرگی به زیبایی اندام در آنها می‌کنند همچنین پروتز در افرادی که بسیار لاغر هستند و چربی ندارند تا تزریق چربی برای آنها انجام شود ضرورت دارد.

در افرادی که باسن بسیار شلی دارند که افتادگی دارد و وزن زیادی از دست داده‌اند پروتز خیلی جوابگو نیست بلکه لیفت جراحی انجام می‌شود روش کار به این صورت است که پوست اضافه را از بالای چین باسن برداشته و بخیه می‌زنند.

فرم دهی به باسن با روش تزریق چربی به چه صورت است؟

فرم دهی ناحیه باسن به چند روش انجام می‌شود یکی از این روشها تزریق چربی است. با تزریق چربی امکان لیفت باسن وجود دارد با این روش فرم باسن زیبا می‌شود.

طوریکه قسمت تحتانی کمر کاملا تخلیه شده و پوست نازک نازک شود.در این زمان پوست را با گن‌های مخصوص به کمر چسبانده و چربی بدست آورده در باسن تزریق می‌شود.

با این روش فرم باسن در حد کارگذاشتن پروتز زیبا می‌شود. این روش طبیعی و مناسب است بخصوص برای بیمارانی که چربی‌های اضافه بدن را پیکر تراشی می‌کنند، بازسازی باسن مناسب است.

پروتز باسن به چه شکل انجام می‌شود؟

این روش دائمی است و بیشتر مورد تقاضای جهان سومی‌ها است که به دنبال روش‌های تهاجمی و دائمی هستند. پروتز باسن در کشورهای آمریکایی جنوبی برزیل و شیلی بیشتر مورد استقبال است.

در ایران حدود ۲۰ سال است پروتز باسن انجام می‌شود. در این روش پروتز در زیر عضله باسن کار گذاشته می‌شود و برش آن از ناحیه خاجی باسن است تا کمتر دیده شود.

پروتز باسن چه عوارضی دارد؟

پروتز باسن دوره نقاهت سختی دارد اگر پروتز زیر پوست کار گذاشته شود بعد از مدتی افت می‌کند و به همین منظور زیر عضله گذاشته می‌شود تا فرم باسن بهتر حفظ شود و در ناحیه خاجی برش می‌خورد که این برش کمتر دیده می‌شود.

دوره نقاهت آن طولانی است و بیمار باید به مدت یک ماه در حالت دمر بخوابد و نمی‌تواند طاق باز بخوابد برای همین نگهداری از آن سخت است و ریسک عوارض بعد از عمل پروتز مشکل است.

همچنین هر اندازه پروتز بزرگتر باشد، عوارضی نظیر عفونت و آب آوردن احتمال بیشتری دارد. جابجایی پروتز و از دست دادن شکل تقارن از مشکلات دیگری است که این عمل ممکن است ایجاد کند.‌

بهتر است در چه سنینی پروتز باسن انجام می شود؟

معمولا در سنین جوانی و زیر سی سال این عمل انجام نمی‌شود زیرا در این سنین معمولا نیازی به این کار وجود ندارد و فرم باسن ایده‌آل است مگر در دختران جوانی که به علت رژیم و کم کردن وزن دچار افت باسن شده و متقاضی این جراحی  می شوند.

 

فرم دهی باسن از طریق تزریق ژل به چه شکل است؟

معمولا تزریق ژل به باسن انجام نمی‌شود و این روش توصیه نمی‌شود، زیرا برای تزریق به  حجم زیادی از ژل در این ناحیه نیاز است و هر نقطه از بدن که حجم زیادی ژل مصرف شود عوارض بیشتری دارد.

از طرفی ریسک عفونت در ناحیه باسن بیشتر از صورت است زیرا در صورت به علت خونرسانی بالا ریسک عفونت کم است اما در باسن به علت آلودگی محیط از نظر وجود ناحیه دفع احتمال عفونت بالا است در نتیجه تزریق ژل توصیه نمی‌شود.

چه نکاتی باید در فرم دهی باسن توسط فرد رعایت شود؟

اولین مسأله این است که از فشار بر روی باسن خودداری کنند هر چند رعایت این موضوع دشوار است و نکته بعدی این است که سایز پروتزی که انتخاب می‌کنند همیشه کوچکتر از آن چیزی باشد که فرد در ذهن دارد زیرا به مرور با افزایش سن افت پیدا کرده و سنگین می‌شود.


حتما بخوانید : ۷ روش بزرگ کردن باسن به شکل ساعت شنی و پهن کردن شکل باسن


هزینه فرم دهی باسن در هر روش چقدر است؟

هزینه و قیمت پروتز باسن به دلیل گران بودن پروتز، حدود ۹ تا ۱۰ میلیون است و هزینه تزریق چربی حدود ۴ تا ۵ میلیون است که بسته به بدن هر فرد هر سال یا هر دو سال یکبار نیاز به تکرار دارد.

 

 

 

 

گذراندن ساعت‌ها در باشگاه و انجام اسکات و لانژ، تلاش برای به دست آوردن یک باسن خوش فرم اما نرسیدن به نتایج واقعی می‌تواند ناامید کننده باشد. اگر شما در حال بررسی روش‌های عمل جراحی پروتز باسن هستید، ممکن است شروع به انجام برخی تحقیقات در مورد روش‌های مختلف موجود کنید. همچنین شما ممکن است از تفاوت بین ایمپلنت‌های باسن و لیفت باسن برزیلی که انتقال چربی به باسن نیز نامیده می‌شود، تعجب کنید. اگر شما به دنبال پروتز باسن هستید، مهم است بدانید که انتقال چربی به باسن و ایمپلنت باسن، دو روش کاملاً متفاوت هستند. با انتقال چربی به باسن، لیپوساکشن مناطقی که با آن‌ها مشکل دارید مانند شکم، پهلوها و ران‌ها برای دسترسی به چربی‌ها، انتقال چربی و سپس تزریق چربی به عضلات گلوتئال برای باسن انجام خواهد شد. اگر شما روش پروتز باسن را انتخاب می‌کنید، ایمپلنت‌های سیلیکونی در باسن قرار می‌گیرد. همانطور که می‌بینید، این دو روش بزرگ کردم باسن کاملاً متفاوت هستند.

پروتز باسن


تا همین اواخر، پروتزهای باسن از محبوب‌ترین روش‌های جراحی موجود و در دسترس بودند. در روش پروتز باسن، ایمپلنت‌های سیلیکونی دایره‌ای شکل یا بیضی شکل (که از پروتزهای های سیلیکونی سینه متفاوت هستند) در بالای عضله گلوتئوس ماکسیموس، از طریق برش در شکاف فوقانی باسن قرار می‌گیرند. سپس برش با بخیه‌ها بسته می‌شود و درن ها در محل قرار می‌گیرند تا در طول هفته اول پس از جراحی خون و مایع اضافی تخلیه شود. پروتز باسن می‌تواند باسنی گردتر و خوش فرم تر همانند آن چه را که مد نظر دارید برای شما ایجاد کند. اما این روش اشکالاتی نیز خواهد داشت. اول این که، با انجام ایمپلنت باسن خطر انقباض کپسولی یا پارگی ایمپلنت وجود دارد. دوم این که، ایمپلنت‌های باسن یک راه حل دائمی نیستند. بیمارانی که تحت روش ایمپلنت باسن قرار می‌گیرند توصیه می‌شود که ایمپلنت‌ها را ظرف هشت تا دوازده سال جایگزین کنند. در نهایت، نتایج حاصل از ایمپلنت‌های باسن نسبت به نتایجی که در انتقال چربی در روش بزرگ کردن باسن مشاهده می‌شود، کمتر طبیعی به نظر می‌رسد.

انتقال چربی به باسن


بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ابتدا با لیپوساکشن شروع می‌شود. چربی از مناطقی مانند شکم و کمر گرفته می‌شود. در صورت نیاز به چربی بیشتر سایر مناطق نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. در این مرحله، به نظر می‌رسد فرم باسن به طرز چشمگیری بهتر است. بر خلاف روش معمول لیپوساکشن، چربی در یک ظرف مخصوص استریل جمع آوری می‌شود. این کار برای حفظ سلولهای چربی بدون آسیب زدن به آن‌ها طراحی شده است. در حال حاضر، به جای دور انداختن چربی، آن را آماده تزریق مجدد می‌کنند:

  • ابتدا باید سلولهای چربی را از تمام مایعات، لیپید و بافت همبند جدا کرد. این کار را می‌توان با استفاده از گرانش یا با استفاده از سانتریفوژ انجام داد تا چربی شناور شود.
  • سپس مایعات و لیپیدهای ناخواسته تخلیه می‌شوند و تنها سلول‌های چربی خوب و سالم نگهداری می‌شوند.
  • در این مرحله معمولاً تعداد زیادی سرنگ پر از چربی وجود دارد که در یک سینی مخصوص قرار داده شده است. یک کانول، که یک ابزار باریک و کند است، برای تزریق چربی در باسن استفاده می‌شود. نشانه گذاری قبل از عمل برای هدایت قرار دادن و کانتورینگ استفاده می‌شود.
  • هنگامی که تمام چربی تزریق می‌شود و شکل ایجاد می‌گردد، یک لباس مخصوص طراحی شده برای قالب سازی منطقه و حفظ شکل استفاده می‌شود.

اکنون بقیه فرایند به طور کامل به خود بیمار بستگی دارد. نکتهٔ مهم این است که فشار روی این منطقه وارد نشود. اجتناب از وارد آمدن فشار بسیار مهم است، زیرا سلول‌های چربی حساس به زمان نیاز دارند تا یک منبع خون تولید کنند، و این یکی از عواملی است که مقدار چربی را تعیین می‌کند که به صورت طولانی مدت باقی می‌ماند.

 مقایسه دو روش پروتز باسن و تزریق چربی

 

هر کدام از روش‌های پروتز یا برزیلی مزیت‌ها و عوارض مربوط به خود را دارد که با توجه به خواسته بیمار ممکن است تجویز شود.

از آنجایی که ایمپلنت‌های باسن شامل یکشی خارجی می‌شوند، خطر پس زدن و عفونت وجود دارد

لیفت باسن برزیلی و یا انتقال چربی به باسن، با استفاده از چربی طبیعی خود بدن که پس از آن به بافت گلوتئال پیوند داده می‌شود، انجام می‌گیرد و ظاهری خوش فرم تر به باسن شما خواهد داد. با این حال، ایمپلنت باسن استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی یعنی یک جسم خارجی است. هر زمان که یک جسم خارجی را در بدن خود قرار دهید، خطر پس زدن و عفونت وجود دارد. بنابراین، انتقال چربی به باسن یک روش ایمن‌تر برای بزرگ کردن باسن در خانم‌هایی است که تمایل به انجام این کار دارند.

لیفت باسن برزیلی و ایمپلنت‌های باسن دارای زمان‌های مختلف بهبود هستند

انتقال چربی به باسن جهت انجام لیفت باسن دائمی است، در حالی که ایمپلنت‌های باسن ماندگار نیستند

آیا امکان ترکیب ایمپلنت‌های باسن و انتقال چربی برای افزودن حجم بیشتر وجود دارد؟


 

استفادهٔ ترکیبی از روش‌های ایمپلنت‌های باسن و انتقال چربی رایج است و به چندین دلیل انجام می‌شود. یکی از دلایل این است که لیپوساکشن پهلوها به شما کمک می‌کند تا کمر بهتر فرم بگیرد و شکل ساعت شنی به وجود آورد. ایمپلنت باسن برای طرح کلی و حجم دهی به باسن استفاده می‌شود. این روش برای بیمارانی که دارای مقدار محدودی از چربی در دسترس برای انتقال هستند یا تمایل به بزرگ کردن بیش از حد باسن خود دارند بسیار کاربردی است. گام بعدی استفاده از چربی برای شکل دادن به کناره‌های باسن و لگن است. چربی می‌تواند باسن را گرد کند و نقاطی را که هنوز پس از ایمپلنت خالی هستند، پر نماید. این روش به پزشک اجازه می‌دهد تا به شما در دستیابی به اهداف زیبایی شناختی کمک کند. ترکیبی از پروتز باسن و انتقال چربی می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری را برای بیماران با توجه به شکل کلی و بهبود باسن داشته باشد.

محدودیت‌های فعالیت پس از بزرگ کردن باسن


پس از بزرگ کردن باسن، مهم است که در رختخواب نمانید. برای حفظ پمپاژ خون و اجازه دادن به ریه‌ها برای عملکرد کامل، انجام فعالیت لازم است. ماندن در کل مدت روز در رختخواب می‌تواند به بروز عوارض بعد از عمل منجر شود. بنا بر آن چه گفته می‌شود، انجام برخی فعالیت‌ها بسیار آسان است. اکثر مردم در عرض چند روز احساس می‌کنند که باید آگاهانه فعالیت‌های خود را محدود کنند. در حالیکه فعالیت بیش از حد نیز باعث بروز تورم و وارد آمدن نیرویی می‌شود، که هر دو موجب آسیب رسیدن به چربی انتقال یافته می‌شوند. با این حال، فعالیت بیش از حد، باعث تورم می‌شود. مایعی که با تورم همراه است، ایجاد منبع خون برای چربی‌های تازه انتقال یافته را دشوار می‌سازد و شکل باسن را تغییر می‌دهد.

هزینه انتقال چربی جهت بزرگ کردن باسن


بزرگ کردن باسن دارای مؤلفه‌های بسیاری است. روش‌های بزرگ کردن باسن شامل زمان مورد نیاز و تخصص جراح، کارکنان پرستاری، بیهوشی، داروها، اتاق عمل، لباس، و همچنین تجهیزات و لوازم برای انتقال چربی هستند. با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که عمل جراحی جهت بزرگ کردن باسن ارزان نیست. با این حال، با توجه به این که بیماران هم لیپوساکشن را انجام می‌دهند تا چربی را از مناطق خاصی از بدن بردارند و هم ایمپلنت را انجام می‌دهند تا حجم باسن را بیشتر کنند و آن را فرم دهند، بنابراین این روش بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. هزینه بزرگ کردن باسن بسته به تعداد ناحیه‌های مورد استفاده برای برداشت چربی، مکان جغرافیایی و سابقهٔ متخصص جراح، به طور گسترده‌ای متفاوت است. با این حال، به یاد داشته باشید. هزینه این روش در مقایسه با هزینه یک مشکل بزرگ تقریباً مقرون به صرفه است. مراقب بروز عوارض، از عفونت تا سوختگی پوست و در زمان بهبودی باشید. گاهی اوقات هزینه کردن کمی بیشتر از ابتدا موجب صرفه جویی در طولانی مدت می‌شود.

منبع نبض ما و لیانیوز

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید